2022'de hâlâ HDD alınır mı?

Yanına SSD de alman gerekir üstteki arkadaşın dediği gibi. FPS gerektirmeyen oyunları HDD'ye atarsın. Büyük oyunları SSD'ye atarsın.

Hocam bende 240 GB SSD var Windows ona kurulu Valorant falan da indirilmiş durumda lakin onda bilee 20 GB alan kaldı yavaşlamasın diye saklıyorum onu da
Ben GTA gibi yüksek depolama gerektiren oyunalar için HDD düşünmüştüm şu anda minimum 500 GB SSD lazım ucuza bulursam alacağım teşekkürler cevaplarınız için.

ortalama üstü bir sistemin varsa SSD al.
Sistemde 1650 r5 2600 16 ram var

Hocam bende 240 GB SSD var Windows ona kurulu Valorant falan da indirilmiş durumda lakin onda bilee 20 GB alan kaldı yavaşlamasın diye saklıyorum onu da
Ben GTA gibi yüksek depolama gerektiren oyunalar için HDD düşünmüştüm şu anda minimum 500 GB SSD lazım ucuza bulursam alacağım teşekkürler cevaplarınız için.

Sistemde 1650 r5 2600 16 ram var
SSD al.

Kaynak videolar için 2TB HDD aldım geçen hafta. Depolama için HDD, sistem ve oyunlar için SSD kullanman en fiyat/performans çözüm.

2015'den bu yana elimde WD Blue ve Seagate Barracuda HDD var, Seagate ara sıra kullanılan bir bilgisayarda olduğu halde geçen ay tamamen patladı.
WD Blue ile ilk 2-3 yıl kadar Windows 10 kullandım ve gündelik kullanımda keşke SSD'ye geçsem, çok kasıyor ya da bilgisayar yavaş açılıyor dedirtmedi. Oyun konusunda ise PUBG gibi büyük haritalara sahip oyunlarda yer yer performans kaybı olarak sana dönüş yapabiliyor, ancak sağlıklı bir HDD standart oyunlarda zamanla yarışan bir oyuncu değilsen seni üzmez.

Yeni konular

Geri
Yukarı