2022'de PS Vita alınır mı?

Merhaba, rehbere hoş geldiniz. Şimdi size PS Vita 2022'de alınır mı? Alınmaz mı ondan konuşacağız.

Konular:
  • Psv OLED vs psv LCD karşılaştırması,
  • Portlanmış oyunlar,
  • İşlevsel pluginler,
  • Emulatör gücü gibi konulara değineceğiz.

PS Vita 1000 vs 2000:
PS Vita 2000'deki şarj soketi daha çok bulunabilir,
PS Vita 1000'deki OLED ekran slime göre daha canlı, siyahları tam siyah olarak gösterir,
PS Vita 2000'deki iç depolama 1GB olduğu için henkaku kurulurken 1000'deki brick sorunu ortadan kalkar,
PS Vita 1000 tam bir pil canavarıdır,
İki psvitanında mağazası kapalıdır.

Portlanmış güzel oyunlar:
  • Max Payne vita,
  • Portal vita,
  • Grand Theft Auto 3 vita,
  • Grand Theft Auto Vice City vita,
  • Grand Theft Auto San Andreas vita,
  • Grand Theft Auto chinatown wars vita,
  • Kısaca bu benim bir GTA fanı olduğumu belli ediyor :) (maşallah bir GTA IV ve v yok )

Emulatörler:
  • RetroArch,
  • Daedalusx64,
  • Mgba,
  • Psnes,
  • Adrenalin(konsolu direk PSP'ye çevirir ve daha güzel grafik sunar önerim)

PS Vita neden alınmamalı?
Taşınabilirlik takıntınız yoksa şu anki vita fiyatına PS3/X360 alabilirsiniz, şu anki vita"lar çok pahalı ve Nintendo 64 emulatöründe kasıyor, yetersiz kütüphane.

PS Vita neden alınmalı?
Exclusive oyunlar, hemen kırılabilmesi, sizi PSP almaktan kurtarması ki ad-hoc desteğide var çapraz bir şekilde başka bir PSP ile multiplayer oynayabiliyorsunuz, PC'nizin ekranına bağlanıp PS Vita'yı bir gamepade dönüştürebiliyorsunuz falan mükemmel özellikler.

Umarım rehberi beğenmişsinizdir, mesajı beğenerek beni motive edebilirsiniz.

Aktif diğer rehberlerim Rehber: 2022'de Sony PSP alınır mı?.

Hem oynamaya hem de koleksiyon için dahi alınır. Özellikle Slim versiyonda güncel oyunları oynattığını gördüm. Alınacaksa Slim versiyon alınmalı. Biraz daha estetik, taşınmada kolaylık sağlıyor, şarjı çabuk bulunuyor ve diğer versiyona göre daha az şarj tüketimi var. PS Vita çabuk kırılıyor kırılması bu nedenle satıcılar bin ve iki bin arası fiyatlar verebiliyor cihaza. Ama yine de PS Vita şahsen alınır. Ben yenilerden ziyade eskileri daha çok seviyorum. Sizleri bilemem. Hocam ellerinize sağlık güzel bir rehber olmuş.

Hem oynamaya hem de koleksiyon için dahi alınır. Özellikle Slim versiyonda güncel oyunları oynattığını gördüm. Alınacaksa Slim versiyon alınmalı. Biraz daha estetik, taşınmada kolaylık sağlıyor, şarjı çabuk bulunuyor ve diğer versiyona göre daha az şarj tüketimi var. PS Vita çabuk kırılıyor kırılması bu nedenle satıcılar bin ve iki bin arası fiyatlar verebiliyor cihaza. Ama yine de PS Vita şahsen alınır. Ben yenilerden ziyade eskileri daha çok seviyorum. Sizleri bilemem. Hocam ellerinize sağlık güzel bir rehber olmuş.
Bende eskileri seviyorum hocam,güzel yorumunuz için teşekkürler!

2000 lira bütçesi olanlar PSP yerine tercih edebilir. Oyun çeşitliliği olarak PSP'nin kütüphanesinin üzerine biraz daha güncel oyunlar ekliyor.

Metal Gear Solid HD Collection.
Uncharted: Golden Abyss.
Batman: Arkham Origins Blackgate.
Call of Duty: Black Ops Declassified.
Assassin's Creed III: Liberation.
FIFA 15 (2022 yamasıda mevcut)
Minecraft.
Need for Speed Most Wanted (2012)
Killzone: Mercenary.
Battlefield Bad Company 2
God of War HD Collection.

