2022 yılında Cloud 2 alınır mı?

Bütçe
1200
Hangi kulaklığı önerirsiniz.

şu THX olayı 7.1 den daha mı iyi ve ayrıca ben BlackShark V2 yi aldıktan sonra daha mı iyi oyun performansı alacağım?

Ve ayrıca blackshark v2'nin üzerine 700 TL vermeye değer mi Logitech Pro X için.
O kadar fiyat farkına değmez. Her oyun için ayrı profil yapabilirsin. Kimisi oyun sanal surround ile verim alamazsın ama EQ ile verim alırdın.
THX de bir sanal surround. Sadece THX kendi patentli algoritma ve algoritmalarını kullanıyor.
Kimi oyun çıkış olarak 7.1 harici hoparlör var gibi ses kartı veya kulaklığın yazılımına ses verisini verir. Bazı oyunlar da çıkış olarak 2 kanal (steteo) ses verisi verir. Stereo kaynağı 7.1 gibi işleyip surround sese uyarlamak yanlış sonuç çıkartıyor.
O yüzden bazı oyunlarda kulaklığın sanal surroundını açmak ses kasmaya olumsuz etki ediyor.
Ses kaynak çıkışı kulaklığa 7.1 olarak gelse de kulaklık veya ses kartı yazılımı kendi algoritma veya algoritmalarıyla stereo olan kulaklığına uyarlıyor.
Şöyle diyeyim: Yukarı ve aşağı doğru iniş çıkışlı merdivendesin. Adam yukarda sana doğru geliyor. Kulaklıklarımız ise sadece sağ ve sol olarak ses verebiliyor. Sesi öyle bir vermeli ki sen de adam sol yukarı çaprazda diyebilesin. Bu sesi işlemede gerçek hayatta aynı senaryoda sese ne olacağına yakın sonucu veren algoritma daha başarılıdır. Sen de sezgisel olarak doğru yeri anlarsın.
Özetle bu kadar değişik durumlarda en iyisini oyundayken yazılımla deneyerek yaparsın. Bu konuda Blackshark V2 başarılı.

İndirime girer ve bütçen yeterse Logitech G Pro X, ikinci seçenek Razer Blackshark V2 öneririm. İkisi de Cloud 2'den iyi bence. Cloud 2'nin yazılımı yok. Bunların hem ses hem mikrofonda yazılımları çok ayrıntılı. Oyunua, müziğe veya filme göre profil oluşturup o profilde bir sürü ince ayarla dinlediğin müzik, izlediğin film, oynadığın oyundan tam performans alırsın.
Cloud 2'de sanal surround açıp kapama tuşu var sadece. Tek algoritma her oyunda aynı verimi veremiyor. Hadi oynadığın oyunda sanal surround olmadan daha iyi verim alıyorsun (Escape From Tarkov öyle mesela) diyelim. EQ, ses normalleştirme ve seviyeleri, ses berraklaştırma gibi ses kasmana yardım edecek bir sürü özellik var.
Sanal surroundda bile çeşitleri var. O sana surround çeşidinde özelleştirme de yapabiliyorsun. Mesela 7.1 hoparlör düzenli görseldeki uyduların konumlarını değiştiriyorsun ve yazılım ona göre işliyor sesi. Ben mesela çapraz sesleri daha arkaya veya öne konumlandırıyorum:
Eki Görüntüle 1389041
Ses özelleştirmeleri ise:
Eki Görüntüle 1389043
Bu da mikrofon için:
Eki Görüntüle 1389045
Bu tür yazılım ne Cloud 2'de ne de Alpha S'te var. Blackshark V2'de de bulunan ayarlar bunlar. Ben de kablosuz olan Blackshark V2 Pro'yu kullanıyorum.
Hocam konuyla alakasız bu menüye nereden ulaşabilirim? Bende Blackshark V2 X var ayrıca"7.1 Surround Sound" yüklü ve kod girilmiş halde.

Hocam konuyla alakasız bu menüye nereden ulaşabilirim? Bende Blackshark V2 X var ayrıca"7.1 Surround Sound" yüklü ve kod girilmiş halde.
Bu menüler Blackshark V2 ve Blackshark V2 Pro'da var, Blackshark V2 X'te yok malesef.
Razer 7.1 Surround kodu bende de vardı ve zamanında kullandım. Bu kadar ayrıntılı olmasa da o da çok başarılı idi.

Bu menüler Blackshark V2 ve Blackshark V2 Pro'da var, Blackshark V2 X'te yok malesef.

Razer 7.1 Surround kodu bende de vardı ve zamanında kullandım. Bu kadar ayrıntılı olmasa da o da çok başarılı idi.
Bende sesi azaltıyor ama, normal mi?

Bu hafta Cloud 2 Wireless aldım gayet menunum şimdilik Amazon'da 1800TL civarına düşüyor sürekli yakalarsan bütceyi zorlayıp alabilirsin kablolu modeli almak yerine.

İndirime girer ve bütçen yeterse Logitech G PRO X, ikinci seçenek Razer BlackShark V2 öneririm. İkisi de Cloud 2'den iyi bence. Cloud 2'nin yazılımı yok. Bunların hem ses hem mikrofonda yazılımları çok ayrıntılı. Oyunua, müziğe veya filme göre profil oluşturup o profilde bir sürü ince ayarla dinlediğin müzik, izlediğin film, oynadığın oyundan tam performans alırsın.
Cloud 2'de sanal Surround açıp kapama tuşu var sadece. Tek algoritma her oyunda aynı verimi veremiyor. Hadi oynadığın oyunda sanal Surround olmadan daha iyi verim alıyorsun (Escape from Tarkov öyle mesela) diyelim. EQ, ses normalleştirme ve seviyeleri, ses berraklaştırma gibi ses kasmana yardım edecek bir sürü özellik var.
Sanal Surround'da bile çeşitleri var. O sana Surround çeşidinde özelleştirme de yapabiliyorsun. Mesela 7.1 hoparlör düzenli görseldeki uyduların konumlarını değiştiriyorsun ve yazılım ona göre işliyor sesi. Ben mesela çapraz sesleri daha arkaya veya öne konumlandırıyorum:
Eki Görüntüle 1389041
Ses özelleştirmeleri ise:
Eki Görüntüle 1389043
Bu da mikrofon için:
Eki Görüntüle 1389045
Bu tür yazılım ne Cloud 2'de ne de Alpha S'te var. Blackshark v2'de de bulunan ayarlar bunlar. Ben de kablosuz olan blackshark V2 Pro'yu kullanıyorum.

Logitech G432 hakkında ne düşünüyorsunuz.

Yeni konular

Geri
Yukarı