2021 Model Legion laptoplar Türkiye'ye geliyor!

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Lenovo Legion laptopların Türkiye'de satılacak konfigürasyonları belli oldu, şu anlık sadece Legion 5 15acH6H ve Legion 5 Pro 16acH6H modelleri listelendi. Önümüzdeki günlerde konfigürasyonların daha da artacağını düşünüyorum.
Legion 5 15ach6h
2020 modeli ile de çok başarılı olan Legion 5, 5800h ve 3060 ile güncellendi.

1615384587301.png

Başlıca özellikleri ve kendi yorumum:
Ryzen 7 5800h (4800h çok başarılı idi, aynı başarıyı yakalayacağını düşünüyorum.)
RTX 3060 115W (en güçlü 3060, ve MUX ile gelecek. 1080p için en doğru ekran kartı.)
8x2 3200MHz RAM.
1TB SSD.
15.6 inç 1440p 300 nit 165Hz 300 nit IPS ekran. Bu fiyat bandında bir ilk olarak FreeSync ve G-Sync desteğiyle beraber geliyor.
RGB severler için 4 bölge RGB klavye ve RGB mouse ile beraber geliyor:)

Şahsi yorumum: Geçen seneki modelin üstüne nasıl koyacaklarını merak ediyordum, gayet güzel eklemeler yapılmış. Özellikle daha 2 yıl öncesine kadar bu fiyat bandında görülmesi imkansız olan yırtılma önleyici teknolojilerin gelmesi mükemmel.

Legion 5 Pro 16ach6h
Legion 5P modelinin devamı olan bu model daha çok performans odaklı, aynı zamanda Türkiye'ye gelecek ilk 125W 3070 ekran kartlı laptop.

1615385131183.png

Ryzen 7 5800h işlemci.
RTX 3070 125W ekran kartı(şu ana kadar laptoplarda kullanılan en güçlü 3070, rakipleri genellikle 115W olur)
16x2 3200MHz RAM.
16.1 inç 1440p 165Hz 500 nit ekran.(16 inç ilginç bir tercih olmuş. Ve artık laptoplarda 1440p çağının başladığını söyleyebiliriz.)
1TB SSD.

Daha detaylı bilgiler resimlerde gözükmektedir, iki modelde çok güzel duruyorlar. Şimdi kafanızda iki soru var:
1) Ne zaman gelecek?
2) Ne kadar olacak?

Cevaplar tahminidir, geçen senelerdeki ve şunaki veriler baz alınmıştır.

1)Mayıs-Haziran ayları gibi.
2)Legion 5 14-16, Pro modeli 17-21 bin arasında olacağını tahmin ediyorum, Windows'lu laptoplar genellikle MediaMarkt'ta satılır. Ve mağazaların kazıklama politikasını herkes bilir.

Vakit ayırıp okuduğunuz için teşekkür ederim, iyi sosyaller:)

Harbiden testler RAM uyumsuzluğundan böyleyse üzüldüm, 32 GB RAM var şimdi yenisini almakta sıkıntı, ben iade etmem muhtemelen ama ileride RAM değişimi yapabilirim... Bir ihtimal yazılımsal bir şekilde halledilebilir mi, belki donanımsal değildir problem?

Ha tabi işlemci de falan sıkıntı olmaması daha iyi, sonuçta maksimum 1-1.5bin TL (3200mhz olanları) falan 16gb ramler...

Tabii ki de bizim kurumuza göre çok pahalı cihazlar insan alırken kendine en uygun, olanı en iyisini istiyor.
Elbette hocam. Mevcut ekonomik şartlarda çoğu insan bütçesini zorlayarak yıllarca kullanabileceği bir ürün almaya çalışıyor. Bir arkadaş düşük performans ile ilgili "Lenovo mu başaramadı acaba?" demişti. Anlıyoruz ki başarmak istememişler. "5–10 fps düşük alsınlar zaten yeni kongürasyon, pek anlamazlar, fiyat avantajı ile satarız" diye mi düşündüler acaba?

İade etmesem mi diyorum zaman zaman, cihazı kutusundan çıkarıyorum. Lakin, touchpadın üstüne bastırınca çıt çıt ses geliyor. Sol üst tarafı da boşluklu.
Bunu düzeltmenin yolu yok mu? Pazartesi günü iade şart mı?

Dosya Ekleri

• 20210512_221425.jpg
    20210512_221425.jpg
    105,5 KB · Görüntüleme: 48
İade etmesem mi diyorum zaman zaman, cihazı kutusundan çıkarıyorum. Lakin, touchpadın üstüne bastırınca çıt çıt ses geliyor. Sol üst tarafı da boşluklu.
Sol üst taraf çok hafif bendede boşluk, ama harici klavye kullandığım için şu an sorun etmiyorum.

İleride sorun olur mu bilmiyorum, şahsen ben dert ederdim. Şu an 4. bilgisayarın gelmesini bekliyorum. İlk üçünde ışık sızması dışında herhangi bir problem yoktu. Biraz da size bağlı doğrusu. Ha stok vardır, iade etmek istemezsin. Servis değişim raporu düzenler, yenisini alırsın. Yenisinde durum ne olur o da meçhul. Bu süreçler ne kadar sürer Lenovo için o da var tabi. Benim kargo 1 gün, değişim onay 1 gün, rapor düzenleme 1 gün olacak şekilde 3 günde rapor kısmı, 3–4 günde satıcının göndermesi derken 1 haftada halloluyor. En azından 3 kez halloldu.

İçinize sinmiyorsa hep gözünüze batar. Gözünüz oraya takılır, o kadar para verdim, karşılığı bu mu moduna gelebilirsiniz. Ya kullanın o modu atın üstünüzden ya da dediğim gibi bir yol izleyebilirsiniz.

İleride sorun olur mu bilmiyorum, şahsen ben dert ederdim. Şu an 4. bilgisayarın gelmesini bekliyorum. İlk üçünde ışık sızması dışında herhangi bir problem yoktu. Biraz da size bağlı doğrusu. Ha stok vardır, iade etmek istemezsin. Servis değişim raporu düzenler, yenisini alırsın. Yenisinde durum ne olur o da meçhul. Bu süreçler ne kadar sürer Lenovo için o da var tabi. Benim kargo 1 gün, değişim onay 1 gün, rapor düzenleme 1 gün olacak şekilde 3 günde rapor kısmı, 3–4 günde satıcının göndermesi derken 1 haftada halloluyor. En azından 3 kez halloldu.

İçinize sinmiyorsa hep gözünüze batar. Gözünüz oraya takılır, o kadar para verdim, karşılığı bu mu moduna gelebilirsiniz. Ya kullanın o modu atın üstünüzden ya da dediğim gibi bir yol izleyebilirsiniz.
Söyledikleriniz hangi cihaz için geçerli acaba? Türkiyede Lenovo cihazinda stoklar kalmadı sanırım. Degişime yollasam stok olmadığı için bekleyeceğim sanırım.

Söyledikleriniz hangi cihaz için geçerli acaba? Türkiyede Lenovo cihazinda stoklar kalmadı sanırım. Degişime yollasam stok olmadığı için bekleyeceğim sanırım.
Sakın onarım olsun diyerek göndermeyip ayıplı mal değişim istiyorum diyin. Onarıma yollarsanız direkt iade alabiliyorlar ben bundan muzdarip olup bilgisayarsız kaldım ve bu 420 sayfalık konunun 300'lerinde bırakmışken sizlerle devam ediyorum

@ue666 benim merak ettiğim şey hocam freedos versiyonlarda biz windows kurulumu yaparsak nasıl o driverlar düzgün şekilde çalışacak? hiç fabrikasyon versiyonuna sahip olmamış olacağız

Ben tam ısınıyordum alete ama 20 bin verip sadece ramler yüzünden de böyle olması canımı sıktı açıkçası.

32gb bu modülün fiyatı nereden baksan 1500 lira eder. Kime nasıl satacaksın, garantisi yok, faturası yok. Kim bu paraya ram alır, anca kelepir vereceksin.

Yenisi kaç para iyilerinin ? 2000'e yakın. Ya 16GB alıp 32'den daha performanslı ram aldım diye içini rahat tutacaksın. Ya da benim gibi 32GB'a ihtiyacın varsa kara kara düşüneceksin.

Ben 32GB diye seçtim zaten bu aleti. İleride 16lıkları satamam yükseltemem diye.

Monster'a baktık şimdi arkadaşımın RTX3070 modeli o da. Samsung dual rank CL21 ram kullanılmış. Ama bazı değerleri daha yüksek. FSB:DRAM oranı gibi. Hemen hemen aynı gibi.

Asıl ben şu xmg yi merak ediyorum firma ne kullanmış. Gerçekten sadece problemimiz ram mi diye ? ÜReticiler hep bir yerlerden kısıyor çünkü.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı