2020'de PlayStation 3 nasıl?

Dediğinden daha uygun fiyata Xbox One S bulabilirsin, 1500TL bandında temiz tek kollu cihazlar bulunabiliyor. Sahibinden'e, DH İkinci El'e ve buranın ikinci el bölümüne de bakmanı öneririm. Game Pass artısıyla uygun fiyata oyun oynayabilirsin ancak hali hazırda iyi bir bilgisayarın varken gerekli olup olmadığı tartışma konusu.

Performansları s nasılsa onede aynı şekilde aynı donanımlara sahip sadece frekansları biraz daha yüksek OC yapılmış gibi performans olarak bir farklılık bekleme o kadar görünüş olarak var daha küçük vs.

PS4 PS4 Slim gibi düşün.

Ha yani bir tek tasarım ve bilimum yenilikler var diyorsunuz. Ama temelde aynı.

Ha yani bir tek tasarım ve bilimum yenilikler var diyorsunuz. Ama temelde aynı.

Evet o şekilde ama 2 cihazın arasında az fiyat farkı varsa One S al ama ben Bursada yaşıyorum her gün letgodayım en az fark 800TL olduğu için hiçbir türlü mantıklı yanı yok bence. Ve normalde konsolda almıycaktım kuzen PS3 almış ozendim ama PC'de oyunları yüksek grafikte oynadığım için PS3 yıllarca oynamadım görünce grafikleri PS3'den soğudum canım konsol çekti bakayım dedim 1400 1600 1500 ne varsa yazdım hepsine 1200TL bütçem vardı 1 tane 1200E alabildim.

Dediğinden daha uygun fiyata Xbox One S bulabilirsin, 1500TL bandında temiz tek kollu cihazlar bulunabiliyor. Sahibinden'e, DH ikinci El'e ve buranın ikinci el bölümüne de bakmanı öneririm. Game Pass artısıyla uygun fiyata oyun oynayabilirsin ancak halihazırda iyi bir bilgisayarın varken gerekli olup olmadığı tartışma konusu.

Evet o konuda 2 tane seçenek doğdu. Aslında yeni nesil bir. Xbox kolu alıp yanına da Xbox Game Pass'de alıp bilgisayardan da oynayadabilirim. Bu fikir de aklımı kurcalıyordu. Bilmiyorum artık farklı oyunlar oyanayıp farklı deneyimler yaşamak istiyorum. Aynı competitive oyunlardan yavaştan sıkıldım.
Evet o şekilde ama 2 cihazın arasında az fiyat farkı varsa One S al ama ben bursada yaşıyorum her gün letgodayım en az fark 800TL olduğu için hiçbir türlü mantıklı yanı yok bence. Ve normalde konsolda almıycaktım kuzen PS3 almış ozendim ama PC'de oyunları yüksek grafikte oynadığım için PS3 yıllarca oynamadım görünce grafikleri PS3'den soğudum canım konsol çekti bakayım dedim 1400 1600 1500 ne varsa yazdım hepsine 1200TL bütçem vardı 1 tane 1200E alabildim.

Yavaştan kafama oturmaya başladı. Aklımda 2 tane seçenek belirdi. 1, kendime 1500 liraya yeni nesil Xbox kolu ve Bluetooth aleti falan hepsini alıp aylık Xbox Game Pass alabilirim. 2, bunun bir benzerini One S alarakta yapabilirim.

Evet o konuda 2 tane seçenek doğdu. Aslında yeni nesil bir. Xbox kolu alıp yanına da Xbox Game Pass'de alıp bilgisayardan da oynayadabilirim. Bu fikir de aklımı kurcalıyordu. Bilmiyorum artık farklı oyunlar oyanayıp farklı deneyimler yaşamak istiyorum. Aynı competitive oyunlardan yavaştan sıkıldım.

Yavaştan kafama oturmaya başladı. Aklımda 2 tane seçenek belirdi. 1, kendime 1500 liraya yeni nesil Xbox kolu ve Bluetooth aleti falan hepsini alıp aylık Xbox Game Pass alabilirim. 2, bunun bir benzerini One S alarakta yapabilirim.

Bilgisayardada oynayabilirsin konsol alıp da ben biraz daha farklı düşündüğüm için konsol aldım hem kardeşimde oynar veya 12.sınıfım lise başka bir yere falan gidersem ev mev her yere direk götürebilirim diye bir de Online oyun oynuyorum mesela bilgisayar hep açık duruyor monitörün biraz üstüne plazma taktırıp oradanda konsol ile devam edeceğim.

Bilgisayardada oynayabilirsin konsol alıp da ben biraz daha farklı düşündüğüm için konsol aldım hem kardeşimde oynar veya 12.sınıfım lise başka bir yere falan gidersem ev mev her yere direk götürebilirim diye bir de Online oyun oynuyorum mesela bilgisayar hep açık duruyor monitörün biraz üstüne plazma taktırıp oradanda konsol ile devam edeceğim.

Evet konsolunda sevdiğim kısmı o. Taşınabilirlik. Ama bu konuda edindiğim bir tecrübeye göre dikkalı taşınması lazım. Zira eski PlayStation 3'ümü birkaç kez arkadaşlarıma götürdüm ve ondan sonra ilk önce oyunlara başlarken fanlarından elektrikli süpürge gibi ses çıkarmaya başladı daha sonrasında birkaç kez oyunları oynarken oyun donup gri çizgiler çıkıyordu ve bende bunları tuşuna basarak kapama yerine küçüklüğün getirdiği teknoloji cehalatinden dolayı fişini çekerek kapadım. Ve sonuç olarak konsol açılıyor gibi yapıyor fakat kapanıyordu. Baktırdığımda anakartının yandığını, düzeltilrbildiğıni fakat birkaç ay sonra aynı hatayı verebileceğini söyledi. Ve ufak da pahalıydı. Sonuç olarak böyle bir deneyimdi bu da.

merak ettim hangi cihazı aldınız :) ?

Öncelikle 1 2 tane dipnot koyacağım. 1, fena olmayan gayet iyi bir masaüstü bilgisayarım var. 2, daha önceden bir kere daha PlayStation 3'üm (super Slim) olmuştu fakat o sıra evimde internet yoktu ve o sıra pek oyunum da yoktu. İşin kötüsü de başka PlayStation 3'ü olan bir arkadaşım bana toplam 4 tane oyun verdi hem de tam PlayStation 3'üm bozulurken :D.

Şimdi, bu konu beni biraz düşündürdü fakat aklımda biraz sorular var, bunları cevaplarsanız sevinirim. Notları düşeyim, tasarımı önemli değil, elimde bir tane çalışan orijinal DualShock'um da var. Oyunlar açısından genellikle hikayeli oyunlar oynayıp arada da Call of Duty gibi Online oyunlar oynamayı düşünüyorum. Bu arada kırık olmayan orijinal bir tane almayı düşünüyorum.

1. PSN halen çalışıyor mu? Ve halen Online oyunlarında oynayanlar var mı?
Online oyunlar dediğimden kastım budur. Dediğim gibi ara sıra Online oyunları oynamak istiyorum. Mağazası çalışıyor mu? Geçenlerde bir haber de görmüştüm artık bilgisayar da ve telefon da PlayStation 3 oyunları alınamayacak ama PlayStation 3 içinden alınabileceği yazıyordu.

2. PlayStation yerine bilgisayarıma parça biriktirmek ya da yeni oyunları almak daha mı mantıklı olur?
Bu soru benim aklımı çok çeldi. Alıp almama da en uç düşüncem budur. Amacım farklı deneyimler yaşamak. Ama tabii bilgisayarımı da yenileyedebilirim. Düşünceleriniz nelerdir?

3. Hangi versiyonu daha iyi?
Şekil itibari ile Slim modeli daha dikkatimi çekti malum ışıklı tuşları falan, üstede yazdığım gibi daha öncesinde 1 seneye yakın PlayStation 3 super Slim'im olmuştu fakat o sıralar 10 yaşında olduğumdan teknoloji cehaletimden dolayı birkaç hatam yüzünden güzelim cihazı bozmuştum (ah aptal kafam, bilseydim çok uzak olmayan gelecekte internetim olacağını gül gibi bakardım). Slim ile super Slim arasında ki farklar neler? Önerileriniz nelerdir?

4. PlayStation 3 dışında önerileriniz var mı?
Bu soru da beni düşündürdü. Düşündüğüm modeller, Xbox 360 (kırılmamış), PlayStation 4 Slim, Xbox One S. Özellikle farklı bir deneyim açısından her 2 Xbox'da aklımı çeliyor. Fikirleriniz nelerdir?

5. İkinci el bir PlayStation 3 alırken nelere dikkat etmeliyim?
Malum bu ürünü artık piyasa da sıfırı görmek imkansız malum eskimesinden dolayı. Mecbur 2. el alacağım, peki nelere dikkat etmeliyim?

Sorularımı hepsini cevaplarsanız çok sevinirim. İlginiz ve alakanız için teşekkürler👍
İş görür hocam alın gitsin. Çok güzel oyunlara sahip.

Geri
Yukarı