2011 Scirocco alınır mı?

crexlayne

Decapat
Daha fazla  
Herkese iyi sosyaller, çocukluktan beri hayran olduğum Scirocco'yu alacağım. Birkaç arkadaşımın “piston kırma” uyarısından sonra internette biraz araştırdım ve kronik sorunu olduğunu öğrendim. Sizce alınır mı? Scirocco sahipleri bilgilendirebilir mi? Düzgün kullanımda yine piston kırabilir mi? Kronik sorunları olan motor kodları nedir?

Herkese iyi sosyaller, çocukluktan beri hayran olduğum Scirocco'yu alacağım. Birkaç arkadaşımın “piston kırma” uyarısından sonra internette biraz araştırdım ve kronik sorunu olduğunu öğrendim. Sizce alınır mı? Scirocco sahipleri bilgilendirebilir mi? Düzgün kullanımda yine piston kırabilir mi? Kronik sorunları olan motor kodları nedir?

Konuyla alakasız ama alırsanız zor elden çıkarırsınız. Göz ardı etmeyin.

Hayaliniz olabilir ama ben olsam almam, sorunlu bir araba. Piyasasi yok.

Hocam araç manuel mi olacak DSG'li mi?

Düzgün kullanımda yine piston kırabilir mi? Kronik sorunları olan motor kodları nedir?
Siz istediğiniz kadar düzgün kullanın, Scirocco'ya binip düzgün kullanan adam ben daha görmedim. İllaki sizden önceki sahiplerinden birisi arabayı zorlamıştır. Ha diyorsanız ki benim yaptıracak param var binmek istiyorum, kimse bir şey diyemez istediğiniz arabayı alın.

1.4 TSI 160 beygirlik motorlarda olması lazım dediğiniz piston kırma muhabbetinin.

Siz ne kadar düzgün kullansanız da ülkemizde o araçlar hiç düzgün kullanılmadı. Atik ve güçlü bir araç olduğu için genelde performans isteyenler arabayı çok hor kullandı. Alacağınız araca bir araç kadar daha masraf yapmanız büyük olasılık.
Kesinlikle katılıyorum.

160 HP olanlarda kronik piston kırma sorunu oluyor genelde. CC, Jetta vs.'de kullanıldı bu motor. CTH vs. motor kodu değişip ufak tefek iyileştirmeler yapılsa da çok sağlıklı değil.
2015 sonrası klasik 150 HP'ye düşürüp bu sorunu çözdüler.

Yeni konular

Geri
Yukarı