2020'de Neden Windows 7 kurulmaz?

261538

Gigapat
Makaleler
98
Yeni bir sistem alıyoruz veya sisteme temiz kurulum yapıyoruz, ne kurmalıyım diye internette araştırırken çok da azımsanmayacak bir Windows 7 önerisi görüp kanıyoruz, sonra istediğimiz gibi bazı şeyler olmuyor. Pekii 2020 yılında veya sonrasında neden bu işletim sistemini kurmamalıyız?
  • İlk neden uygun yazılım desteği olmuyor. Yeni toplanan sistemdeki teknolojiyi içermiyor ve sunmuyor bu da performans kaybı, yazılımsal hatalara hatta donanımın kullanılmamasına neden oluyor.
  • 2020 ve sonrasında Windows tarafında artık bir güncelleme almayacak. Bu da demek oluyor ki sistemde güvenlik açıkları olduğu zaman korunamayacaksınız.
  • Diğer bir etken 10 senelik bir işletim sistemi olması ve artık günümüz hizmetlerine karşılık verememesi.
  • Bu işletim sistemini önerenlerin en gerekçe nedeni arka plandaki uygulamalar yok demesi; Evet bu durum öyle fakat ufak ayarlar ile Windows 10'da da bu durumu düzeltebilirsiniz. Windows 10 ilk çıktığındaki gibi bir yığılma söz konusu değil.
  • Bir diğer kullanmamak için neden artık modern değil. Ömrü doldu artık anlayın:)

Son düzenleme:
Kendimden örnek vermem gerekirse ben bir ara Windows 10'a geçtim ama ısınma sorunu yaşadığım için geri Windows 7'ye döndüm. Zaten bilgisayarım iyi bir bilgisayar değil.

1596999871078.png

Hocam, peki eski laptoplar ya da sistemlerdeki BIOS güncellemelerinin sadece Windows 7 ile uyumlu olmasına ne diyorsunuz?

Onun için ne yapabiliriz?
Desteklenen sürücü yoksa ve uyumsuz ise yapacak bir şey yok. Değişim vakti gelmiş.

Geri
Yukarı