2011 Scirocco alınır mı?

Siz ne kadar düzgün kullansanız da ülkemizde o araçlar hiç düzgün kullanılmadı. Atik ve güçlü bir araç olduğu için genelde performans isteyenler arabayı çok hor kullandı. Alacağınız araca bir araç kadar daha masraf yapmanız büyük olasılıkBunun bilincindeyim

Siz ne kadar düzgün kullansanız da ülkemizde o araçlar hiç düzgün kullanılmadı. Atik ve güçlü bir araç olduğu için genelde performans isteyenler arabayı çok hor kullandı. Alacağınız araca bir araç kadar daha masraf yapmanız büyük olasılık.
Değerli yorumunuz için çok teşekkür ederim. Bunun bilincindeyim. Çok çok temizleri milyonu vurmuş durumda. Alırken sağlam bir expere sokacağım ve öyle agresif kullanan, apaçi gibi kullanan, aracı sıkıştıran çokta hız yapan birisi değilim. Konu Scirocco’da olsa Kendime o konuda güveniyorum diyebilirim. Yakıt konusu kafamı biraz kurcalıyor sadece. 1-2 tane eski Scirocco sahibi arkadaşım var şehir içi 11-12lerin altına düşmediğini söylüyor. Dudağımı uçuklatan tek şey bu.

Herkese iyi sosyaller, çocukluktan beri hayran olduğum Scirocco'yu alacağım. Birkaç arkadaşımın “piston kırma” uyarısından sonra internette biraz araştırdım ve kronik sorunu olduğunu öğrendim. Sizce alınır mı? Scirocco sahipleri bilgilendirebilir mi? Düzgün kullanımda yine piston kırabilir mi? Kronik sorunları olan motor kodları nedir?
Motor koduna değil, kullanım ve şans işi diyebiliriz. CTH, CAVD vs.
Forged piston ile çözülme ihtimali var illa ki Scirocco alacaksanız. Ayrıca motor hariç ön üç parça değişmeyen Scirocco nadir bulursunuz maalesef 😅. Temizini bulmak zor. Bütçe nedir?

Çocukluk hayaliyse alın derim. Temizini bulmaya çalışın şu ilandaki gibi. Bakımlarını düzgün yaparsanız abartı bir sorun çıkaracağını düşünmüyorum. Bu paraya gidip sorunsuz sürüyle de araba alabilirsin Egea, Corolla, Astra ve daha birçok seçenek ama hiçbiri Scirocco keyfi vermez.

Değerli yorumunuz için çok teşekkür ederim. Bunun bilincindeyim. Çok çok temizleri milyonu vurmuş durumda. Alırken sağlam bir expere sokacağım ve öyle agresif kullanan, apaçi gibi kullanan, aracı sıkıştıran çokta hız yapan birisi değilim. Konu Scirocco’da olsa Kendime o konuda güveniyorum diyebilirim. Yakıt konusu kafamı biraz kurcalıyor sadece. 1-2 tane eski Scirocco sahibi arkadaşım var şehir içi 11-12lerin altına düşmediğini söylüyor. Dudağımı uçuklatan tek şey bu.

Araç gündelik düzenli kullanılacaksa aldığın maaşla 100Km'de 10-13Lt arası yakıtı hesapla. İstanbul trafik vs. artar yakıt. Yok sürekli kullanmıyorum diyorsan yaktığı yakıtın önemi yok. 100Km'de 30lt yakan araç bile kullandım. Haftasonu, eğlence zevk için vs. binildiğinde yakıt problem olmaz.

Çok yakıyor diyorlardı.
Şuanda 2012 Scirocco 160 bg aldım hocam ve 5 gündür kullanıyorum. Hiç sıkıştırmadım, vites yükseltmek için 2000 devri geçmedim. Karma&trafik yakıt verisi 9.3 lt şuan. Aracı asla sıkıştırmayacağım için Şuanlık herhangi bir problem yok normal değerler. Km’de 4 TL’ye falan geliyor.

Araç gündelik düzenli kullanılacaksa aldığın maaşla 100Km'de 10-13Lt arası yakıtı hesapla. İstanbul trafik vs. artar yakıt. Yok sürekli kullanmıyorum diyorsan yaktığı yakıtın önemi yok. 100Km'de 30lt yakan araç bile kullandım. Haftasonu, eğlence zevk için vs. binildiğinde yakıt problem olmaz.
Gündelik sürekli düzenli kullanan biri değilim. Bazen işe arabayla git gel yapıyorum gidiş geliş 18 km. Hafta sonlarıda gezmeye gideceksem çok uzaklara giden birisi değilim hafta sonu içinde 50-60 km max. Şuanlık aldım hocam. Gram sıkıştırmıyorum 2000 devri geçmiyorum vites yükseltmek için. Orta düzey trafikte 9.3 lt yakıyor.

Geri
Yukarı