2009 masaüstü PC yükseltme

mertsamipb

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Sistemimi baştan aşağı yenileyeceğim ve aklıma bir soru takıldı. 2009 model masaüstü PC var. Alacağım yeni nesil anakart ile bu eski kasa uyuşmama gibi bir problem yaratır mı? İçindeki donanımları çıkarıp yeni sistem kuracağım. Kasayı yenilemememin sebebi ise kasanın çok diri olması. Yani biraz iç temizlik yapılsa yenilere taş çıkartır ;) Cevaplarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben H81 nesilli anakartımı, 2007'de Vista ile gelen bilgisayarımın kasasında kullanıyorum :) Yani USB çıkışları dışında sorun olacağını sanmam. Sonuçta her yeni nesil anakartta USB 3.0 çıkışı var ama eski kasaların önünde USB 3.0 portu yok.
Bir de eğer PSU dahili ise yeni sistemle sıkıntı yaratabilir. Değiştirmeniz de gerekebilir.

Ben H81 nesilli anakartımı, 2007'de Vista ile gelen bilgisayarımın kasasında kullanıyorum :) Yani USB çıkışları dışında sorun olacağını sanmam. Sonuçta her yeni nesil anakartta USB 3.0 çıkışı var ama eski kasaların önünde USB 3.0 portu yok.
Bir de eğer PSU dahili ise yeni sistemle sıkıntı yaratabilir. Değiştirmeniz de gerekebilir.
Dahili PSU var ama yenileyeceğim. Teşekkürler

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı