2023 yılında 2. el iPhone tavsiyesi

deleteren

Hectopat
Merhaba, yakın zamanda mac cihaz adlım ve android telefonum kasıyor. Artık yeni bir telefon alma vakti geldi diye düşünüyorum. Apple ekosistemi kurmak adına 2. el iPhone cihaz bakıyordum.

Bütçem 10 bin TL civarı ve bu seviyde iPhone XR ve iPhone se 2. nesil cihazlar var.

XR A12 bionic işlemcisi var ve fiyatı 128GB versiyonu için 10 bin TL'ye bulunuyor.

2. Nesil SE'ler için A13 işlemciye sahip ve 8 bin tl bandında bulunabiliyor.

2. Nesil SE işlemcili cihazlar bu konuda cazip geliyor hem fiyat hem güncellik bakısından zira iPhone 11 ile eş bir işlemciye sahip fakat home buton yerine butonsuz bir ekran daha cazip geliyor fakat burada güncelleme devreye giriyor. A12 işlemciler A13'e kıyasla ne kadar süre güncelleme alır? Sizce XR mı yoksa 2. nesil se mi?

Merhaba, yakın zamanda Mac cihaz adlım ve Android telefonum kasıyor. Artık yeni bir telefon alma vakti geldi diye düşünüyorum. Apple ekosistemi kurmak adına 2. el iPhone cihaz bakıyordum.

Bütçem 10 bin TL civarı ve bu seviyde iPhone XR ve iPhone SE 2. nesil cihazlar var.

XR A12 bionic işlemcisi var ve fiyatı 128 GB versiyonu için 10 bin TL'ye bulunuyor.

2. Nesil SE'ler için A13 işlemciye sahip ve 8 bin TL bandında bulunabiliyor.

2. Nesil SE işlemcili cihazlar bu konuda cazip geliyor hem fiyat hem güncellik bakısından zira iPhone 11 ile eş bir işlemciye sahip fakat Home buton yerine butonsuz bir ekran daha cazip geliyor fakat burada güncelleme devreye giriyor. A12 işlemciler A13'e kıyasla ne kadar süre güncelleme alır? Sizce XR mı yoksa 2. nesil SE mi?

Sizde yazmışsınız, eğer Home butonunu sevmiyorsanız iPhone XS.

Merhaba, yakın zamanda Mac cihaz adlım ve Android telefonum kasıyor. Artık yeni bir telefon alma vakti geldi diye düşünüyorum. Apple ekosistemi kurmak adına 2. el iPhone cihaz bakıyordum.

Bütçem 10 bin TL civarı ve bu seviyde iPhone XR ve iPhone SE 2. nesil cihazlar var.

XR A12 bionic işlemcisi var ve fiyatı 128 GB versiyonu için 10 bin TL'ye bulunuyor.

2. Nesil SE'ler için A13 işlemciye sahip ve 8 bin TL bandında bulunabiliyor.

2. Nesil SE işlemcili cihazlar bu konuda cazip geliyor hem fiyat hem güncellik bakısından zira iPhone 11 ile eş bir işlemciye sahip fakat Home buton yerine butonsuz bir ekran daha cazip geliyor fakat burada güncelleme devreye giriyor. A12 işlemciler A13'e kıyasla ne kadar süre güncelleme alır? Sizce XR mı yoksa 2. nesil SE mi?

Hocam bu sene 8 ve X'in desteği kesildiğini düşünürsek XR'da öbür sene güncelleme almayacaktır. Yani tahminen 2024 Eylül'deki iOS 18'İ alamaz. SE ise iOS 19'u alamaz ise arada 1 sene fark olabilir. Olabilir diyorum yani Apple'ın ne yapacağı belli olmuyor örneğin 6S ile 7'nin desteği beraber kesildi. iPhone 6 ile 6S arasına 3 sene fark girdi vs. O zamanki IOS'in ne kadar yetenek istediğine bağlı telefondan.

Boyut sıkıntı olmayacaksa ve çerçeve göze batmayacaksa SE almak daha mantıklı olabilir. Pil olarak XR daha başarılı. Yalnız ben yerinizde olsam XS tercih etmeye çalışırdım temizinden bulunabilirse bence çok daha premium bir deneyim yaşatır size. XR bayağı Lite bir telefon çünkü.

2. nesil SE'ler için A13 işlemciye sahip ve 8 bin TL bandında bulunabiliyor.

2. nesil SE işlemcili cihazlar bu konuda cazip geliyor hem fiyat hem güncellik bakısından zira iPhone 11 ile eş bir işlemciye sahip fakat Home buton yerine butonsuz bir ekran daha cazip geliyor fakat burada güncelleme devreye giriyor. A12 işlemciler A13'e kıyasla ne kadar süre güncelleme alır? Sizce XR mı yoksa 2. nesil SE mi?

İkisi arasında SE 2 almanı tavsiye ederim. Eski tasarım istemiyorum diyorsan ikinci el XS de senin için iyi bir tercih olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı