2020'de SSHD almak ne kadar mantıklı?

Kadir.R

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Fikir adamı
SSD'ler çok pahalı olduğu için ve HDD'ler de çok yavaş olduğu için laptopum için SSHD almaya karar verdim. Sizce alınır mı? PUBG'de haritalar çok geç yükleniyordu. SSHD alırsam bu sorun düzelir mi?

SSD'ler çok pahalı olduğu için ve HDD'ler de çok yavaş olduğu için laptopum için SSHD almaya karar verdim. Sizce alınır mı? PUBG'de haritalar çok geç yükleniyordu. SSHD alırsam bu sorun düzelir mi?

SSHD almak aşırı mantıksız. SSD almanı öneririm, bütçem yok diyorsan para biriktirmeyi bekle boşuna SSHD alma.

Birisi dedi ki:
SATA SSD’lere yakın performans verdiği söyleniyor.

Recep Baltaş:

" Kim diyorsa bunu bir daha ondan sakın bir tavsiye alma. Külliyen yalan! Yanına bile yak-la-şa-maz.

SSHD bana göre en büyük palavradır. Bunu hep dedim, diyeceğim de. Daha yüksek kapasiteli bir SSD alın... "

Ben şahsen SSHD yerine HDD alırım en azından cebimden az para çıkar. SSHD içindeki 8/16GB gibi komik boyutlardaki SSD açıkçası hıza pek de etki etmiyor.

Bence HDD yerine de paraya kıyıp iyi bir SSD alın. Tabi burada asıl iş bütçeye kalıyor 😀

Piyasada ucuz SSHD yok. 1 TB FireCuda SSHD 500 TL, hızlarının da SATA III SSD ile alakası yok. 500 TL'ye 1 TB SSHD alacağına 480/500/512 GB kapasiteye sahip bir SSD al...

Not: Dediklerim 2.5" ve 5400 RPM için, 3.5" ve 7200 RPM 1 TB olanlar 800 TL...

YouTube'da karşılaştırma videolarını izledim SSHD ile HDD arasında ortalama 10 sn falan fark var.

SSHD almak hiçbir zaman mantikli değildi hala degil. SSD alin.

Geri
Yukarı