2021 YKS'de 200 bin sıralama ile mühendislik

Rowsen

Hectopat
Arkadaşlar, merhaba öncelikle. Sınava giren herkese geçmiş olsun diyorum ve konuya dönüyorum.

Sınavdan 200 bin sayısal sıralama yaptım. Hedefim en az 100 bin idi ancak başaramadım.
Mühendislik okumak istiyorum (makine muhendisliği, metalurji ve malzeme mühendisliği, endüstri muhendisliği gibi) ama sıralamam bunun için yeterli değil gibi hissediyorum. Bu bölümleri veren üniversiteler var tabii ki ancak bu tip üniversiteler pek gözümü tutmuyor. Bunun yanında kampüs hayatı da yaşamak istiyorum ama bu bölümlerin olduğu üniversitelerde kampüs yok denecek kadar az.
Sizce ne yapmalıyım? Mezuna kalıp seneye tekrar mı denemeliyim yoksa üniversiteyi pek önemsemeyip kendi kişisel gelişimime odaklanıp yazmalı mıyım? En azından bana kesin bir şey söylemeseniz de birkaç fikre açığım.

O sıralamada üniversitelerin eğitim kaliteleri arasında çok da fark olmaz, büyük şehirlerde okumaya çalış. Şehir çok önemli mühendislikte. Çankırı'da Erzincan'da falan okuma, Mersin'de falan ikinci öğretimlere bakabilirsin belki geliyordur sıralama.

Ben de mezuna kalıp İstanbul Ankara gibi yerlerde okumak istiyorum ama riske de atmak istemiyorum. ÖSYM'nin ne yapacağı belli olmuyor.

Açıkçası ÖSYM'ye hiçbir zaman güven olmaz ama o sıralamayla birazcık sınavdan daha çok uğraşırmışsın gibi geliyor bana.

Yeni konular

Geri
Yukarı