2015 Macbook Pro vs Huawei Matebook

Barkin Calis

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, şu an elimde Huawei Matebook 14 var özellikleri: AMD Ryzen 5 4600H 8GB 256GB SSD, bir de ikinci el olarak bir tandığımdan bulduğum Apple Macbook Pro 2015 (A1398) var özellikleri: 2.2 Ghz İ7(model kodunu hiçbir yerde bulamadım), 16Gb RAM, Intel Iris Pro 1536MB var. Bu iki laptop arasında performans anlamında ne kadar fark vardır. Bilgisayarlar hakkında bilgim var fakat daha önce hiç Macbook kullanmadığım için yorum yapamadım.

Performans olarak ciddi farklar var, Huawei her konuda önde ve sadece bir MacBook Pro diye eski bir bilgisayara geçmek çok saçma.

i7 4770HQ 2.2GHz bir işlemci ve DDR3 RAM tipini kullanır ve gerçekten elindeki bilgisayardan çok daha kötü.

OS X harika bir işletim sistemidir, ama Windows bir o kadar harika ve güncel donanımlar ile iyi bir iş çıkartır, bu yüzden Huawei dizüstü bilgisayarını bir tost makinesi ile değiştirmen çok yanlış olur.

Son düzenleme:
Performans olarak ciddi farklar var, Huawei her konuda önde ve sadece bir MacBook Pro diye eski bir bilgisayara geçmek çok saçma.

i7 4770HQ 2.2GHz bir işlemci ve DDR3 RAM tipini kullanır ve gerçekten elindeki bilgisayardan çok daha kötü.

OS X harika bir işletim sistemidir, ama Windows bir o kadar harika ve güncel donanımlar ile iyi bir iş çıkartır, bu yüzden Huawei dizüstü bilgisayarını bir tost makinesi ile değiştirmen çok yanlış olur.
Tamamdır cevabınız için teşekkür ederim. Zaten değiştirmek için değil de Macbooklar konusunda bilgim olmadığı için alacağım performans hakkında biraz fikir sahibi olmak istemiştim. Peki bir sorum daha olacak: Bu Macbook şu an 2.el olarak alınıp kullanılacak bir laptop mıdır sizce? Piyasada bu fiyatlarda bulacağım diğer laptoplardan daha iyi performans verir mi?

Tamamdır cevabınız için teşekkür ederim. Zaten değiştirmek için değil de MacBook'lar konusunda bilgim olmadığı için alacağım performans hakkında biraz fikir sahibi olmak istemiştim. Peki bir sorum daha olacak: Bu MacBook şu an 2.el olarak alınıp kullanılacak bir laptop mıdır sizce? Piyasada bu fiyatlarda bulacağım diğer laptoplardan daha iyi performans verir mi?

Onu satın almak gereksiz olur, bir Apple ürünü olduğu için fiyatı gereksiz seviyede yüksek olacaktır, ürünün piyasa fiyatına çok daha güçlü Windows cihazlar alınabilir.

Intel islemcili bir OS X bilgisayar alırken günümüzden Max 2 yıl yaşlı olması gerekir, ayrıca artık Intel işlemcili bir Mac almak gereksiz.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı