2022 yılında hangi konsol alınmalı?

Arkadaşlar, 2. el PS4 Pro mu almalıyım, 2. el Series S mi? Hangisi beni daha uzun götürür? Ve destek anlamında hangisi daha uzun gider?

Hocalarım

Son düzenleme:
Arkadaşlar, 2. el PS4 Pro mu almalıyım, 2. el Series S mi? Hangisi beni daha uzun götürür? Ve destek anlamında hangisi daha uzun gider?

Hocalarım

Söylediğim gibi uzun götürme ve destek ileriye dönükse eski nesle hiç bulaşmayın. Ama PS4 neslinde oyun oynamadıysanız açıp PS4 exclusivelerine bakın ve liste yapın, oynamak isteyeceğiniz oyunlar toplam ne kadar oyun süresi vaat ediyor onu hesaplayın. PS4 sizi o kadar götürecektir.

Söylediğim gibi uzun götürme ve destek ileriye dönükse eski nesle hiç bulaşmayın. Ama PS4 neslinde oyun oynamadıysanız açıp PS4 exclusivelerine bakın ve liste yapın, oynamak isteyeceğiniz oyunlar toplam ne kadar oyun süresi vaat ediyor onu hesaplayın. PS4 sizi o kadar götürecektir.
Hocam oynamak istediğim çoğu oyun var Xbox'da da. Sadece bir kaç oyun eksik.

Hocam oynamak istediğim çoğu oyun var Xbox'da da. Sadece bir kaç oyun eksik.

Bana kalırsa bu bütçede Series S uzun vadede almanız gereken konsol. Oynamak istediğim çoğu oyun Xbox'ta da var diyorsanız üçüncü parti oyunları da sıklıkla oynayacaksınız, o halde yine Series S alabilirsiniz. İleride direkt PS5'e geçerek de PS4 neslini oynamak mümkün olacağı için Series S almanızı öneririm.

Last of Us 1-2, God of War, Bloodborne, Uncharted, Spiderman, Horizon, Ghost of Tsushima gibi en iyi exclusive oyunlar Playstation tarafında kalıyor. Bunlar dışında PS4'e çıkmış olan Ratchet Clank, Days Gone, Death Stranding, eski Playstation oyunlarının remakeleri vs. ile bugün PS4 alsanız oynayabilecek çok fazla içerik bulabilirsiniz. O nedenle PS4 alıp hem exclusive oyunlar hem üçüncü parti oyunlar tamamen PS4-Xbox One nesline çıkmayı bırakana kadar bu yazdığım oyunları oynayıp bitirip satmak da bir alternatif. Tamamen size bağlı tercih bu bakımlardan.

Son düzenleme:
Bana kalırsa bu bütçede Series S uzun vadede almanız gereken konsol. Oynamak istediğim çoğu oyun Xbox'ta da var diyorsanız üçüncü parti oyunları da sıklıkla oynayacaksınız, o halde yine Series S alabilirsiniz. İleride direkt PS5'e geçerek de PS4 neslini oynamak mümkün olacağı için Series S almanızı öneririm.

Last of Us 1-2, God of War, Bloodborne, Uncharted, Spiderman, Horizon, Ghost of Tsushima gibi en iyi exclusive oyunlar Playstation tarafında kalıyor. Bunlar dışında PS4'e çıkmış olan Ratchet Clank, Days Gone, Death Stranding, eski Playstation oyunlarının remakeleri vs. ile bugün PS4 alsanız oynayabilecek çok fazla içerik bulabilirsiniz o nedenle PS4 alıp hem exclusive oyunlar hem üçüncü parti oyunlar tamamen PS4-Xbox One nesline çıkmayı bırakana kadar bu yazdığım oyunları oynayıp bitirip satmak da bir alternatif. Tamamen size bağlı tercih bu bakımlardan.
Teşekkürler güzel cevaplarınız için. Karar vermemi sağladığınız için de tabii :) güzel bir ilan da bulduğuna göre bu ay sonuna kadar maaş yatınca alıyorum konsolu.

Geri
Yukarı