2019 13 MacBook Pro & Final Cut Pro, Huawei Matebook Adobe Premiere Pro Export Karşılaştırması

Sabah Technopat'ın Huawei Matebook incelemesini izlerken Adobe Premiere Pro ile Tears of Steel filmini GPU hızlandırması açıkken 8 dakika 14 saniyede 4K'dan 1080P 24FPS (YouTube ayarı)'na çıkarttığını gördüm. Kendi MacBook'um ile de yapıp süreleri karşılaştırmak istedim. Ben Adobe Premiere Pro yerine Final Cut Pro kullandım. Zaman sayacı kuramadım maalesef ama süreyi saat üzerinden görebilirsiniz. Bu Technopat videosundaki alınan süre:

Ekran Resmi 2020-06-01 13.07.05-min.png

Bu kısımda Final Cut Pro'da YouTube için hazır bir ayar bulunuyor ancak o videoyu direk kanalınıza yüklüyor o yüzden onu kullanmadım. 1080P 24 FPS ve h. 264 ile videoyu çıkarttım. GPU hızlandırmasını kullanmadım veya buna benzer bir işaret eklemedim. Zaten cihazda GPU hızlandırması bulunmuyor. Bu da benim aldığım sonuç:

Başlangıç:

Ekran Resmi 2020-06-01 12.49.07-min.png

Bitiş:

Ekran Resmi 2020-06-01 12.57.09-min.png

Süre olarak 8 dakika aldım.
GPU hızlandırması olmadığını düşünürsek gayet başarılı buldum. Render alanı benim tam ilgilendiğim bir alan değil bu yüzden hata ettiysem affedin ve bunu belirtirseniz sevinirim. 1 ay sonra cihazın fazlasıyla detaylı incelemesini yazacağım bunu bir ön kıyaslama olarak verdim. İstenilen başka testler varsa da yapabilirim. Bir Matebook kullanıcısı olarak yorumunuzu bekliyorum hocam @SideWinder.
Cihazımın özellikleri:
  • 1.4 GHz 4 çekirdekli 8. nesil Intel Core i5 işlemci.
  • 3.9 GHz’e kadar Turbo Boost.
  • Intel Iris Plus Graphics 645.
  • 8 GB 2133 MHz lpddr3 bellek.
  • 256 GB SSD depolama¹.
  • True tone özelliğine sahip 13 Inc retina ekran.
  • Touch bar ve touch ID.
  • İki adet Thunderbolt 3 bağlantı noktası.
Huawei MacBook Ürün linki:

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı