2020 F/P 3B Yazıcı Önerisi

Zaaita

Hectopat
2020 yılında alınabilecek fiyat performans 3D Printer tavsiyesi. Aklımda Ender 3 Pro var ama eskidiğini düşünüyorum. Yardımcı olan arkadaşlara teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kesinlikle ender gibi çin malı yazıcıları önermem kenidiniz toplayabilirsiniz ya da prusa mini tavsiye ederim. Halihazır zaribo kullanıcısıyım çok memnunum.

Aslında zaribo prusa altyapısı kullanıyor diyemeyiz çünkü hepsi kartezyen. Zaribonun kullandığı prusa tasarımı bed var prusanın bu ürününü kullanıyor. Farklara gelecek olursak şasisi daha sağlam 30x30 sigma profil kullanıyor mil 10mm kullanıyor (opsiyonel) prusadaki bütün özellikler zaribodada var. Ender 3E gelirsek tek Z motorlu tekerlekler zamanla problem çıkartıyor kesinlikle anakart ve sürücü yükseltmesi yapmadan sessiz kullanamıyorsun verimsiz ve sık arıza yapan güç kaynağı yanmaya meyilli çakma XT60 konnektörü yatak için kullanılıyor vb. vb.

Aslında zaribo prusa altyapısı kullanıyor diyemeyiz çünkü hepsi kartezyen. Zaribonun kullandığı prusa tasarımı bed var prusanın bu ürününü kullanıyor. Farklara gelecek olursak şasisi daha sağlam 30x30 sigma profil kullanıyor mil 10mm kullanıyor (opsiyonel) prusadaki bütün özellikler zaribodada var. Ender 3E gelirsek tek Z motorlu tekerlekler zamanla problem çıkartıyor kesinlikle anakart ve sürücü yükseltmesi yapmadan sessiz kullanamıyorsun verimsiz ve sık arıza yapan güç kaynağı yanmaya meyilli çakma XT60 konnektörü yatak için kullanılıyor vb. vb.
Peki zariboyu sen nereden, nasıl aldın?

Ben clone zaribo topladım kendim. Gövde malzemelerini TR'den diğer kalan her şeyi çinden aldım. Benim kullandığım anakart yatak daha düşük kalite ve orijinal zaribo Firmware'si kullanamıyorum. Sana tavsiyem yatkınlığın yoksa mekaniğe ve elektroniğe kesinlikle toplama direkt zaribonun sitesinden kit veya kurulu al kita alıp kurabilirsin ama parçaları kendin temin edeip kuramazsın 1 ayda toplamayı planladığım yazıcı 3 ayı geçti sürekli eksik parça çıkıp çıkıp durdu.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı