200TL SSD önerisi

Selman5034

Hectopat
Fazla bütcem yok ve anakartımda M.2 SSD desteği de yok. Acaba 120GB SSD alsam bana yeter mi? Sadece Win 10'u ve Steam Epic Games Discord'u falan kuracağım. Oyunlar HDD de olacak. 200TL falan bütcem var.
Arkadaşlar olabildiğince yavaşlama az olan ve uzun vadeli az bilinen ama kaliteli olan markalar varya onlar gibi olursa iyi olur.

Son düzenleyen: Moderatör:
240 GB modeli fiyat açısından daha mantıklı.

240GB Patriot Burst alman iyi olur. Cüzi bir fark ödemene değer.

Peki bu DRAM4 olayı varmıs galiba tam hakim değilim konuya Windows'u kurduğunda gözle görülür bir yavaşlama oluyormuş DRAM4 galiba tam bilmiyorum DRAM4 var olanlar iyi oluyormuş bunda var mı ve bir de 120GB Win ve bazı uygulamaların iconlarını kurmama yeter değil mi?

Peki bu DRAM4 olayı varmıs galiba tam hakim değilim konuya Windows'u kurduğunda gözle görülür bir yavaşlama oluyormuş DRAM4 galiba tam bilmiyorum DRAM4 var olanlar iyi oluyormuş bunda var mı ve bir de 120GB Win ve bazı uygulamaların iconlarını kurmama yeter değil mi?
32MB kontrolcüye gömülü sDRAM olması lazım. @hakan yaeger hocam aydınlatır mısın? Yanlış bilgi varsa düzelteyim. 120GB ne kadar yeterli olur orası sana kalmış. 240GB daha iyi olur gibi.

32MB kontrolcüye gömülü sDRAM olması lazım. @hakan yaeger hocam aydınlatır mısın? Yanlış bilgi varsa düzelteyim. 120GB ne kadar yeterli olur orası sana kalmış. 240GB daha iyi olur gibi.
şimdi parasını ben kendim biriktirdiğim icin ve çok da az az biriktiği için birkaç aya anca 240 ı alabilirim 260 tl de ona vermek istemiyorum win 10 64 bit kurucam sadece yavaşlama durumu olurmu zaten güncelleme yapmıyorum dolmaz ssd 1 2 yıl götürsün yeter

Hayırlı olsun, umarım memnun kalırsın. Yavaşlama durumu olup olmaması hiçbir zaman kesin değil. Umarız olmaz. İhtiyacını görüyorsa 120GB almanda sakınca tabii ki yok.

şimdi parasını ben kendim biriktirdiğim icin ve çok da az az biriktiği için birkaç aya anca 240 ı alabilirim 260 tl de ona vermek istemiyorum win 10 64 bit kurucam sadece yavaşlama durumu olurmu zaten güncelleme yapmıyorum dolmaz ssd 1 2 yıl götürsün yeter
O zaman M2 yuvanız var ise M2 alın

Geri
Yukarı