2006 Yılından kalma Celeron 530 dizüstüne uygun işletim sistemi

@ogztrk: Çoğu video playerda ctrl+j ile istatistikler çıkar. Ya da internet videolarında sağ tıklayınca istatistikler gibi bir bölüm çıkar. Youtube'da stats for nerds(mersklısna istatistikler)var mesela.

Lubuntu için Lubuntu Restrickted Extras yüklemen lazım ve video codecleri yüklemen lazım. Aynen Windows'ta olduğu gibi. Ayrıca alternatif video playerlar da kullanabilirsin. Ör: VLC

Lubuntu için Lubuntu Restrickted Extras yüklemen lazım ve video codecleri yüklemen lazım. Aynen Windows'ta olduğu gibi. Ayrıca alternatif video playerlar da kullanabilirsin. Ör: VLC
Hocam o dediğinizi yazılım merkezinden mi indiricem ? Video codeclerini nereden bulacağım. Vlc yükledim ama acayip kasıyor ses ve görüntüde kaymalar oluyor.Galiba ona bi ayar çekmem lazım.Gnome Playerla düzgün görüntü edebiliyorum ancak o da bazı videolarda.

Kod:
sudo apt-get install lubuntu-restricted-extras
Terminale bu komutu yaz. Birçok eklentiyi yüklüyor.

Kod:
sudo apt-get install lubuntu-restricted-extras
Terminale bu komutu yaz. Birçok eklentiyi yüklüyor.
Hocam "ttf-mscorefonts-installer yapılandırılıyor" başlıklı bir microsoft kullanıcı sözleşmesi kapladı terminali aşağısında <Tamam> yazıyor ama tıklanmıyor ne yapacağım burda ?

768 MB RAM ile çoğu işinizi görürsünüz ama işlemci güncel bir işletim sisteminde birçok görevde darboğaz oluşturacaktır. Ekran kartınızın tümleşik olması da eski bir sistemde dezavantaj... Benim tavsiyem Windows XP veya Zorin OS olur.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı