2015 Polo Lounge 1.2 TSI DSG D konumunda hareket etmiyor

turklokumu

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar,
VW Polo Lounge paket 1.2 tsi otomatik aracım var. İlk kalkışta vitesi D konumuna aldığımda araç ileri hareket etmiyor. Devir çok az yükseliyor ama ileri hareketi yapmıyor.
Bir de ilk kalkışta bazen araç 1den 2ye geçerken vuruntu yapıyor. Geçen hafta basınç tüpünü değiştirdim. Sorun çözülmedi. Sizce sıkıntı kavramada mıdır? Sorunu çözmediğim takdirde daha büyük masraflara yol açar mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Mekatronik arızası gibi duruyor o değilse bile vuruntu sıkıntılı bir mevzu hocam sorunu çözmediğiniz takdirde daha büyük masraflara yol açar tabii ki DSG şanzıman çok masraf açar.

Araç şuan 100binde ne kadar sürede problem büyür bir tahmininiz var mı? Tabi aracı kullanma tarzına göre değişir de. Ankara trafiğinde kullanıyorum. Sabah trafiğine giriyorum sadece.

Tamir ettirmekte 80-100bin ₺ arasında bir ücret tutuyormuş sanırım ortalama. Aracı yaptırmaktansa satmayı düşünüyorum. Fiyatı ona göre ucuz koyup alan insana da sorunlardan bahsedeceğim. Ustalara fazla güvenmiyorum çünkü. Mekatroniği yaparlar giderler başka bir şeyi bozarlar.

Araç şu an 100binde ne kadar sürede problem büyür bir tahmininiz var mı? Tabii aracı kullanma tarzına göre değişir de. Ankara trafiğinde kullanıyorum. Sabah trafiğine giriyorum sadece.

Tamir ettirmekte 80-100bin ₺ arasında bir ücret tutuyormuş sanırım ortalama. Aracı yaptırmaktansa satmayı düşünüyorum. Fiyatı ona göre ucuz koyup alan insana da sorunlardan bahsedeceğim. Ustalara fazla güvenmiyorum çünkü. Mekatroniği yaparlar giderler başka bir şeyi bozarlar.

O kadar yüksek tutacağını sanmıyorum yine de bir sorup sormak daha iyi olur hemen satmaktan yana olmayın belki de sorun beklediğinizden daha ucuz bir fiyata hallolacak DSG şanzıman saatli bomba gibidir ne zaman olacağı belli olmaz problem arabayı çalıştırıp 1 kilometre gittiğinizdede büyüyebilir veya hiç büyümez ama büyürse şanzımanı elinize alabilirsiniz.

Geri
Yukarı