2021 Model Legion laptoplar Türkiye'ye geliyor!

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Lenovo Legion laptopların Türkiye'de satılacak konfigürasyonları belli oldu, şu anlık sadece Legion 5 15acH6H ve Legion 5 Pro 16acH6H modelleri listelendi. Önümüzdeki günlerde konfigürasyonların daha da artacağını düşünüyorum.
Legion 5 15ach6h
2020 modeli ile de çok başarılı olan Legion 5, 5800h ve 3060 ile güncellendi.

1615384587301.png

Başlıca özellikleri ve kendi yorumum:
Ryzen 7 5800h (4800h çok başarılı idi, aynı başarıyı yakalayacağını düşünüyorum.)
RTX 3060 115W (en güçlü 3060, ve MUX ile gelecek. 1080p için en doğru ekran kartı.)
8x2 3200MHz RAM.
1TB SSD.
15.6 inç 1440p 300 nit 165Hz 300 nit IPS ekran. Bu fiyat bandında bir ilk olarak FreeSync ve G-Sync desteğiyle beraber geliyor.
RGB severler için 4 bölge RGB klavye ve RGB mouse ile beraber geliyor:)

Şahsi yorumum: Geçen seneki modelin üstüne nasıl koyacaklarını merak ediyordum, gayet güzel eklemeler yapılmış. Özellikle daha 2 yıl öncesine kadar bu fiyat bandında görülmesi imkansız olan yırtılma önleyici teknolojilerin gelmesi mükemmel.

Legion 5 Pro 16ach6h
Legion 5P modelinin devamı olan bu model daha çok performans odaklı, aynı zamanda Türkiye'ye gelecek ilk 125W 3070 ekran kartlı laptop.

1615385131183.png

Ryzen 7 5800h işlemci.
RTX 3070 125W ekran kartı(şu ana kadar laptoplarda kullanılan en güçlü 3070, rakipleri genellikle 115W olur)
16x2 3200MHz RAM.
16.1 inç 1440p 165Hz 500 nit ekran.(16 inç ilginç bir tercih olmuş. Ve artık laptoplarda 1440p çağının başladığını söyleyebiliriz.)
1TB SSD.

Daha detaylı bilgiler resimlerde gözükmektedir, iki modelde çok güzel duruyorlar. Şimdi kafanızda iki soru var:
1) Ne zaman gelecek?
2) Ne kadar olacak?

Cevaplar tahminidir, geçen senelerdeki ve şunaki veriler baz alınmıştır.

1)Mayıs-Haziran ayları gibi.
2)Legion 5 14-16, Pro modeli 17-21 bin arasında olacağını tahmin ediyorum, Windows'lu laptoplar genellikle MediaMarkt'ta satılır. Ve mağazaların kazıklama politikasını herkes bilir.

Vakit ayırıp okuduğunuz için teşekkür ederim, iyi sosyaller:)

Eylül ayında MSI-STRIX-LEGION bu 3 markadan birisini alacağım. Markalardan iyi olan kazansın :)

Gene mi 720P kamera? Neyse buna şükür MSI ve Legion koymuş gene kamera. ASUS'u çok sevsem de 10 senedir kullansam da sırf kamera yüzünden almayacağım. Düşünsene Zephyrus modeline ben 1500-1600 dolar veriyorum adam kamera koymuyor bile. Yakında ekranı da çıkartır bu asus :D
Legion acayip bir fark attı, diğerleri anca marka değerine satar şu anlık. Kendimce eksileri:
-MSI'da Intel.
-Asus'ta MUX olmaması, kamera olmaması, ölü piksel çıkma ihtimalin olması.
-Legion'da sadece 16:10, bana göre eksi değil çok ama herkesten herkese değişir.

Legion acayip bir fark attı, diğerleri anca marka değerine satar şu anlık. Kendimce eksileri:
-MSI'da Intel.
-Asus'ta MUX olmaması, kamera olmaması, ölü piksel çıkma ihtimalin olması.
-Legion'da sadece 16:10, bana göre eksi değil çok ama herkesten herkese değişir.
Bana ekran sorun değil kasayı satacağım ama VX2458 C-MHD monitör ile kullanacağım. Yani evde masaüstü olarak laptop kullanacağım. Kurtuluyorum şu masaüstü toplama muhabbetlerinden.

Eğer PC toplayacak varsa bence direk yeni model laptoplardan alsınlar. Yatakta bir şeyler izleyip evin istediğin yerinde oyun oynamak çok zevkli bir şey. Ekran kartı stoğu falan gelmez boşuna beklemeyin.

Uluslarası garanti yok maalesef, 1-2 haftaya satışa çıkarlar.
Türkiye için olumlu bir haber var, FreeDOS ve Ryzen 5 5600h+3060 115W konfigürasyonlu model geliyor. 12 13 bandından gelir tahminimce, Lenovo piyasayı komple ele geçirmeye geliyor anlaşılan.
Lenovo sitesinde bu yazıyor.

International Warranty Service (IWS) enables customers who travel with, or relocate any IWS-eligible Lenovo machine type to receive warranty service in any country where their machine type is announced and sold and supported by Lenovo or a Lenovo authorized reseller under Lenovo Limited Warranty and/or the destination country Warranty Services Agreement.

Lenovo sitesinde bu yazıyor.

International Warranty Service (IWS) enables customers who travel with, or relocate any IWS-eligible Lenovo machine type to receive warranty service in any country where their machine type is announced and sold and supported by Lenovo or a Lenovo authorized reseller under Lenovo Limited Warranty and/or the destination country Warranty Services Agreement.

Bize söylenen garanti olmadığı yönünde idi. Ama bu da güzel bir detay.

Legion 5 15ach6h kaç dolar olur? Amerika fiyatı olarak yani vergisiz hali oluyor.

Bir de freedos Amazon USA olursa inşallah on numara olur bedavaya canavar..

Bize söylenen garanti olmadığı yönünde idi. Ama bu da güzel bir detay.

Bilgiyi nereden aldın? Eğer Lenovo Türkye'den aldıysan daha doğrudur muhtemelen. Ben Amerika'dan abimle getirtmeyi düşünüyorum uzun zamandır sürekli stok takip ediyorum ama bir türlü çıkmadı piyasaya. Bir de garanti olayı var, benim için AMD işlemci olmazsa olmaz o yüzden MSI alamıyorum. MSI'ın uluslararası garantisi 2 yıl çok iyi olurdu. Aklımda 2 model var ASUS STRIX G17 713QR veya Lenovo Legion 5 Pro. ASUS için de bazıları garantisi var derken bazıları yok diyor arada kaldım.

Yeni gelişmeler var:
-İnceleyen bir kullanıcı oyundayken klavyenin 35 derece olduğunu belirtmiş bu gayet iyi bir değer şahsen kendi laptopumun klavyesine dokunamıyorum.
-İnceleme videolarında bazı kanallarda 80 C bazılarında 88 bandında gezmekte işlemci ikisi de iyi ama gönlüm 80 C'den yana. (80C'de test eden arkadaş t-shirt giyiyordu)
-Cinebench testinde 75W güç çekmiş ben bunu anlamadım pek ama sadece 85 derecede kalmış.
-Ne kadar blackbar yapacağına dair resmi bir video
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
-Radeon grafikte 7 saat RTX 3070'de 3 saat 8K video oynatmış.
-1080P'de bariz darboğaz yaparken 1200P'de 1080P'den daha iyi performans vermekte.(Örnek Watch Dogs 2 hepsi Ultra Ray Tracing dahil DLSS Quality 1200P 72FPS 1080P 71 FPS )
İşte adam işte Lenovo!

Bilgiyi nereden aldın? Eğer Lenovo Türkye'den aldıysan daha doğrudur muhtemelen. Ben Amerika'dan abimle getirtmeyi düşünüyorum uzun zamandır sürekli stok takip ediyorum ama bir türlü çıkmadı piyasaya. Bir de garanti olayı var, benim için AMD işlemci olmazsa olmaz o yüzden MSI alamıyorum. MSI'ın uluslararası garantisi 2 yıl çok iyi olurdu. Aklımda 2 model var ASUS STRIX G17 713QR veya Lenovo Legion 5 Pro. ASUS için de bazıları garantisi var derken bazıları yok diyor arada kaldım.

Kasım 2020'de Lenovo Türkiye'den almıştım hocam. Twitter sayfasından cevap vermişlerdi.
Bencede Legion 5 Pro çok iyi bir tercih. 17 inç şart olmasaydı ve laptop almasaydım kesinlikle seçeneklerimden biri olurdu

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı