2015 MacBook CS:GO düşük FPS sorunu

berprotr

Hectopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci :)
12 inçlik 2015 early MacBook'a sahibim. Biliyorum cihaz oyun oynamak için tasarlanmış bir cihaz değil fakat internette gördüğüm sonuçlar benden çok daha iyi acaba fark etmediğim bir şey mi var yoksa bir problem olabilir mi? Tüm ayarlar düşürebileceğim en düşük değerde olmasına rağmen 15-35 FPS civarında oynatıyor. Attığım videolarda benden daha yüksek ayarlarda oynamalarına rağmen daha iyi sonuç almışlar. Bilen arkadaşlar yardımcı olabilirse sevinirim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Düzenleme: Windows 10 yükledim sonuç aynıydı işlemci sürekli 800MHz'de olduğunu fark ettim ThrottleStop ile işlemciyi 2400MHz'e sabitledim sorun çözüldü ama bu seferde işlemci oyundayken 85-95 derece aralığında normal mi? Çözüm önerilerinizi bekliyorum.

12 inçlik 2015 early MacBook'a sahibim. Biliyorum cihaz oyun oynamak için tasarlanmış bir cihaz değil fakat internette gördüğüm sonuçlar benden çok daha iyi acaba fark etmediğim bir şey mi var yoksa bir problem olabilir mi? Tüm ayarlar düşürebileceğim en düşük değerde olmasına rağmen 15-35 FPS civarında oynatıyor. Attığım videolarda benden daha yüksek ayarlarda oynamalarına rağmen daha iyi sonuç almışlar. Bilen arkadaşlar yardımcı olabilirse sevinirim.

Düzenleme: Windows 10 yükledim sonuç aynıydı işlemci sürekli 800MHz'de olduğunu fark ettim ThrottleStop ile işlemciyi 2400MHz'e sabitledim sorun çözüldü ama bu seferde işlemci oyundayken 85-95 derece aralığında normal mi? Çözüm önerilerinizi bekliyorum.

Merhabalar mesajınızı şimdi gördüm geç cevap için kusura bakmayın
Öncelikle 2 ay önce 2 senedir kullandığım ''macbook pro 2015 mid'' cihazımı sattım
macbookda windows kurup csgo oynamış biriyim fps olarak 80-190 fps arası değerleri gördüm tabi ısınmaya devam ettikçe fps düşüşü de kaçınılmazdı. Düşük ayarlarda oynuyodum o macbookla LEM e kadar çıktım ama benim mac de harici ekran kartı vardı AMD Radeon R9 M370X sayesinde.

@berprotr @RenderGamer
Yaşamış olduğunuz FPS probleminin aynısını yaşıyorum. Windows yüklemeden ve Harici grafik kartı kullanmadan sorunu çözme ihtimalim var mı ?

Windows yüklemeden yüksek fps alamazsınız ve harici grafik kartınız yoksa macbookda yüksek fps hayal olur malesef

@berprotr @RenderGamer
Yaşamış olduğunuz FPS probleminin aynısını yaşıyorum. Windows yüklemeden ve Harici grafik kartı kullanmadan sorunu çözme ihtimalim var mı ?
Maalesef harici grafik kartı olmadan oynamak çok zor oynasanız bile ısınma vs. çok oluyor düşük çözünürlükte bile.

Evet, oyun için uygun olmadığını biliyorum ancak aynı sistem özelliklerine sahip macbook pro ya ait internette birçok oynayış videosu mevcut ve alınan FPS çok daha yüksek (150-200 FPS). En azından 30-40 FPS değil.

Termal throttling e kurban gidiyorsundur, senin islemci frekansi sicaklik nedeniyle dusuyordur. Ayni sistem, farkli ortamda farkli performans gosterebilir eger kritik sicakligi gectiyse. Gaming laptoplar da zaman icinde performans kaybederler bu sebeple, daha sicak calismaya baslarlar. Mac icinde oyun sirasinda sicaklik ve islemci frekansini gorebiliyorsan kontrol et, mutlaka seninki daha dusuk olmali.
Bu da normal dedigim gibi, sonucta oyun odakli bir sogutma yok.

Termal throttling e kurban gidiyorsundur, senin islemci frekansi sicaklik nedeniyle dusuyordur. Ayni sistem, farkli ortamda farkli performans gosterebilir eger kritik sicakligi gectiyse. Gaming laptoplar da zaman icinde performans kaybederler bu sebeple, daha sicak calismaya baslarlar. Mac icinde oyun sirasinda sicaklik ve islemci frekansini gorebiliyorsan kontrol et, mutlaka seninki daha dusuk olmali.
Bu da normal dedigim gibi, sonucta oyun odakli bir sogutma yok.
Oyun sırasında işlemci sıcaklığı ve frekansını nasıl görebileceğimi bilmiyorum. Windows için çeşitli programlar mevcut. MacOs için uygun program var mıdır ?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı