2015 Skoda SuperB vs 2020 Toyota Corolla 1.6

565 lt imiş. Bizim Skoda Rapid'in zaten 530 lt. Yakın biraz rakamlar :D ama 565'te bence gayet yeterli.

O sırada 775 litre berlingo bagajı :D
Şaka bir yana Corolla'larda kamera olup arka park sensörü olmaması bana hâlâ garip geliyor.

Corolla kağıt denmesinin sebebi güvenlik değil onu belirteyim öncelikle çarpışma testlerinden 5 yıldız alan en boşunda bile diz aırbag standart sunan bir araba.
Kaporta saç kalitesi ise harbiden çok kötü en ufak taş sekmesinde boya atıyor altı yere çok alçak kasislerde çok yüklü iseniz bile sürtebiliyor. 1.6 132 lik motor gitmiyor diyen yalan söyler tamam atmosferik falan ama basınca kötü değil 1.2TSI bir araç ayarında rahatça gider geçer bile ama CVT öyle bağırır öyle bağırır ki basasınız gelmez. Çok kötüledim gibi oldu ama totalde yine Corolla alırdım bu iki araç arasından.

Corolla kağıt denmesinin sebebi güvenlik değil onu belirteyim öncelikle çarpışma testlerinden 5 yıldız alan en boşunda bile diz aırbag standart sunan bir araba.
Kaporta saç kalitesi ise harbiden çok kötü en ufak taş sekmesinde boya atıyor altı yere çok alçak kasislerde çok yüklü iseniz bile sürtebiliyor. 1.6 132 lik motor gitmiyor diyen yalan söyler tamam atmosferik falan ama basınca kötü değil 1.2TSI bir araç ayarında rahatça gider geçer bile ama CVT öyle bağırır öyle bağırır ki basasınız gelmez. Çok kötüledim gibi oldu ama totalde yine Corolla alırdım bu iki araç arasından.
Teşekkür ederim bilgiler için. Biz Skoda SuperB’de karar kıldık 145 bin km’de. Özellik bakımından çok cezbetti. Umuyorum ki çok arıza çıkartmaz. Skoda kalitesini bildiğim için de tercih ettim.
Herkese teşekkür ederim.

Teşekkür ederim bilgiler için. Biz Skoda SuperB'de karar kıldık 145 bin Km'de. Özellik bakımından çok cezbetti. Umuyorum ki çok arıza çıkartmaz. Skoda kalitesini bildiğim için de tercih ettim.
Herkese teşekkür ederim.

Hayırlısı olsun hocam düzgün aırbag dahil bakan bir ekspertize sokun hangi ilde araç.

Hocam benim tavsiyem 2019 model (kasa aynı) 1.6 Corolla'lara bakmanız yönünde olacaktır torku biraz düşük ama gerçekten sorunsuz arabadır bizde 2011 model vardı fabrikadan çıkan aküsünü 8 yaşında değiştirdik. LPG taktırdıktan sonra az yakmaya başladı. Bizim komşuda dream paket var araç gayet güzel spor moda alınca hızlanması falanda güzel benim hoşuma giden bir araç. Biraz daha donanım istiyorsanız Honda Civic'de bakabilirsiniz.

Kaporta saç kalitesi ise harbiden çok kötü en ufak taş sekmesinde boya atıyor altı yere çok alçak kasislerde çok yüklü iseniz bile sürtebiliyor. 1.6 132'lik motor gitmiyor diyen yalan söyler tamam atmosferik falan ama basınca kötü değil 1.2TSI bir araç ayarında rahatça gider geçer bile ama CVT öyle bağırır öyle bağırır ki basasınız gelmez. Çok kötüledim gibi oldu ama Total'de yine Corolla alırdım bu iki araç arasından.

Boya atmasının sebebi bildiğim kadarıyla Japon araçlarının genellikle boyasının bir tık daha ince olmasından kaynaklanıyor. Ondan dolayı çok fazla pasta cila önermiyorlar.

Hayırlısı olsun hocam düzgün aırbag dahil bakan bir ekspertize sokun hangi ilde araç.
Bursa’da ve Bursa plakalı. Ekspertizi tam yapacağız.

Hocam benim tavsiyem 2019 model (kasa aynı) 1.6 Corolla'lara bakmanız yönünde olacaktır torku biraz düşük ama gerçekten sorunsuz arabadır bizde 2011 model vardı fabrikadan çıkan aküsünü 8 yaşında değiştirdik. LPG taktırdıktan sonra az yakmaya başladı. Bizim komşuda dream paket var araç gayet güzel spor moda alınca hızlanması falanda güzel benim hoşuma giden bir araç. Biraz daha donanım istiyorsanız Honda Civic'de bakabilirsiniz.

Boya atmasının sebebi bildiğim kadarıyla Japon araçlarının genellikle boyasının bir tık daha ince olmasından kaynaklanıyor. Ondan dolayı çok fazla pasta cila önermiyorlar.
Bizim tercihimiz konfor ve özellik oldu hocam. Modelden düştük belki bir tık fazla masraf yapacağız, hayırlısı olsun.

Geri
Yukarı