2015 Skoda SuperB vs 2020 Toyota Corolla 1.6

Sonuç olarak SuperB veya Corolla düşünüyorum. Eğer SuperB çok masraf çıkarmayacaksa yüksek ihtimalle alabiliriz.

Şöyle söyleyeyim, biz de 2016 model 10.000Km'de Skoda Rapid var 1.2 TSI manuel ve çok memnunuz. Zaten araç neredeyse hiç kullanmadı arıza falanda çıkartmadı hiç. Skoda zaten iyi markadır arkasında VW var muattab çok kolay bulursunuz, satma konusu ise 200.000Km'yi araç geçerse satmak sıkıntı olabilir biraz. Bence alacağınız vakit detaylı ekspertiz yapın. Corolla hakkında çok net bilgim yok ama performans ve konforda SuperB'den kötü. Aynı segment değiller zaten.

@6Miller8 ayrıca araç 1.6 TDI mı? 1.6 TDI'lar biraz yakıyor diye duymuştum.

Şöyle söyleyeyim, biz de 2016 model 10.000Km'de Skoda Rapid var 1.2 TSI manuel ve çok memnunuz. Zaten araç neredeyse hiç kullanmadı arıza falanda çıkartmadı hiç. Skoda zaten iyi markadır arkasında VW var muattab çok kolay bulursunuz, satma konusu ise 200.000Km'yi araç geçerse satmak sıkıntı olabilir biraz. Bence alacağınız vakit detaylı ekspertiz yapın. Corolla hakkında çok net bilgim yok ama performans ve konforda SuperB'den kötü. Aynı segment değiller zaten.
Teşekkür ederim bilgiler için. Gelen yorumlara göre kararım şekillenebilir. Baktığım Skoda ilanı silinmezse alacağım gibi.

@6Miller8 ayrıca araç 1.6 TDI mı? 1.6 TDI'lar biraz yakıyor diye duymuştum.
Evet SuperB 1.6 Dizel

Hocam selam. 2020 Corolla flame X pack i 1 seneye yakın kullandık. Yani dediğiniz Corolla'nın dolusu. Corolla ile SuperB kesinlikle kıyaslanacak arabalar değil yalıtım kalite konfor genişlik her anlamda SuperB daha üstün arada zaten segment farkı var. Bu Corolla'nın konforunun yol tutuşunun vs kötü olduğu anlamına gelmiyor tabii ki ama arada segment farkı var biri C biri D segment kalbe göre hareket edersek tabii ki SuperB. Ama ben Corolla alırdım neden diyeceksiniz? Dediğiniz SuperB her yeri boya ve değişen bagaj değişmiş arka panel işlemli km de kesinlikle yüksektir o DSG illa başınıza iş açar her ne kadar mükemmel bir şanzıman olsa da iş açar. Kenarda arabay harcayacak ekstradan paranız varsa SuperB'in motor mekanik masraflarına razıysanız boya değişene takılmayacak iseniz ki ben takılırım SuperB alınabilir.
Corolla'nın benzinin koy standart bakımını yap gez kuruş masraf açmaz garantisi de devam ediyordur. Boya değişen olduğuna sanmıyorum varsa da 1-1.5 parçayı geçmez. Yol sesi yani yalıtım ve TRIM kalitesi dışında Corolla kötü araç değil ben Corolla alırdım.

Yahu yazacaklarımın aynısını yazmışsınız bu nasıl iş. Kelimesi kelimesine aynı :D

Teşekkür ederim bilgiler için. Gelen yorumlara göre kararım şekillenebilir. Baktığım Skoda ilanı silinmezse alacağım gibi.

Yani araç dendiği kadarsa alınabilir, sadece satma konusu düşündürttü. Onun dışı gayet iyi araçtır SuperB asla pişman etmez. Tasarımıda bana göre birçok araçtan güzel. Bagaj hacmi falan da bayağı iyi, bizde ki Sedan Rapid Sedan Audi A3 boylarında ve bagaj hacmi gayet güzel. Skoda hacim anlamında bayağı iyi bir firma. VW alt firması olduğu için bayağı dolu araçları genelde VW'nin araçlara göre.

Hocam boya çok etki eder mi? Kaynak falan yok? Şase boyası sadece?
Yani ateş olmayan yerden duman çıkmaz diyorum hocam expertiz şart sonradan çok daha fazla mide bulandırıcı şeyler çıkabilir. Ama dediğim gibi superb hem doluluk hem tasarım hem segment olarak her türlü çok daha üstün bir araç. Corolla'nın yürütme maliyeti sorunsuzluk yüzünden problem çıkartmayacak bir araç. Tercihini bunları göz önünde bulundurarak yap.

Yani araç dendiği kadarsa alınabilir, sadece satma konusu düşündürttü. Onun dışı gayet iyi araçtır SuperB asla pişman etmez. Tasarımıda bana göre birçok araçtan güzel. Bagaj hacmi falan da bayağı iyi, bizde ki Sedan Rapid Sedan Audi A3 boylarında ve bagaj hacmi gayet güzel. Skoda hacim anlamında bayağı iyi bir firma. VW alt firması olduğu için bayağı dolu araçları genelde VW'nin araçlara göre.
Bu arada eski kasa olduğu için bagajı bir tık daha küçük sanırım.

Yani ateş olmayan yerden duman çıkmaz diyorum hocam expertiz şart sonradan çok daha fazla mide bulandırıcı şeyler çıkabilir. Ama dediğim gibi superb hem doluluk hem tasarım hem segment olarak her türlü çok daha üstün bir araç. Corolla'nın yürütme maliyeti sorunsuzluk yüzünden problem çıkartmayacak bir araç. Tercihini bunları göz önünde bulundurarak yap.
Ekspertizi her şekilde yapacağız hocam. Dediği gibi çıkmazsa almayız zaten.

Geri
Yukarı