Yukarıdaki port oyunlara ek olarak.
Bully: Anniversary Edition.
Mariokart(DS portu)
Super mario 64(Nintendo 64 portu)(yeni kamera açısıda eklenmiş)(60FPS sabit)
Dreamcast emulatoru(15-30FPS arası performans veriyor ama sürekli güncelleniyor)

Bu şekilde birçok oyun daha var. Lego serisinin de birçok oyunu mevcut ama eklemedim. PS Vita topluluğu sürekli olarak oyun port ediyorlar Vitaya.
Bu kadar ek oyunu ve sürekli yeni portlar, emulatorler geleceğini düşününce şahsen ben PSP yerine biraz daha ekleyip Vita almayı tercih ederim.

2000 lira bütçesi olanlar PSP yerine tercih edebilir. Oyun çeşitliliği olarak PSP'nin kütüphanesinin üzerine biraz daha güncel oyunlar ekliyor.

Uncharted: Golden abyss.
Batman: Arkham Origins blackgate.
Call of Duty: Black Ops declassified.
Minecraft.
Battlefield bad Company 2

Mariokart(DS portu)
Dreamcast emulatoru(15-30FPS arası performans veriyor ama sürekli güncelleniyor)

Bu şekilde birçok oyun daha var. Lego serisinin de birçok oyunu mevcut ama eklemedim. PS Vita topluluğu sürekli olarak oyun port ediyorlar vitaya.
Bu kadar ek oyunu ve sürekli yeni portlar, emulatorler geleceğini düşününce şahsen ben PSP yerine biraz daha ekleyip vita almayı tercih ederim.

Doğru ve yerinde bir yorum, teşekkürler!

Uncharted: Golden abyss.
Batman: Arkham Origins blackgate.
Call of Duty: Black Ops declassified.
Minecraft.
Battlefield bad Company 2

Mariokart(DS portu)

Bu şekilde birçok oyun daha var. Lego serisinin de birçok oyunu mevcut ama eklemedim. PS Vita topluluğu sürekli olarak oyun port ediyorlar vitaya.
Bu kadar ek oyunu ve sürekli yeni portlar, emulatorler geleceğini düşününce şahsen ben PSP yerine biraz daha ekleyip vita almayı tercih ederim.

Bu çok doğru. Almaya niyetlendim. Ama kısmetimde yokmuş alamadım. Epey araştırmıştım. YouTube'da gezinirken PS Vita ile The Last of Us oynanış videosu dahi gördüm.

Bende eskileri seviyorum hocam,güzel yorumunuz için teşekkürler!
Ne demek Hocam her daim :)

Bu çok doğru. Almaya niyetlendim. Ama kısmetimde yokmuş alamadım. Epey araştırmıştım. YouTube'da gezinirken PS Vita ile The Last of Us oynanış videosu dahi gördüm.

Ne demek hocam her daim :)

Sağ olun hocam umarım alırsınız :) bende vita almak yerine G27 ya da logi momo direksiyon seti alacağım inşallah.

Fiyatları çok şişirmişler. 1200-1300 aralığında olsaydı bende bir PS Vita almak isterdim. Sony böyle güzel bir alete neden desteği kesti anlamıyorum. Nintendo Switch halen daha satış rekorları kırıyor. Sony de yeni bir el konsolu çıkarabilirdi.

Fiyatları çok şişirmişler. 1200-1300 aralığında olsaydı bende bir PS Vita almak isterdim. Sony böyle güzel bir alete neden desteği kesti anlamıyorum. Nintendo Switch halen daha satış rekorları kırıyor. Sony de yeni bir el konsolu çıkarabilirdi.

Hocam Sony Tofaş yapsın onu bile alırım. Keşke yeni bir konsol çıksa(YouTube'deki konseptler çok saçma peki sizce?)

Bence bu saatten sonra el konsolu piyasasına dönmez. 110 milyon satmış Switch karşısında epey zorlanır. Nintendo bizim ülkemize de destek verse Switch Lite iyi bir alternatif olurdu.

Maalesef dönmez ama Nintendo'da benim ilgimi çekmiyor hocam tek bir sevdiğim oyunu GTA Trilogy.

Geri
Yukarı