2009 Ford Fiesta sürtme sesi

ZippoTurkey

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Kalite Kontrol Sorumlusu
Merhabalar,

Aracım 2009 model Ford Fiesta benzin/Lpg otomatik bir araç; daha KM 60.000'de. Aracı yeni aldım; 3 ay oldu. Araç ısınınca alttan sürtme sesi geliyor. Şöyle anlatmak istiyorum:

1. vitesten 2. vitese geçerken problem yok;
2. vitesten 3. vitese geçerken sürtme sesi geliyor;
2. vitesten 1. vitese düşmeye yakın sürtme iyice artıyor ve bu ses 1.vitese düşene kadar devam ediyor.

Disk + balatalar yeni değişti. Değişmeden evvel aynı problemi yaşıyordum.

İstanbul'da bir Ford ustasına götürdüm; sesin şanzımandan geldiğini, 4 ila 8 bin TL masraf çıkaracağını söylediler. Sizce problem ne olabilir? Bu kadar masraf çok mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar,

Aracım 2009 model Ford Fiesta benzin/Lpg otomatik bir araç; daha KM 60.000'de. Aracı yeni aldım; 3 ay oldu. Araç ısınınca alttan sürtme sesi geliyor. Şöyle anlatmak istiyorum:

2. vitesten 1. vitese düşmeye yakın sürtme iyice artıyor ve bu ses 1.vitese düşene kadar devam ediyor.

İstanbul'da bir Ford ustasına götürdüm; sesin şanzımandan geldiğini, 4 ila 8 bin TL masraf çıkaracağını söylediler. Sizce problem ne olabilir? Bu kadar masraf çok mu?
Hocam ses net bir şekilde duyuluyorsa video atabilir misiniz?

Merhabalar,

Şanzımandaki sekromeçlerden geliyor gibi tarif ediyorsunuz. Ama şanzıman öyle bir makine ki içi açılmadan ne çıkacağı pek belli olmuyor.

Hocam ses net bir şekilde duyuluyorsa video atabilir misiniz?
Evet hocam net bir şekilde duyulabiliyor. Videoyu upload ediyorum.
Şanzımandaki sekromeçlerden geliyor gibi tarif ediyorsunuz. Ama şanzıman öyle bir makine ki içi açılmadan ne çıkacağı pek belli olmuyor.
Evet kapalı kutu olduğundan dolayı ne çıkacağıda belli değil konuştuğum usta bana açtığımız da karşılaştığımız manzaraya göre 4 ile 8 bin tl masrafı var dedi bana çok geldi
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Dikkatli dinlerseniz sesi duyabilirsiniz demir demire sürtüyormuş gibi arabanın yavaşladığı kısımlara özellikle dikkat edin

Son düzenleme:
Evet hocam net bir şekilde duyulabiliyor. Videoyu upload ediyorum.

Evet kapalı kutu olduğundan dolayı ne çıkacağıda belli değil konuştuğum usta bana açtığımız da karşılaştığımız manzaraya göre 4 ile 8 bin tl masrafı var dedi bana çok geldi
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Dikkatli dinlerseniz sesi duyabilirsiniz demir demire sürtüyormuş gibi arabanın yavaşladığı kısımlara özellikle dikkat edin
Evet hocam fark ettim sorun dediğiniz gibi şanzımanda güvendiğiniz bildiğiniz bir usta varsa götürün.Yoksa yakınınızla beraber onun bildiği ustaya götürün yoksa çok daha büyük masraf çıkartabilir bizim ustalar.

Evet hocam fark ettim sorun dediğiniz gibi şanzımanda güvendiğiniz bildiğiniz bir usta varsa götürün. Yoksa yakınınızla beraber onun bildiği ustaya götürün yoksa çok daha büyük masraf çıkartabilir bizim ustalar.

Güvendiğim usta maalesef yok hepsi büyük masraf çıkartacak tipler silecek bozuksa motor inebilir derler :) bugün Ford yetkili servisi aradım gelip tespit yaptırmak ıstıyorum en azından neden olduğunu duzgunce söylerler diye düşündüm aracımın lpglı olup olmadığını sordular lpgli dedim ve aldığım cevap aracınıza bakamayız oldu lpgli araçlara bakmıyolarmıs gülme tuttu kapattım telefonu.

Evet ses duyuluyor ama, açılmadan yorum yapmak zor. Aracınızın km'si çok yüksek mi? Daha önce şanzıman yağı değiştirildi mi? En ucuz ve kolay yöntem olarak şanzıman yağı değiştirip (kitapçıkta yazan özelliklerde) bir denemenizde fayda var diye düşünüyorum.

Evet ses duyuluyor ama, açılmadan yorum yapmak zor. Aracınızın km'si çok yüksek mi? Daha önce şanzıman yağı değiştirildi mi? En ucuz ve kolay yöntem olarak şanzıman yağı değiştirip (kitapçıkta yazan özelliklerde) bir denemenizde fayda var diye düşünüyorum.
aracımın kmsi 60.000'de şanzıman yağı hiç değişmemiştir diye düşünüyorum

Geri
Yukarı