2021'de Monster Abra alınır mı?

Yani artık fiyatlar uçtu mesela 10bine falan indirimle 3050 bilgisayar düşse alınabilir altına da soğutucu alınır.
Anladım olayı. Zaten soğutucu kullanmak bende gelenek. Yani mesela Tongfang ile Clevo arası 3000 TL Clevo alırım gibi mi?
Arada çok yüksek fiyat farkı yoksa alınmamalı eğer indirimde veya kampayada uyguna bulunabilirse alınabilir bence.
Yani Tongfang ve Clevo arası 3000 TL Clevo seçmek gibi mi?

Anladım olayı. Zaten soğutucu kullanmak bende gelenek. Yani mesela Tongfang ile Clevo arası 3000 TL Clevo alırım gibi mi?

Yani Tongfang ve Clevo arası 3000 TL Clevo seçmek gibi mi?

Evet.

Hocam üzgünüm başınızı ağrıttım ama mesela o Clevo kasa abra v17.2 o Dell olandan çok çok daha güçlü. Ama Dell'in kasası ve soğutması 1,5-2 tık daha iyi. Ama o performans için kasadan kısıp 300-400 fazla vermeye değer mi? (Her zaman soğutucu kullanırım.)

Hocam üzgünüm başınızı ağrıttım ama mesela o Clevo kasa Abra v17.2 o Dell olandan çok çok daha güçlü. Ama Dell'in kasası ve soğutması 1, 5-2 tık daha iyi. Ama o performans için kasadan kısıp 300-400 fazla vermeye değer mi? (Her zaman soğutucu kullanırım.)

Hocam 17.2 75W Dell 95 Dell daha iyi her anlamda işlemci dışında.

Hocam 17.2 75W Dell 95 Dell daha iyi her anlamda işlemci dışında.

Anladım da nasıl 75 Watt Max-P oluyor 🤣. İşlemcide dağlar kadar fark yok. i7-10750H==Ryzen 5600 H zaten. Neyse olay anlaşıldı. Ama bu Clevo olayı aklımın bir köşesine yer etti. RTX 3050 Ti da 95 Watt yok mu? Eğer Clevo en ucuz olan tercihim haline gelirse mecburen o. Hovam size ozelden mesaj atmak istitorum nasıl olacak o? Technopatta sanirsam ozelden mesaj vardi. Nasil size ozelden mesaj atabilirim.
Özelden mesaj yokmuş. O zaman söyliyim şurada benim asıl amacım bol bol laptoplar hakkında bilgi elde etmek. Az buz değil booool boooool bilgi elde etmek. Laptobu almama daha 5 ay olduğu için(LGS) şimdilik boool boool ne ne işe yarar, seçim yaparken neye dikkat etmeiliyim tarzı araştırma yapıyorum. Yani olay satın alma değil alırken hata yapmamak için 6 aylık araştırma ki hataya düşmiyeyim.

Son düzenleme:
Anladım da nasıl 75 Watt Max-P oluyor 🤣. İşlemcide dağlar kadar fark yok. i7-10750H==Ryzen 5600 H zaten. Neyse olay anlaşıldı. Ama bu Clevo olayı aklımın bir köşesine yer etti. RTX 3050 Ti da 95 Watt yok mu? Eğer Clevo en ucuz olan tercihim haline gelirse mecburen o. Hovam size ozelden mesaj atmak istitorum nasıl olacak o? Technopat'ta sanirsam ozelden mesaj vardi. Nasil size ozelden mesaj atabilirim.
Özelden mesaj yokmuş. O zaman söyleyeyim şurada benim asıl amacım bol bol laptoplar hakkında bilgi elde etmek. Az buz değil booool boooool bilgi elde etmek. Laptopu almama daha 5 ay olduğu için(LGS) şimdilik boool boool ne ne işe yarar, seçim yaparken neye dikkat etmeiliyim tarzı araştırma yapıyorum. Yani olay satın alma değil alırken hata yapmamak için 6 aylık araştırma ki hataya düşmiyeyim.

3050 Ti 95W var ama uçtu fiyatları 17500 en az.

3050 Ti 95W var ama uçtu fiyatları 17500 en az.
Monster Abra a5 v18 serisi 95 Watt kullanıyor. Evet Watt da önemli ama RTX 3050 Tİ'da saat hızı, renk dolgunluğu falan daha fazla yani bence eşitleniyor ekran kartları
Ama RTX 3050 nin watt değeri fazla. Ya i bence esitleniyorlar.

Arkadaşlar merhaba. Yani soru başlıktan belli. 2021 (2022) de Monster Abra almak mantıklı mı? Biliyorum Clevo kasa olanlar sorunlu. Lütfen bu soruya A5 V17 ve A5 V18 serisine göre cevap verin. (şu su götürmez gerçek ki en yeni çıkan A7 ve A5 olanlar tongfang kasa ise kaliteli ve iyi oluyor.). Yani artık Monster'ın F/P özelliği kalmadı. 16000,17000 fiyatta tongfang kasalar. Daha dandik Clevo kasalar ise 13000, 14000, 15000 aralığında. Yani daha ucuz olsa kaliteli F/P ürünü diye tongfang kasa Monster alırım, forumda aldırdım da. Ama olay şu bu fiyatları Monster'a vermek mantıklı mı? Bütçem maksimum 15000(daha ucuzu tercih). O yüzden Tongfang kasa alamıyorum. Anca Clevo kasalar oluyor. Onlarada 15000 TL saymak sizce mantıklı mı? Yani forumda genel olarak günde 1-2 Monster şikayeti görüyoruz.

Eğer mantıklı değilse Monster Abra almak mantıklı değilse bana lütfen Max 15000 TL bütçede RTX 3050 veya RTX 3050 Ti içeren kaliteli kasalı, iyi soğutmalı, kaliteli işlemcili, iyi ekranlı (Kısaca kaliteli bir Gaming Laptop) bir ürün önerir misiniz? Bütçemi 1-2 bin aşan şeyler önerebilirsiniz inceler indirim beklerim.

Kardeşim ben 3 ay önce Monster Abra 17.2 aldım. İçinde 3050 Ti ve i5 11.nesil işlemci var. Ekstra bir RAM daha ekledim. Şu an 8 GB versiyonu 15.500 TL, bir RAM daha ekletirsen 16.200 TL civarı alabilirsin. Ben gayet memnunum.

Kardeşim ben 3 ay önce Monster Abra 17.2 aldım. İçinde 3050 Ti ve i5 11.nesil işlemci var. Ekstra bir RAM daha ekledim. Şu an 8 GB versiyonu 15.500 TL, bir RAM daha ekletirsen 16.200 TL civarı alabilirsin. Ben gayet memnunum.
Ama sen. İnternette bakınca sorun oranı yüksek. Risk alamam. Senin adına mutluyum %2 lik şanslı dilimdensiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı