2020 model araçta App plakası kullanmak yasal mı?

nwc00

Hectopat
Merhaba, App plakalar yasaklandi diye biliyorum ama hala araclarin cogunda App kullanan cok var. Yasal bir sekilde App kullanabilir miyim? Aracim 2020 model.

Yani direk app plaka kullanabiliyorum.
2024 yılında düzenlenen "Karayolları Trafik Kanunu'n 6047 sayılı maddesine" göre APP (Amerikan Pres Plaka) plakalarının kullanımı Türkiye'de yasaklanmıştır ve APP plaka kullanımıyla yakalanan sürücüler veya araç sahipleri için uygulanan ceza 2647 TL olarak belirlenmiştir.

2024 yılında düzenlenen "karayolları trafik kanunu'n 6047 sayılı maddesine" göre App (Amerikan pres plaka) plakalarının kullanımı Türkiye'de yasaklanmıştır ve App plaka kullanımıyla yakalanan sürücüler veya araç sahipleri için uygulanan ceza 2647 TL olarak belirlenmiştir.

Hocam o olay 2024 model araclar ve ilerisi icin diye duymustum plakalara karekod geldi diye ama dogru mu bilmiyorum, piyasada bu kadar App plaka dolasiyor hepsi ceza mi yiyor polis cevirmelerinde yani?

Hocam o olay 2024 model araclar ve ilerisi icin diye duymustum plakalara karekod geldi diye ama dogru mu bilmiyorum, piyasada bu kadar App plaka dolasiyor hepsi ceza mi yiyor polis cevirmelerinde yani?
Hayır o olay bütün araçlarda geçerli. Bu sanırım birazda polisin insiyatifine kalmış bir durum bazen görmezden gelip ceza yazmıyorlar, bazen de kuruşuna kadar alıyorlar.

2024 sonrası dediğin karekod uygulaması ve karekod ile App ayrı mevzu.

Geri
Yukarı