2005 Toyota Corolla 1.6 terra nasıl kaldırılır?

Ben hep öyle kaldırıyorum daha problem yok. Bir kangoo en deli şekilde nasıl sürülüyorsa o şekilde sürerim. İnşallah olmaz bir şey.

Yakında sanayide uyanırsınız hocam merak etmeyin, bu arada plakayı söyler misiniz? Sarı sitede denk gelirsek almayalım.

Aynı yaşta sayılırız 1.5 senedir düzenli olarak manuel araba kaçırıyordum ilk başta kalkışlarda çok sorun yaşıyordum hatta bir gün yokuşta kaldiramadim arkada arabalar var nasıl rezil oldum anlatamam her yerimden ter akıyordu zar zor Allah'a emanet kaldırdım.
Bir kaç kez daha kacirdiktan sonra iyice anladım manuel benim için çocuk oyuncağı gibi oldu çok zevkle sürdüm şimdi otomatik aracımız tabi ayrı bir rahatlık. Soruna gelecek olursam düz yol ise debriyajı yavaş yavaş bırak zaten araç kendisi kalkar sonra gaza bas eğer eğimli yol ise yarım debriyaj+ gaz ile kaldır zorlanıyor isen el freni ile kaldır o da aynı şekilde yarım debriyaj yarım gaz araba gitmek istediğinde el frenini indir.

Aynı yaşta sayılırız 1.5 senedir düzenli olarak manuel araba kaçırıyordum ilk başta kalkışlarda çok sorun yaşıyordum hatta bir gün yokuşta kaldiramadim arkada arabalar var nasıl rezil oldum anlatamam her yerimden ter akıyordu zar zor Allah'a emanet kaldırdım.
Birkaç kez daha kacirdiktan sonra iyice anladım manuel benim için çocuk oyuncağı gibi oldu çok zevkle sürdüm şimdi otomatik aracımız tabii ayrı bir rahatlık. Soruna gelecek olursam düz yol ise debriyajı yavaş yavaş bırak zaten araç kendisi kalkar sonra gaza bas eğer eğimli yol ise yarım debriyaj+ gaz ile kaldır zorlanıyor isen el freni ile kaldır o da aynı şekilde yarım debriyaj yarım gaz araba gitmek istediğinde el frenini indir.

El frenine alışmamak daha sağlıklı. Ehliyet sınavında bırakıyorlar sanırım el frenini çekince. Gaza basmadan sadece debriyajı bırakarak kaldırmayı dizel arabalarda oluyor diye biliyorum.

El frenine alışmamak daha sağlıklı. Ehliyet sınavında bırakıyorlar sanırım el frenini çekince. Gaza basmadan sadece debriyajı bırakarak kaldırmayı dizel arabalarda oluyor diye biliyorum.
Eski aracımız 1.2 TSI Jetta idi debriyajı kaldırarak kalkış yapılıyordu çok rahat.

Geri
Yukarı