2021 Model Legion laptoplar Türkiye'ye geliyor!

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Lenovo Legion laptopların Türkiye'de satılacak konfigürasyonları belli oldu, şu anlık sadece Legion 5 15acH6H ve Legion 5 Pro 16acH6H modelleri listelendi. Önümüzdeki günlerde konfigürasyonların daha da artacağını düşünüyorum.
Legion 5 15ach6h
2020 modeli ile de çok başarılı olan Legion 5, 5800h ve 3060 ile güncellendi.

1615384587301.png

Başlıca özellikleri ve kendi yorumum:
Ryzen 7 5800h (4800h çok başarılı idi, aynı başarıyı yakalayacağını düşünüyorum.)
RTX 3060 115W (en güçlü 3060, ve MUX ile gelecek. 1080p için en doğru ekran kartı.)
8x2 3200MHz RAM.
1TB SSD.
15.6 inç 1440p 300 nit 165Hz 300 nit IPS ekran. Bu fiyat bandında bir ilk olarak FreeSync ve G-Sync desteğiyle beraber geliyor.
RGB severler için 4 bölge RGB klavye ve RGB mouse ile beraber geliyor:)

Şahsi yorumum: Geçen seneki modelin üstüne nasıl koyacaklarını merak ediyordum, gayet güzel eklemeler yapılmış. Özellikle daha 2 yıl öncesine kadar bu fiyat bandında görülmesi imkansız olan yırtılma önleyici teknolojilerin gelmesi mükemmel.

Legion 5 Pro 16ach6h
Legion 5P modelinin devamı olan bu model daha çok performans odaklı, aynı zamanda Türkiye'ye gelecek ilk 125W 3070 ekran kartlı laptop.

1615385131183.png

Ryzen 7 5800h işlemci.
RTX 3070 125W ekran kartı(şu ana kadar laptoplarda kullanılan en güçlü 3070, rakipleri genellikle 115W olur)
16x2 3200MHz RAM.
16.1 inç 1440p 165Hz 500 nit ekran.(16 inç ilginç bir tercih olmuş. Ve artık laptoplarda 1440p çağının başladığını söyleyebiliriz.)
1TB SSD.

Daha detaylı bilgiler resimlerde gözükmektedir, iki modelde çok güzel duruyorlar. Şimdi kafanızda iki soru var:
1) Ne zaman gelecek?
2) Ne kadar olacak?

Cevaplar tahminidir, geçen senelerdeki ve şunaki veriler baz alınmıştır.

1)Mayıs-Haziran ayları gibi.
2)Legion 5 14-16, Pro modeli 17-21 bin arasında olacağını tahmin ediyorum, Windows'lu laptoplar genellikle MediaMarkt'ta satılır. Ve mağazaların kazıklama politikasını herkes bilir.

Vakit ayırıp okuduğunuz için teşekkür ederim, iyi sosyaller:)

Dediğiniz özellikleri alacak param keşke olsa ama 15 bilemediniz 16 k bütçem var hocam AAA oyun yapacak seviyeye gelebilirsem zaten ileride o kadar gelişmiş bir cihaz alırım https://www.hepsiburada.com/asus-ro...ilgisayar-p-HBCV000007XFIU?magaza=Hepsiburada
Bu cihaz hakkında düşünceleriniz nedir?

HS sanırım 5800'ün bir alt modeliydi. Eksiği neydi bilmiyorum. Sistem ilk bakışta güzel fakat Asuslar da Mux switch yok. Ve bu cihazda 16GB ram anakarta lehimli. Bir tane de boşta slot olması lazım. İleride upgrade için güzel seçenek aslında. Fakat dual ram olmamasının dez vantajını ne kadar yaşarsınız bilemicem. Deneyimlemiş arkadaşlar varsa bilgilendirsinler.

Benim şimdi tek tek bakmam zor olur, siz aklınıza yatan cihazların modellerini yazın ben ve arkadaşlar baksınlar.

Dediğiniz özellikleri alacak param keşke olsa ama 15 bilemediniz 16 k bütçem var hocam AAA oyun yapacak seviyeye gelebilirsem zaten ileride o kadar gelişmiş bir cihaz alırım https://www.hepsiburada.com/asus-ro...ilgisayar-p-HBCV000007XFIU?magaza=Hepsiburada
Bu cihaz hakkında düşünceleriniz nedir?

Vallahi az daha araştırsam iyi olacak sanırım hocam. Malum az para bağlamıyoruz. Bir cihaa bu kadar para veripte işimi görmedikten sonra üzer ciddi anlamda.

Senin hattan şu ne yapacaksın işi düşündeki ben RTX oyun yapsam RTX ssiten alacağım gibisinden ileriye donuk yükseltilmi laptop al.

HS sanırım 5800'ün bir alt modeliydi. Eksiği neydi bilmiyorum. Sistem ilk bakışta güzel fakat ASUS'lar da MUX Switch yok. Ve bu cihazda 16 GB RAM anakarta lehimli. Bir tane de boşta slot olması lazım. İleride upgrade için güzel seçenek aslında. Fakat Dual RAM olmamasının dez vantajını ne kadar yaşarsınız bilemicem. Deneyimlemiş arkadaşlar varsa bilgilendirsinler.

Benim şimdi tek tek bakmam zor olur, siz aklınıza yatan cihazların modellerini yazın ben ve arkadaşlar baksınlar.

Hocam bu MUX Switch denen şey neden bu kadar gerekli? Çoğu yerde ASUS'lar hakkında bu muhabbeti duyuyorum ama bir türlü anlam veremiyorum dediğim gibi ben sürekli oyun oynayan birisi değilim. Oyuncu bilgisayarı almayı düşünmemin ana sebebide hem taşınabilir hem güçlü performans vermeleri. Ona göre tavsiyede bulunursanız sevinirim.
Kafamda aslında şu anda 5 adet cihaz bulunuyor.
1. si forumda bahsi geçen Lenovo'nun Legion 5 modeli.
2. si https://www.hepsiburada.com/acer-ni...-003-p-HBCV00000463GO?magaza=BOZDAN Teknoloji
3. sü az önce attığım ASUS Zephyrus.
4.sü Asus ROG Strix G15 G513QE-HN059 Ryzen 7 5800H 16GB RAM 1TB SSD 4GB RTX3050Ti 15.6 FHD 144Hz: Amazon.com.tr
Son olarak da MacBook Pro 16 GB RAM'li model.
Senin hattan şu ne yapacaksın işi düşündeki ben RTX oyun yapsam RTX ssiten alacağım gibisinden ileriye donuk yükseltilmi laptop al.

O tarz büyük projeler yapmak için önümde daha uzun zaman var gibi duruyor hocam. Zaten daha ilk senemi yeni bitirdim üniversitede. Şimdi gidipte ben RTX oyun yapacağım dediğimde yapamıyorum onu ciddi bir ekip çalışmasına ihtiyaç var onun için. E ortada daha ekip bile yok. Yani lafın kısası beni kendi çapımda bir süre sorunsuz idare edebilecek bir cihaz olsun yeterli benim için.

G

Hocam bu MUX Switch denen şey neden bu kadar gerekli? Çoğu yerde ASUS'lar hakkında bu muhabbeti duyuyorum ama bir türlü anlam veremiyorum dediğim gibi ben sürekli oyun oynayan birisi değilim. Oyuncu bilgisayarı almayı düşünmemin ana sebebide hem taşınabilir hem güçlü performans vermeleri. Ona göre tavsiyede bulunursanız sevinirim.
2. si https://www.hepsiburada.com/acer-nitro-5-intel-core-i7-10750h-32gb-1tb-ssd-rtx3060-freedos-15-6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-nh-qb2ey-003-p-HBCV00000463GO?magaza=BOZDAN Teknoloji
4.sü Asus ROG Strix G15 G513QE-HN059 Ryzen 7 5800H 16GB RAM 1TB SSD 4GB RTX3050Ti 15.6 FHD 144Hz: Amazon.com.tr

O tarz büyük projeler yapmak için önümde daha uzun zaman var gibi duruyor hocam. Zaten daha ilk senemi yeni bitirdim üniversitede. Şimdi gidipte ben RTX oyun yapacağım dediğimde yapamıyorum onu ciddi bir ekip çalışmasına ihtiyaç var onun için. E ortada daha ekip bile yok. Yani lafın kısası beni kendi çapımda bir süre sorunsuz idare edebilecek bir cihaz olsun yeterli benim için.

Ben olsam arkadaşım da aynısı yaptı üniversite için MacBook aldı üniversite sona kadar kullandı ve halla kullanıyor.

G

Ben olsam arkadaşım da aynısı yaptı üniversite için MacBook aldı üniversite sona kadar kullandı ve halla kullanıyor.

Ya kral çok fazla oyun oynamam dedim tamam ama hiç de oynamam demedim. MacBook beni muhtemelen bu konuda tatmin etmeyecek. En iyisi ağır mağır bir Gaming cihaz almak gibi duruyor.

Lenovodan tiksiniyorum artık dedim gidip aldığım masaüstü de indirim lenovo legion'a denk geldi.

Nihayetinde masaüstü 2060 modelinde bir karta sahip cihaz alıyorsunuz, bana kalırsa indirim kovalayıp 16 bin tek laptopa vermektense iyi bir masaüstü + ortalama laptop duosu kurmaya çalışın. Çünkü konunun başında 11-12'leri konuşurken 14-15'lere, sonra 16-17 hatta 18 binleri konuşuyor olduk. Ben de doğal olarak artık masaüstü aldım, bu parayı bu cihaza verecek olmak üzerdi. Üstelik gelmiyor ki verelim

edit: ve dolar artıyor, bayağı artıyor. 20k ile kapatıcaz bu gidişle

Lenovo'dan tiksiniyorum artık dedim gidip aldığım masaüstü de indirim Lenovo Legion'a denk geldi.

Nihayetinde masaüstü 2060 modelinde bir karta sahip cihaz alıyorsunuz, bana kalırsa indirim kovalayıp 16 bin tek laptopa vermektense iyi bir masaüstü + ortalama laptop Duo'su kurmaya çalışın. Çünkü konunun başında 11-12'leri konuşurken 14-15'lere, sonra 16-17 hatta 18 binleri konuşuyor olduk. Ben de doğal olarak artık masaüstü aldım, bu parayı bu cihaza verecek olmak üzerdi. Üstelik gelmiyor ki verelim.

Edit: Ve dolar artıyor, bayağı artıyor. 20k ile kapatıcaz bu gidişle.

Gönül ister maasaüstü toplayalım hocamda laptopa mecbur durumdayım şu an şahsen. Kampüste kasayı koltuk altıma alıp gezdiremem malum.

Bu konu neden 600 sayfa? Bu kadar önemli mi bu laptoplar? :D

Bu konu neden 600 sayfa? Bu kadar önemli mi bu laptoplar? :D

Ülkemizde satışa çıkmıyor ondan dolayı uzuyor konu :D
2. si https://www.hepsiburada.com/acer-nitro-5-intel-core-i7-10750h-32gb-1tb-ssd-rtx3060-freedos-15-6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-nh-qb2ey-003-p-HBCV00000463GO?magaza=BOZDAN Teknoloji

Acer Nitro ve ASUS'un 3050 Ti modellerinden vazgeçmeni tavsiye ederim. Beklemek için vaktiniz varsa Legion 5'i bekleyin derim.

Ülkemizde satışa çıkmıyor ondan dolayı uzuyor konu :D

Acer Nitro ve ASUS'un 3050 Ti modellerinden vazgeçmeni tavsiye ederim. Beklemek için vaktiniz varsa Legion 5'i bekleyin derim.

Ya hocam bana da en mantıklısı bu gibi geliyor ama bu ürününde ne kadara çıkacağı belli değil ki. 15000 diye beklerken şaak diye 17000'e falan çıkmasın bir de.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı