2014 MacBook Pro yavaşlık sorunu

burakbarakli

Kilopat
Daha fazla  
Öncelikle iyi forumlar arkadaşlar. Kuzenimdeki 2014 MacBook Pro çok fazla yavaşlamış durumda. Öncelikle kuzenim bunun nedeninin fotoğraflar olduğunu söylüyor. Ben çok fazla Apple ekosistemini bilmesem de fotoğraflar iCloud hesabına yüklendiği için bence öyle değil. Bir de zaten emin olmamakla beraber 500GB olan depolama alanını bence fotoğrafla dolduramaz. Apple'da çalışan abiler 1000₺'ye güncelleme yaparlarsa düzeleceğini söylemişler bana mantıklı gelmedi. Parayla güncelleme mi yapılır? Benim sorum bunun bir çözümü var mıdır, yoksa 6 yıllık modele eskidiği için yeni bir modele geçiş yapmalı mıyız? Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler. Kolay gelsin!

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle iyi forumlar arkadaşlar. Kuzenimdeki 2014 MacBook Pro çok fazla yavaşlamış durumda. Öncelikle kuzenim bunun nedeninin fotoğraflar olduğunu söylüyor. Ben çok fazla Apple ekosistemini bilmesem de fotoğraflar iCloud hesabına yüklendiği için bence öyle değil. Bir de zaten emin olmamakla beraber 500GB olan depolama alanını bence fotoğrafla dolduramaz. Apple'da çalışan abiler 1000₺'ye güncelleme yaparlarsa düzeleceğini söylemişler bana mantıklı gelmedi. Parayla güncelleme mi yapılır? Benim sorum bunun bir çözümü var mıdır, yoksa 6 yıllık modele eskidiği için yeni bir modele geçiş yapmalı mıyız? Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler. Kolay gelsin!
Eğer mekanik hdd kullanıyorsa, zamanla bad sector ve oluşan yıpranmalar yüzünden yavaşlaması olası. Eğer ssd kullanıyorsa okuma yazma ömrünü doldurmamışsa sıkıntı ısı kaynaklı olabilir ki bunuda termal macun yenileyerek çözebilirsiniz. Yani 1.000TL gibi bir ücret tutmaz.

Son düzenleme:
Güncelleme dedikleri muhtemelen SSD ve bellektir fakat 1000'den ucuza halledersiniz onları.

merhaba arkadaşlar benim bilgisayarımda macbook pro 13" 2014 model bendede aynı yavaşlık var hız testinde ssd 150-200 mb maximum yazma performansı gösteriyor bu yavaşlığın sebebi nedir acaba?

Yeni konular

Geri
Yukarı