2021 Model Legion laptoplar Türkiye'ye geliyor!

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Lenovo Legion laptopların Türkiye'de satılacak konfigürasyonları belli oldu, şu anlık sadece Legion 5 15acH6H ve Legion 5 Pro 16acH6H modelleri listelendi. Önümüzdeki günlerde konfigürasyonların daha da artacağını düşünüyorum.
Legion 5 15ach6h
2020 modeli ile de çok başarılı olan Legion 5, 5800h ve 3060 ile güncellendi.

1615384587301.png

Başlıca özellikleri ve kendi yorumum:
Ryzen 7 5800h (4800h çok başarılı idi, aynı başarıyı yakalayacağını düşünüyorum.)
RTX 3060 115W (en güçlü 3060, ve MUX ile gelecek. 1080p için en doğru ekran kartı.)
8x2 3200MHz RAM.
1TB SSD.
15.6 inç 1440p 300 nit 165Hz 300 nit IPS ekran. Bu fiyat bandında bir ilk olarak FreeSync ve G-Sync desteğiyle beraber geliyor.
RGB severler için 4 bölge RGB klavye ve RGB mouse ile beraber geliyor:)

Şahsi yorumum: Geçen seneki modelin üstüne nasıl koyacaklarını merak ediyordum, gayet güzel eklemeler yapılmış. Özellikle daha 2 yıl öncesine kadar bu fiyat bandında görülmesi imkansız olan yırtılma önleyici teknolojilerin gelmesi mükemmel.

Legion 5 Pro 16ach6h
Legion 5P modelinin devamı olan bu model daha çok performans odaklı, aynı zamanda Türkiye'ye gelecek ilk 125W 3070 ekran kartlı laptop.

1615385131183.png

Ryzen 7 5800h işlemci.
RTX 3070 125W ekran kartı(şu ana kadar laptoplarda kullanılan en güçlü 3070, rakipleri genellikle 115W olur)
16x2 3200MHz RAM.
16.1 inç 1440p 165Hz 500 nit ekran.(16 inç ilginç bir tercih olmuş. Ve artık laptoplarda 1440p çağının başladığını söyleyebiliriz.)
1TB SSD.

Daha detaylı bilgiler resimlerde gözükmektedir, iki modelde çok güzel duruyorlar. Şimdi kafanızda iki soru var:
1) Ne zaman gelecek?
2) Ne kadar olacak?

Cevaplar tahminidir, geçen senelerdeki ve şunaki veriler baz alınmıştır.

1)Mayıs-Haziran ayları gibi.
2)Legion 5 14-16, Pro modeli 17-21 bin arasında olacağını tahmin ediyorum, Windows'lu laptoplar genellikle MediaMarkt'ta satılır. Ve mağazaların kazıklama politikasını herkes bilir.

Vakit ayırıp okuduğunuz için teşekkür ederim, iyi sosyaller:)

Bakım hizmeti ücretsiz garanti diye bir şey var ve iade hakkın :) bunu neden bu kadar dert ettin ve az güc tüketimi daha iyi yüksek performans olsa da ömrü azalıyor yüksek güçte.

Hocam kıçı başı dağılan dandik malzemeli her tarafından kronik sorunlar akan bir cihazı sırf o ömür boyu servis zımbırtısına bakarak almaktansa bir kere cihaz alıp uzun vaadeli sorunsuz kullanmak sence de daha mantıklı değil mi 9 sene önce aldığım ASUS cihazım hala sorunsuz cayır cayır çalışıyor sırf özellikleri artık işimi görmediğinden değiştiriyorum şuan malum teknoloji durduğu yerde durmuyor artık. Ama Monster almaya kalksam pek sanmıyorum beni bu kadar uzun vaadeli idare edebileceğini. Elinizdeki Lenovo cihazın problemi nedir tam olarak bu arada neden bu kadar nefret ettiniz bu markadan anlayamadım tam olarak.

Anlamadım hocam açar mısınız?

Adobe uygulamaları için performans testi. Premiere pro için test yapmıştım. Photoshop için üşendim. her test için 5 6 gb dosya indirip 15 20 dk beklemek gerekiyor. premiere sonucu iyi olunca başka yapmadım :D

1624306232719.png

Asus'un üst model strix G15 di sanırım AMD ekran kartlı modelinin sıvı metal uygulaması. Facia diyordu adamlar reddite paylaşmış ve ısı 90'ı geçiyordu. 2 kere sıvı metal uyguladı kendisi. Yine düzelmedi. Baskı sorunları var sanırım diyerek, en sonunda normal macun kullanınca 80 seviyelerine düştü.

1624306428135.png

İnsanların gözü kapalı güvendiği, MSI GP76 66'da da ekran basel sorunu dolu eğer görmek istenirse tabi. Hatta menteşe kıranı bile var. Kronik diyorlar reddit'de. Ve bu seneki kasalarda da aynı basel kullanılıyor. Bana kalırsa klavyeyi rgb ile donatıp, göz boyayacaklarına ekran ve menteşe tasarımını da değiştirmesi lazım msi 'ın.

1624307085656.png

1624306886667.png

1624306838565.png

Hiç bir markaya gözü kapalı güvenmeyeceksiniz. Markanın modelini seçeceksiniz. Servis hizmeti yurt dışında önemli. Ülkemizde hiç bir servis işe yaramıyor. İsterse ömür boyu garanti olsun :D

Ama performansa bakınca da bu seneki msi gp66 76 oldukça iyi mesela. Tercih meselesi, neleri göze alacaksın ?

Son düzenleme:
İnternette o kadar Monster’dan bilgisayar almaktan pişman olmakla alakalı video var ki... Siz bir izleyin sadece. Ben sizin kötülüğünüzü mü istiyorum da öyle diyorsunuz? Biliyorum ki söylüyorum.

O FPS farkına rağmen az bile bence.

Fiyat farkı da işin içinde bu arada. Arada 250-300 dolar fark var. Lenovo daha ucuz olanı.
umrumda değil :) monster v22.1 3060 da kulandım sorunsuz du yani cevrem de kullanıyor sorunsuz siz yaşadınız diye herkes yaşamaz ve türkiyede 20m olumlu muşteri vrsa 3m 5m sorunlu yaşaması her marka icin normal :)
V2.

Hocam kıçı başı dağılan dandik malzemeli her tarafından kronik sorunlar akan bir cihazı sırf o ömür boyu servis zımbırtısına bakarak almaktansa bir kere cihaz alıp uzun vaadeli sorunsuz kullanmak sence de daha mantıklı değil mi 9 sene önce aldığım ASUS cihazım hala sorunsuz cayır cayır çalışıyor sırf özellikleri artık işimi görmediğinden değiştiriyorum şu an malum teknoloji durduğu yerde durmuyor artık. Ama Monster almaya kalksam pek sanmıyorum beni bu kadar uzun vaadeli idare edebileceğini. Elinizdeki Lenovo cihazın problemi nedir tam olarak bu arada neden bu kadar nefret ettiniz bu markadan anlayamadım tam olarak.

V22.1 3060 kullandım sorunsuz du çevremde kullanıyor menmun.
Genel anlamda AMD'de ömür daha fazla oluyor ve benchmarklarda Intel'i geçiyor. Sadece oyun içinde Intel daha mantıklı ama anladığım kadarıyla ömrünü de önemsiyorsunuz.

1. tekli cekirdekte Intel 2. AMD coklu da iyidir oyunda Intel render vb de AMD onemli zaten bunu herkes biliyordur eminim ki at tarafı laptop cok da fazla ömrü olmaz ve çok da beklendiniz olmasın.
İnternette o kadar Monster'dan bilgisayar almaktan pişman olmakla alakalı video var ki... Siz bir izleyin sadece. Ben sizin kötülüğünüzü mü istiyorum da öyle diyorsunuz? Biliyorum ki söylüyorum.

O FPS farkına rağmen az bile bence.

Fiyat farkı da işin içinde bu arada. Arada 250-300 dolar fark var. Lenovo daha ucuz olanı.

Monster aldım zamanına menmundum ve çevremde kullanıyor menmun. 1660 Ti 17k 15k satan firimalar var 3060 Monster 14K filen satıyor :D

Umurumda değil :) Monster v22.1 3060 da kulandım sorunsuz du yani cevrem de kullanıyor sorunsuz siz yaşadınız diye herkes yaşamaz ve Türkiye'de 20M olumlu muşteri vrsa 3M 5m sorunlu yaşaması her marka için normal :)
V2.

1. tekli cekirdekte Intel 2. AMD coklu da iyidir oyunda Intel render vb de AMD onemli zaten bunu herkes biliyordur eminim ki at tarafı laptop cok da fazla ömrü olmaz ve çok da beklendiniz olmasın.

V22.1 önerdiğimiz bir model zaten. AMD konusunda, lacivert soba ihtiyacım yok demek istiyorum:)

Umurumda değil :) Monster v22.1 3060 da kulandım sorunsuz du yani cevrem de kullanıyor sorunsuz siz yaşadınız diye herkes yaşamaz ve Türkiye'de 20M olumlu muşteri vrsa 3M 5m sorunlu yaşaması her marka için normal :)
v2.

Monster aldım zamanına menmundum ve çevremde kullanıyor menmun. 1660 Ti 17k 15k satan firimalar var 3060 Monster 14K filen satıyor :D

Hocam Lenovo'dan neden bu kadar tiksindiğinizi merak ettim. Ne sorun yaşadınız da Monster'i Lenovo'dan daha üstün görecek hale geldiniz?

Hocam tek bir ürüne göre neden bütün markayı yere serdiniz anlamadım. Monster'ın da, MSI'ın da ASUS'un da saç baş yolduran modelleri var.

Hocam Lenovo'dan neden bu kadar tiksindiğinizi merak ettim. Ne sorun yaşadınız da Monster'i Lenovo'dan daha üstün görecek hale geldiniz?

Muhtemelen ucuz bir Lenovo kullandı, performansını beğenmedi. Sonra dolu Monster geçince uçak gibi geldi. Klasik senaryo olabilir.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı