2021'de iPhone 7 veya iPhone 8 alınır mı?

Semih Güzel

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar şu an s6Edge kullanıyorum. 2500-2800TL bi' bütçem var. 2.el iPhone 7 almaya değer mi? Telefonla hiç oyun oynamıyorum. Güzel video ve fotoğraf çekmesi yeterli. Günde 2 defa şarj ile iPhone7 günü çıkartır mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Artık 7 alınmaz. Şarj konusunda seni tatmin etmez. 1.5 yıldır 7 Plus kullanıyorum şarj hariç memnunum cihazdan çok akıcı ama günde 2 defa şarj etmek bazen yoruyor. 8 de pil olarak zorlayabilir ama yine mantıklı bir tercih. Eğer bütçe biraz artarsa SE 2020 yoksa 8 al.
Peki iPhone 8 aldığımda beni 2-3 sene götürür mü?
6S bile iOS 15 alıcaksa 8 seni en az 4 sene götürür. Tabii kullanım şekline de bağlı şarjda oyun oynama gibi şeyler yapmazsan.

Artık 7 alınmaz. Şarj konusunda seni tatmin etmez. 1.5 yıldır 7 Plus kullanıyorum şarj hariç memnunum cihazdan çok akıcı ama günde 2 defa şarj etmek bazen yoruyor. 8 de pil olarak zorlayabilir ama yine mantıklı bir tercih. Eğer bütçe biraz artarsa SE 2020 yoksa 8 al.

6S bile iOS 15 alacaksa 8 seni en az 4 sene götürür. Tabii kullanım şekline de bağlı şarjda oyun oynama gibi şeyler yapmazsan.

Dediğim gibi oyun hiç oynamıyorum telefonda sadece Instagram, YouTube, WhatsApp ve bankalar vs. fotoğraf ve video kalitesi tatmin edici olması yeterli. Sabah şarjdan alsam ve akşam üstü bir daha taksam benim için yeterli olur. Sizce en fazla 2.el ne kadar verilmeli bu telefona? Bir tane buldum 3000tl ve bataryası yeni değişmiş sizce alınır mı?

Dediğim gibi oyun hiç oynamıyorum telefonda sadece Instagram, YouTube, WhatsApp ve bankalar vs. fotoğraf ve video kalitesi tatmin edici olması yeterli. Sabah şarjdan alsam ve akşam üstü bir daha taksam benim için yeterli olur. Sizce en fazla 2.el ne kadar verilmeli bu telefona? Bir tane buldum 3000₺ ve bataryası yeni değişmiş sizce alınır mı?
İkinci el piyasası hakkında bir bilgim yok maalesef. Batarya orijinal mi? Apple cihazlarda 3.parti bataryalar pek verimli olmuyor diye biliyorum. Oyun oynamacaksanız ve günlük kullanım ve kamera için cihaz yeterli bence.

Iphone 8 elbette rahat 2-3 sene gider.
Rahat 2-3 sene gideceğini sanmıyorum, 4 yaşında olan bir model. Apple 5 sene güncelleme veriyor, güncelleme almadığı taktirde uygulama desteği olarak sorun yaşanabilir.

İkinci el olarak Huawei P30 bakabilirsiniz.

Son düzenleme:
Rahat 2-3 sene gideceğini sanmıyorum, 4 yaşında olan bir model. Apple 5 sene güncelleme veriyor, güncelleme almadığı taktirde uygulama desteği olarak sorun yaşanabilir.
Hiçbir şey de olmaz rahat rahat o kadar gider. Güncellemenin gelmemesi telefonu yavaşlatmaz, uygulama desteği olarak da sorun olmaz. 5 yıldan daha fazla da güncelleme desteği veriyor Apple. 6S 6 yıllık bir cihaz IOS 15 alacak.

Yeni konular

Geri
Yukarı