2021 Model Legion laptoplar Türkiye'ye geliyor!

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Lenovo Legion laptopların Türkiye'de satılacak konfigürasyonları belli oldu, şu anlık sadece Legion 5 15acH6H ve Legion 5 Pro 16acH6H modelleri listelendi. Önümüzdeki günlerde konfigürasyonların daha da artacağını düşünüyorum.
Legion 5 15ach6h
2020 modeli ile de çok başarılı olan Legion 5, 5800h ve 3060 ile güncellendi.

1615384587301.png

Başlıca özellikleri ve kendi yorumum:
Ryzen 7 5800h (4800h çok başarılı idi, aynı başarıyı yakalayacağını düşünüyorum.)
RTX 3060 115W (en güçlü 3060, ve MUX ile gelecek. 1080p için en doğru ekran kartı.)
8x2 3200MHz RAM.
1TB SSD.
15.6 inç 1440p 300 nit 165Hz 300 nit IPS ekran. Bu fiyat bandında bir ilk olarak FreeSync ve G-Sync desteğiyle beraber geliyor.
RGB severler için 4 bölge RGB klavye ve RGB mouse ile beraber geliyor:)

Şahsi yorumum: Geçen seneki modelin üstüne nasıl koyacaklarını merak ediyordum, gayet güzel eklemeler yapılmış. Özellikle daha 2 yıl öncesine kadar bu fiyat bandında görülmesi imkansız olan yırtılma önleyici teknolojilerin gelmesi mükemmel.

Legion 5 Pro 16ach6h
Legion 5P modelinin devamı olan bu model daha çok performans odaklı, aynı zamanda Türkiye'ye gelecek ilk 125W 3070 ekran kartlı laptop.

1615385131183.png

Ryzen 7 5800h işlemci.
RTX 3070 125W ekran kartı(şu ana kadar laptoplarda kullanılan en güçlü 3070, rakipleri genellikle 115W olur)
16x2 3200MHz RAM.
16.1 inç 1440p 165Hz 500 nit ekran.(16 inç ilginç bir tercih olmuş. Ve artık laptoplarda 1440p çağının başladığını söyleyebiliriz.)
1TB SSD.

Daha detaylı bilgiler resimlerde gözükmektedir, iki modelde çok güzel duruyorlar. Şimdi kafanızda iki soru var:
1) Ne zaman gelecek?
2) Ne kadar olacak?

Cevaplar tahminidir, geçen senelerdeki ve şunaki veriler baz alınmıştır.

1)Mayıs-Haziran ayları gibi.
2)Legion 5 14-16, Pro modeli 17-21 bin arasında olacağını tahmin ediyorum, Windows'lu laptoplar genellikle MediaMarkt'ta satılır. Ve mağazaların kazıklama politikasını herkes bilir.

Vakit ayırıp okuduğunuz için teşekkür ederim, iyi sosyaller:)

Böyle bir soğutucuya gerek olur mu sizce en baştan alıp kullanmak mantıklı olur mu ne dersiniz?
Hem tozdan koruduğunu iddia ediyor. Böyle bir alet laptop fanlarına zarar verir mi acaba ya da başka bir sistemine.
İets GT300 modeli.

Iets GT300 aldım Amazon üzerinden kesinlikle tavsiye ederim.
Kargo firmasını nereden gördünüz? Hangi kısımda yazıyor?

Kendim öğrendim maalesef yazmıyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Dakika 17 maks 97 ortalama 93 95'e çıkıp biraz durdu.
Asus rog strix G15 değerler hemen hemen aynı.Fps Rog da 5 fps daha düşük vermiş.1 aydır test yapacağım bende ama msi afterburn bir türlü doğru düzgün çalışmıyor.Bazı oyunlarda çıkıyor bazı oyunlarda hiç çıkmıyor.Önereceğiniz farklı bir uygulama var mı ? Mesela bu test videosunda adam hangi uygulama ile değerleri görüyor ?

Asus rog strix G15 değerler hemen hemen aynı.Fps Rog da 5 fps daha düşük vermiş.1 aydır test yapacağım bende ama msi afterburn bir türlü doğru düzgün çalışmıyor.Bazı oyunlarda çıkıyor bazı oyunlarda hiç çıkmıyor.Önereceğiniz farklı bir uygulama var mı ? Mesela bu test videosunda adam hangi uygulama ile değerleri görüyor ?
Youtube Top defender kanalı çoğu oyunda açmış msi afterburner i cpu gpu sıcaklığını ,ona yazabilirsiniz.

MUX açık değildir kardeşim.

Youtube Top defender kanalı çoğu oyunda açmış msi afterburner i cpu gpu sıcaklığını ,ona yazabilirsiniz.
Hocam yazayım da çok garip bazen çalışıyor bazen çalışmıyor.Sildim tekrar yükledim ilk 1 oyunda çalışıyor sonraki oyunlarda yine yok.Muhtemelen antivirüs programı engelliyor herhalde.FPS monitör buldum ücretli onda hiç sıkıntı opmuyor nedense.En sonunda vericem 10 doları alıcam.FPS monitör biraz karışık ondan elim gitmiyor

Hocam yazayım da çok garip bazen çalışıyor bazen çalışmıyor.Sildim tekrar yükledim ilk 1 oyunda çalışıyor sonraki oyunlarda yine yok.Muhtemelen antivirüs programı engelliyor herhalde.FPS monitör buldum ücretli onda hiç sıkıntı opmuyor nedense.En sonunda vericem 10 doları alıcam.FPS monitör biraz karışık ondan elim gitmiyor
Çoğu kişide öyle youtube oyun testi yapıyorlar cpu sıcaklığı yok diğerinde sadece fps açık vs. Güncelleme gelirse düzelir.

Sizinki kargolama aşamasına geçti mi ya da geçen var mı? Sabah kargoya teslim edildiğinde haber vereceğiz mesajı geldi sonra ses çıkmadı bende.

Neyi araştırıcam ki artık? Ne kaldı araştıracağımız :) vallahi ben sıkıldığım için gittim ikisini de aldım yine de karar veremedik fiyat farkı bana mantıklı geldiği için Lenovo ile devam edeceğim, aman aman pişman olacağım bir ürün değildir diye düşünüyorum olursaki satarım bir daha da laptop almam :)

Aynı şekilde mesaj geldi bana da kargo teslim edilmemiş ama kargo fırması “kolay gelsin kargo”

@yazilimcionline kargo takip numaran geldi mi?

Şimdi kontrol ettim, kargo aşamasına geçmişti istemde. Takip et deyince takip no ile yurtiçin'e yönlendiriyordu ama boş sayfa çıkıyordu. Tekrar baktığımda , sisteme işlenmiş. Tahmini teslimat yarın gözüküyor. Hadi hayırlısı bakalım.

Eskişehir'e gelecek kargo. KolayGelsin yok sanırım burada. TrendyolExp - Hepsiburada hızlı kargo falan çalışıyor ama Kolaygelsin gelmedi daha Eskişehir'e. Keşke böyle bir firma ile geleydi ürün biraz daha itinalı taşınıyor sanki. Hayırlısı bakalım. Bursa'ya kargo yönlendirdiğimde netten takip ediyordum gps var sanırım araçlarında Kolaygelsin'in öyle hatırlıyorum.

Bu arada fatura'yı da mail atıp sormuştum. Hemen e-fatura yolladılar. İnşallah içine de koyarlar garanti olur. Yalnız hala sistem taksitli mi aldım göstermiyor faturada da yazmıyor. Bankada da provizyonda henüz :D MediaMarkt satış sonrası ekranının tek eksiği ayrıntı vermemesi.

Son düzenleme:
Şimdi kontrol ettim, kargo aşamasına geçmişti istemde. Takip et deyince takip no ile yurtiçin'e yönlendiriyordu ama boş sayfa çıkıyordu. Şimdi kontrol ettim, sisteme işlenmiş. Tahmini teslimat yarın gözüküyor. Hadi hayırlısı bakalım.

Eskişehir'e gelecek kargo. KolayGelsin yok sanırım burada. TrendyolExp - Hepsiburada hızlı kargo falan çalışıyor ama Kolaygelsin gelmedi daha Eskişehir'e. Keşke böyle bir firma ile geleydi ürün biraz daha itinalı taşınıyor sanki. Hayırlısı bakalım. Bursa'ya kargo yönlendirdiğimde netten takip ediyordum GPS var sanırım araçlarında Kolaygelsin'in öyle hatırlıyorum.

Bu arada Fatura'yı da mail atıp sormuştum. Hemen e-fatura yolladılar. İnşallah içine de koyarlar garanti olur. Yalnız hala sistem taksitli mi aldım göstermiyor faturada da yazmıyor. Bankada da provizyonda henüz :D MediaMarkt satış sonrası ekranının tek eksiği ayrıntı vermemesi.

Testleri bekliyoruz cihazın

Şimdi kontrol ettim, kargo aşamasına geçmişti istemde. Takip et deyince takip no ile yurtiçin'e yönlendiriyordu ama boş sayfa çıkıyordu. Tekrar baktığımda , sisteme işlenmiş. Tahmini teslimat yarın gözüküyor. Hadi hayırlısı bakalım.

Eskişehir'e gelecek kargo. KolayGelsin yok sanırım burada. TrendyolExp - Hepsiburada hızlı kargo falan çalışıyor ama Kolaygelsin gelmedi daha Eskişehir'e. Keşke böyle bir firma ile geleydi ürün biraz daha itinalı taşınıyor sanki. Hayırlısı bakalım. Bursa'ya kargo yönlendirdiğimde netten takip ediyordum gps var sanırım araçlarında Kolaygelsin'in öyle hatırlıyorum.

Bu arada fatura'yı da mail atıp sormuştum. Hemen e-fatura yolladılar. İnşallah içine de koyarlar garanti olur. Yalnız hala sistem taksitli mi aldım göstermiyor faturada da yazmıyor. Bankada da provizyonda henüz :D MediaMarkt satış sonrası ekranının tek eksiği ayrıntı vermemesi.
KolayGelsin çok yakında geliyor Eskişehir'e ama bu seferlik nasip olmamış.

Lenovo herhalde bakım yapıyormuş doğru mu?
Öğrenebildiniz mi acaba bu konuda bir şey?
Evet genel prosedür bu şekilde. Tabii arvato ve mediamarkt'ın tutumu ve yoğunluğuda önemli.
Hocam cihaz ilk parti dağıtıma mı giriyor? Ben normal listelenince serbest satışta sandım. Yarın gelirse çok iyi olur tabi İstanbul'a :D

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı