2020'de 2012 MacBook Pro alınır mı?

• Konuyu başlatan Kadr
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 17
  • Görüntüleme 7B

Kadr

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Intel Core 12. Nesil İ7-12700F/ MSI GTX 1650 VENTUS XS OCV1 / GIGABYTE H610M S2H DDR4 / T-FORCE TUF GAMİNG 8x2 3200 Mhz Dual Kit / KIOXIA Exceria NVMe SSD 250 / WD Green 240 / Thermaltake TH240 ARGB Sıvı Soğutma / Thermaltake Smart BX1 650W PowerSupply / Uzay Montaj
Meslek
İşsiz
-Selamlar. İlgilendiğiniz için teşekkür ederim. 2. el bir MacBook almak istiyorum fakat 2020 yılında 2012 model bir MacBook ne kadar iş yapar onu bilemiyorum.

Alacağım ürünün kozmetik olarak bir sıkıntısı yokmuş (ilanda belirtilenleri söylemekteyim)
Uzatmadan teknik özelliklerini yazayım:

Intel Core i5 2.5 GHz işlemci.
(Turboboost ile 3.2 GHz)
8 GB RAM.
500 GB SATA3 HDD.
Intel HD 4000 grafik kartı 1536MB.
13.3 HD ekran.
Superdrive | Thunderbolt.
Bluetooth | USB 3.0.
Card reader.
Arka ışıklı klavye.
(Kopyala yapıştır yaptım)

Ekran çözünürlüğü: 1280X800.
Devir sayısı 1072 (boşta 3 saat gidiyormuş) galiba bunun yüksek olması kötü en iyi MacBook kullanlar biliyor herhalde.
Ve de içinde macOS Catalina yüklü
Sonuca geleyim sizce alınır mı? Fiyatı soranlar için ise 3000TL fiyat yazmışlar ama indirim yapmaya çalışıcam alırken. Sizce beni 2025 bilemedin 2024'e kadar götürür mü? Saten oyun oynayıp yazılımla uğraşan birisi değilim sadece internette dolaşıp forumlarda takılıyorum bir de yüksek sesli müzik huyum var :D. Bunun dışında sizden yardım bekliyorum cevaplarınız önemli lütfen bilgilendirin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sırf markası apple olsun diye alıyorsanız bence 2012 yılındaki bir macbook yerine yeni nesil bir laptop almanız daha iyi olur ve yüksek sesli ve kaliteli müzik istiyorsanız içinde dolby audio bulunan bir bilgisayar alın.

-Selamlar. İlgilendiğiniz için teşekkür ederim. 2. el bir MacBook almak istiyorum fakat 2020 yılında 2012 model bir MacBook ne kadar iş yapar onu bilemiyorum.

Alacağım ürünün kozmetik olarak bir sıkıntısı yokmuş (ilanda belirtilenleri söylemekteyim)
Uzatmadan teknik özelliklerini yazayım:

Intel Core i5 2.5 GHz işlemci.
(Turboboost ile 3.2 GHz)
8 GB RAM.
500 GB SATA3 HDD.
Intel HD 4000 grafik kartı 1536MB.
13.3 HD ekran.
Superdrive | Thunderbolt.
Bluetooth | USB 3.0.
Card reader.
Arka ışıklı klavye.
(Kopyala yapıştır yaptım)

Ekran çözünürlüğü: 1280X800.
Devir sayısı 1072 (boşta 3 saat gidiyormuş) galiba bunun yüksek olması kötü en iyi MacBook kullanlar biliyor herhalde.
Ve de içinde macOS Catalina yüklü
Sonuca geleyim sizce alınır mı? Fiyatı soranlar için ise 3000TL fiyat yazmışlar ama indirim yapmaya çalışıcam alırken. Sizce beni 2025 bilemedin 2024'e kadar götürür mü? Saten oyun oynayıp yazılımla uğraşan birisi değilim sadece internette dolaşıp forumlarda takılıyorum bir de yüksek sesli müzik huyum var :D. Bunun dışında sizden yardım bekliyorum cevaplarınız önemli lütfen bilgilendirin.
Onu bana bedavaya verseler almam. Bütçeni belirtip konu açarsan daha iyi bir şey önerebiliriz.

Sadece internette gezinecekseniz bence bu kadar eski bir alete 3000 Tl vermeyin. Bu arada düzelten moderatör bey "saten" kelimesini düzeltmeyi unutmuş.

En azından Retina Macbook Pro almaya çalışın. 2013, 2014, 2015 vesayre. 13 inçler daha ucuz 13 inç alın. Ben bu yaz ikinci el Early 2015 13 inç almıştım.

EK: 3000 lira o bilgisayara verilmez.

Apple'ın hiçbir ürününü almam. Sırf adı var diye 2 liralık ürünü 500 liradan satıyorlar. Etiket bağımlısı insanlarımız da bunu önemsemeden satın almaya devam ediyor. Kalitelerini tartışmıyorum, fiyatlandırma politikaları saçmalığın daniskası.

Onu bana bedavaya verseler almam. Bütçeni belirtip konu açarsan daha iyi bir şey önerebiliriz.

Bütçem maks 3200 TL onun üstüne çıkamıyorum.
MacBook Pro 2014 veya MacBook Air 2015 almak daha mantıklı o bilgisayarın ekran çözünürlüğü çok düşük.

Fiyatları uygunsa onlarada bakabilirim ama bence beni kurtarır gibi geliyor.
Sadece internette gezinecekseniz bence bu kadar eski bir alete 3000 TL vermeyin. Bu arada düzelten moderatör bey "saten" kelimesini düzeltmeyi unutmuş.

Bu alet yerine ne önerirsiniz peki?
Alabilirsiniz fakat o fiyata çok daha iyi dizüstüler var neden MacBook istiyorsunuz.

Birkaç tane iPhone telefonum var neden bir de App'le bir laptopum olsun değil konu küçüklüğü ve güçlülüğü bakımından almak istiyorum. Çok fazla dolaşan biriyim ve koskoca bir bilgisayar kasasını taşımak zor geliyor ve birazda Windows'tan sıkıldım :/

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı