2015 Yarıyıl Tatili İçin Sistem Rehberi(Apu)

Aslında O.C yapmayı dusunmuyorum hani var yok onemli olur mu pek ılmıyorum bugune kadar hic O.C yapmadım sonuclarını yararlarını da bılmedıgım ıcın pek aramam ama genede ekran kartını değiştirmektense işlemciyi değistirmek biraz daha zor olmaz mı?

Hayır, olmaz. Soket 1150 işlemci ve anakarta sahip olacaksın ve soket değişikliğine gitmekten kurtulacaksın.

Senin yapman gereken tek şey, 2. dönem sonunda i5-4590 veya 4690 gibi işlemciler almak olur. R9 270X rahat götürür seni.

Hayır, olmaz. Soket 1150 işlemci ve anakarta sahip olacaksın ve soket değişikliğine gitmekten kurtulacaksın.

Senin yapman gereken tek şey, 2. dönem sonunda i5-4590 veya 4690 gibi işlemciler almak olur. R9 270X rahat götürür seni.
Kardes peki gtx 270x almaktansa 5-10 koyup gtx r9 280 almak daha iyi olmaz mı sence birde i-7 ler suanda 900 tl civarı i7 destekliyor mu anakart?

Anakartın Soket 1150 tüm işlemcileri destekler. i3-i5-i7 diye ayırmaz.

R9 280 alabilirsin. İsmi GTX R9 280 değil yalnız, Radeon R9 280 :)

İ5' in ömrü kaldı mı demek pek doğru bir tabir değil aslında, i3, i5, i7 işlemciler kendi aralarında 2. 3. 4. nesil olarak tabir ettiğimiz seri versiyon farkları vardır, yani eski nesil bir i5 yerine yeni nesil bir i3 almak daha mantıklıdır. Sonuç olarak İ serisinin 4. nesil işlemcilerini gönül rahatlığı ile alabilirsiniz bir sıkıntı olmaz.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı