2017 model ikinci el MacBook Air'ya da yakın fiyata MacBook Pro almak mantıklı mı?

HanKaĞaN

Kilopat
Daha fazla  
Sürüm desteği nasıldır? Hangi fiyat aralığında almalıyım, nelere dikkat etmeliyim, yan sanayi pil değişimi yaparsam sorun olur mu, yarın satmak gerekirse piyasası nasıldır?

Ne dersiniz arkadaşlar? Ofis işlerinde kullanmak ve Mac hevesim var, bu yüzden alacağım...

Son düzenleyen: Moderatör:
Evde 2016 ve kendimde 2020 modeli var. Karşılaştırma yaparak örnek vermek isterim.

2020 modeli alacaksanız kullanması güzel ve mantıklı, ancak 2016 modelinden hatırladığım kadarıyla kullanımı biraz hantaldı. Ayrıca kelebek klavye sistemi bence rahatsız edici.

Ayrıca 2017 modeli artık güncelleme almama sınırında. Buna da dikkat etmek lazım. Satma açısından da zor olabilir.

Eğer ofiste kullanacaksanız, o fiyat aralığında m1 olması lazım. Ofis için daha iyi olabilir. M1 modelinde gerçekten pil kullanımı iyi. Bende 2021 üretimi M1 Mac Pro var ve pil kullanımı fena değil, evet mükemmel değil ama fena değil, normal kullanımında günü çıkarıyor.

Evde 2016 ve kendimde 2020 modeli var. Karşılaştırma yaparak örnek vermek isterim.

2020 modeli alacaksanız kullanması güzel ve mantıklı, ancak 2016 modelinden hatırladığım kadarıyla kullanımı biraz hantaldı. Ayrıca kelebek klavye sistemi bence rahatsız edici.

Ayrıca 2017 modeli artık güncelleme almama sınırında. Buna da dikkat etmek lazım. Satma açısından da zor olabilir.

Eğer ofiste kullanacaksanız, o fiyat aralığında m1 olması lazım. Ofis için daha iyi olabilir. M1 modelinde gerçekten pil kullanımı iyi. Bende 2021 üretimi M1 Mac Pro var ve pil kullanımı fena değil, evet mükemmel değil ama fena değil, normal kullanımında günü çıkarıyor.
Hocam benim ergenlikten hevesim olduğu için logosu aydınlatmalı model istiyorum ya :) o da 2017'den sonra yok... Pro için var mı öneriniz?

Hocam benim ergenlikten hevesim olduğu için logosu aydınlatmalı model istiyorum ya :) . O da 2017'den sonra yok... Pro için var mı öneriniz?
Hocam sizin bahsettiğiniz 2017 Air ama eski kasa olanlardan, yeni nesil olanlarda 2016 ve sonrasında logo yok :). Bende 2010 Pro da var ama ışık için performanstan vazgeçilmez bence. Yılların windows kullanıcısıyım, şu anda 2020 Pro kullanıyorum ve memnunum. 16 GB olsa tabii iyi olurdu ama olsun.

Hocam sizin bahsettiğiniz 2017 Air ama eski kasa olanlardan, yeni nesil olanlarda 2016 ve sonrasında logo yok :). Bende 2010 Pro da var ama ışık için performanstan vazgeçilmez bence. Yılların windows kullanıcısıyım, şu anda 2020 Pro kullanıyorum ve memnunum. 16 GB olsa tabii iyi olurdu ama olsun.
Hocam benim zaten oyun bilgisayarım var performans beklentim yok açıkçası. İşyerinde kullandığım bilgisayar da ayrı. Bunu da toplantı yaparken kullanırım mailleri falan görüntülerim bu arada hevesim gider işte. :) Napsam?..

Çook rica ederim :) . Şimdiden güle güle kullanın.
Karar verebilsem kullancam hocam. Araştırdığım kadarıyla yeni işletim sistemi kapsamından çıkmış, sadece güvenlik güncelleştirmeleri alıyor. Satılanların çoğunun pili değişim istiyor, kendim hyperlife marka pil takarım ya da taktırırım dedim, herkes birşey söylüyor. PC pili değiştirmek gibi değil deniyor. Fiyat skalası çok geniş, kaça almalıyım bilmiyorum. Air 2017'yi 6 bine satan da var 19 bine de... Söz meclisten dışarı tam olarak akıl alamadım kimseden...

Karar verebilsem kullancam hocam. Araştırdığım kadarıyla yeni işletim sistemi kapsamından çıkmış, sadece güvenlik güncelleştirmeleri alıyor. Satılanların çoğunun pili değişim istiyor, kendim hyperlife marka pil takarım ya da taktırırım dedim, herkes bir şey söylüyor. PC pili değiştirmek gibi değil deniyor. Fiyat skalası çok geniş, kaça almalıyım bilmiyorum. Air 2017'yi 6 bine satan da var 19 bine de... Söz meclisten dışarı tam olarak akıl alamadım kimseden...
Mesela bende şöyle olmuştu. Ekranın sağ üst kısmı çalışmayan bir macbook air 2020 satmaya çalışmıştım bu yaz, fiyat 10k'dı ama isteyen olsa 8'e bile verirdim. En son 6'ya satamadım bile, anakartı 7k olan bir cihazdı. Sonra da böyle olmaz dedim satıştan çektim. Güncelleme konusu maalesef doğru. Ben kendi m1 cihazımda 20 sekmeye doğru geçince cihaz kasmaya başlıyor :). Hele bir de visual studio gibi bir şey açıksa bilgisayar donuyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı