2012 model MacBook Pro alınır mı?

Kraataos

Hectopat
Daha fazla  
Tanıdğım birisinde tertemiz 4 GB RAM'li 320GB HDD'li bir MacBook Pro 2012 model cihaz var 2500e bırakıyor piyasaya baktığımda gayet makul gözüküyor pilide 45dk-1saat aralığında gidiyormuş. Alıp 8+8 RAM 512 GB SSD'ye ve Monterey'e yükseltip pilini değiştirip kullanmayı düşünüyorum. Film izlemek internette surf yapmak maillerimi kaydetmek not tutmak blog yazmak, Adobe PS kullanmak final cutta ufak tefek editler yapmak. Sadece masaüstü bilgisayarım olduğundan evde olmadığım zaman sıkıntı çekiyorum uygulamaların eski sürümlerini kullanırım sorun değil. Sizce işimi görür mü Total 4K ya denk geliyor güncelleştirmeleri yaptığımda. Bu fayata Windows bir laptop bile yok artık.

OpenCore Legacy Patcher ile Monterey kullanabilirsin ancak. Normal şartlar altında Monterey desteği yok. Ve Retina ekran mı?

OpenCore legacy patcher ile Monterey kullanabilirsin ancak. Normal şartlar altında Monterey desteği yok. Ve retina ekran mı?

Retina hocam. Ürünü aldım 8+8 GB RAM + 512 SSD uyguladım pilini değiştirdim macununu yeniledim. Üstünde bulunan stock fanı daha yüksek devirde uygun görülen bir fan ile değiştirip CPU ve GPU'ya ufak bir overclock işlemi uyguladım. Şu an Premiere Pro ve After Effects 2020 de sorunsuz bir şekilde videolarımın renderlerini alabiliyorum. 15klık masaüstü bilgidayarım ile render de eşit performans verebiliyor nerede ise.

Retina hocam. Ürünü aldım 8+8 GB RAM + 512 SSD uyguladım pilini değiştirdim macununu yeniledim. Üstünde bulunan stock fanı daha yüksek devirde uygun görülen bir fan ile değiştirip CPU ve GPU'ya ufak bir overclock işlemi uyguladım. Şu an Premiere Pro ve After Effects 2020 de sorunsuz bir şekilde videolarımın renderlerini alabiliyorum. 15klık masaüstü bilgidayarım ile render de eşit performans verebiliyor nerede ise.
hocam cpu ye gpu ya nasıl overclock yaptınız bende o işlemi yapmak istiyorum yardımcı olursanız sevinirim.

Geri
Yukarı