2008 MacBook Boot'ta ekran beyaz hatası

Cross35

Decapat
Daha fazla  
Herkese merhaba.

İnternet üzerinden ikinci el 2008 model bir MacBook aldım. Intel Core Duo ve 2 GB RAM olan model.

Cihaz açılışta beyaz ekranda dosya üzerinde soru işareti göstererek açılmıyor. Bunun üzerine diger PC'den format için bir format USB'si hazırladım. Elemantry OS'u balenaether ile USB'ye yazıdırıp cihaza takıyorum. Cihazı açtıktan sonra hemen options tuşuna basıyorum, fakat boot ekranında karşıma hiçbir şey çıkmıyor. Ekran beyaz ve fare imleci gözüküyor. Ne HDD ne de taktıgım USB gözükmemektedir. Bu sorunu nasıl çözebilirim acaba?

Herkese merhaba.

İnternet üzerinden ikinci el 2008 model bir MacBook aldım. Intel Core Duo ve 2 GB RAM olan model.

Cihaz açılışta beyaz ekranda dosya üzerinde soru işareti göstererek açılmıyor. Bunun üzerine diger PC'den format için bir format USB'si hazırladım. Elemantry OS'u balenaether ile USB'ye yazıdırıp cihaza takıyorum. Cihazı açtıktan sonra hemen options tuşuna basıyorum, fakat boot ekranında karşıma hiçbir şey çıkmıyor. Ekran beyaz ve fare imleci gözüküyor. Ne HDD ne de taktıgım USB gözükmemektedir. Bu sorunu nasıl çözebilirim acaba?

CD ile kurulum yapmayı dene ve cihazın 64 Bit desteği var mı kontrol et.

Bu arada neden böylesine eski bir bilgisayara para verdiniz?

CD ile kurulum yapmayı dene ve cihazın 64 Bit desteği var mı kontrol et.

Bu arada neden böylesine eski bir bilgisayara para verdiniz?

Cihazı 1000 TL'ye aldım. Sadece internete girilecek, herhangi uygulama ve oyun açılmayacagı için fiyattan dolayı uygun bularak aldım. Ayrıca cihazın kasa vs. gerçektente temiz birazdan bu etken oldu.

Mac OS X. DMZ dosyasını indirerek bu sefer transmac üzerinden USB'ye işlem gerçekleştirdim. Sonuç aynı beyaz ekranda imleç çıkıyor ve ilerlemiyor. Mac'lerle alakalı pekbir bilgim yok 64 Bit destegi olup olmadıgını nasıl anlarım acaba? Altındaki seri nolar okunmayacak hale gelmiş.

Yeni konular

Geri
Yukarı