2023'de RTX 3080 mi RX 6800 XT mi?

Garanti olayını da sırf mining yapanlar yüzünden şart koydum. İşlemci ya da RAM falan olsaydı bu olay 1-2K param cepte kalacaktı.

Bakalım araştırıyorum. Teşekkürler.

Evet anlatmıştınız. Eğer hiçbir şeye karar veremezsem otomatikman 3080 alacağım. Ama düzgün bir şey bulursam 6800XT'de alabilirim.

12K'ya ASUS LC var 6800XT (eğer satmadıysa). Mesela öyle sıvı soğutmalı kart bulursam kaçırmam.

Garanti mantıklı zaten, garantisiz kart almak mantıklı değil Param Güvende'siz de almayın 1 gün test imkanınız olur.

Hocam zaten işlemciniz yetersiz. Artı 1080p monitörünüz var. Bana kalırsa sıfır güzel bir rx 6700 falan çekin. Fazla fazla yeter paranız da yanınıza kar kalır 2k monitör alırsınız.

12 GB ise RTX 3080 tercih ederdim. 10 GB ise 6800 XT mantıklı olur bence.
Ben zamanında RTX 3070 Tİ kullandım, şimdi de 6800 XT kullanıyorum ve hiçbir oyunda RT açma isteği duymadım. Her iki kartla da deneme amaçlı açtım fakat ikisinde de getirisinden çok götürüsü olduğu gerekçesiyle kapalı tuttum RT'yi hep.

FSR ve DLSS de benim için çok şey ifade etmiyor. Genelde kapalı tutuyorum onları da FPS derdim olmadığı için ve görüntüyü bozduğunu düşündüğüm için. Ancak son çıkan oyunlarda fena iş yapmıyor sanki FSR. Örneğin Spider-Man'de görüntüde aradaki fark azdı, o yüzden oyunun yarısında açmayı tercih etmiştim.

Düşündüğün fiyat aralığında 6900 XT de bulabilirsin. Bulursan en mantıklı seçenek o olacaktır.

Hocam zaten işlemciniz yetersiz. Artı 1080p monitörünüz var. Bana kalırsa sıfır güzel bir rx 6700 falan çekin. Fazla fazla yeter paranız da yanınıza kar kalır 2k monitör alırsınız.
İşte 2-3 sene sonra o kar kalmalar pişmanlığa dönüşecek. Ben 960'ı 600 liraya aldım. 1000 liraya 970 vardı sıfır Strix 2016 Ağustos. Şimdi 970 olsaydı RDR 2 falan bitirebilecektim. Gördüm o yolları ve aman diyorum :D

12 GB ise RTX 3080 tercih ederdim. 10 GB ise 6800 XT mantıklı olur bence.
Ben zamanında RTX 3070 kullandım, şimdi de 6800 XT kullanıyorum ve hiçbir oyunda RT açma isteği duymadım. Her iki kartla da deneme amaçlı açtım fakat ikisinde de getirisinden çok götürüsü olduğu gerekçesiyle kapalı tuttum RT'yi hep.

FSR ve DLSS de benim için çok şey ifade etmiyor. Genelde kapalı tutuyorum onları da FPS derdim olmadığı için ve görüntüyü bozduğunu düşündüğüm için. Ancak son çıkan oyunlarda fena iş yapmıyor sanki FSR. Örneğin Spider-Man'de görüntüde aradaki fark azdı, o yüzden oyunun yarısında açmayı tercih etmiştim.

Düşündüğün fiyat aralığında 6900 XT de bulabilirsin. Bulursan en mantıklı seçenek o olacaktır.
Hocam yalan yok ben de sizinle aynı düşünüyorum. Çoğu oyundaki RT olayı güzel değil. Tek tük AAA oyunlarda çok güzel ama yarısında başarısız sırf yaptık olsun gibisinden eklenmiş.

İşte 2-3 sene sonra o kar kalmalar pişmanlığa dönüşecek. Ben 960'ı 600 liraya aldım. 1000 liraya 970 vardı sıfır STRIX 2016 Ağustos. Şimdi 970 olsaydı RDR 2 falan bitirebilecektim. Gördüm o yolları ve aman diyorum :D

Hocam yalan yok ben de sizinle aynı düşünüyorum. Çoğu oyundaki RT olayı güzel değil. Tek tük AAA oyunlarda çok güzel ama yarısında başarısız sırf yaptık olsun gibisinden eklenmiş.

İşlemciyi değiştirmedikçe 6700 ile 6900XT arasında fark yok.

İşte 2-3 sene sonra o kar kalmalar pişmanlığa dönüşecek. Ben 960'ı 600 liraya aldım. 1000 liraya 970 vardı sıfır Strix 2016 Ağustos. Şimdi 970 olsaydı RDR 2 falan bitirebilecektim. Gördüm o yolları ve aman diyorum :D

Hocam aynı şey değil. Rx 6700 rahat 5 6 sene götürecek bir kart. 2k'da çok iyi performansı var. En kötü senaryo 2k'da değil 1080p de oynamanız olur yeni çıkan oyunları. O da 2026'yı falan bulur. Şuan o kadar parayı sadece ekran kartına gömmenin hiçbir anlamı yok. Performansın yarısı boşa gidecek çünkü 1080p olduğundan. Darboğaz yaşayayacaksınız drop vb şeyler olma şansı var. Bence beni dinleyin.

Hocam aynı şey değil. RX 6700 rahat 5 6 sene götürecek bir kart. 2K'da çok iyi performansı var. En kötü senaryo 2K'da değil 1080p de oynamanız olur yeni çıkan oyunları. O da 2026'yı falan bulur. Şu an o kadar parayı sadece ekran kartına gömmenin hiçbir anlamı yok. Performansın yarısı boşa gidecek çünkü 1080p olduğundan. Darboğaz yaşayayacaksınız drop vb şeyler olma şansı var. Bence beni dinleyin.

Abartmayın, ancak 4080 falan götürür 2K'da 5-6 yıl.

Hocam aynı şey değil. Rx 6700 rahat 5 6 sene götürecek bir kart. 2k'da çok iyi performansı var. En kötü senaryo 2k'da değil 1080p de oynamanız olur yeni çıkan oyunları. O da 2026'yı falan bulur. Şuan o kadar parayı sadece ekran kartına gömmenin hiçbir anlamı yok. Performansın yarısı boşa gidecek çünkü 1080p olduğundan. Darboğaz yaşayayacaksınız drop vb şeyler olma şansı var. Bence beni dinleyin.
Rahat 5-6 sene?
6700 şuan bile çoğu oyunda 2K için yetersiz bir kart, şuanki üst/tepe seviye kartlar anca 5-6 sene götürür.

Öncelik RT ise nasıl VRAM göz ardı edilebilir?
RT demek VRAM demek, dediğiniz saçma.
Oynadığınız oyunları söyler misiniz?

Metro Exodus Enhanced Edition, Cyberpunk 2077 gibi RT konusunda çok üst seviye oyunları 4K'da RT sayko, DLSS otomatikte çok rahat 50-60 FPS ile oynayabiliyorum mesela.

RT tek başına açılmamalı zaten, DLSS olmayınca çok performans kaybı oluyor. Ancak AMD'de yarı yarıya düşüş varken NVIDIA'nın RT performansından ötürü 90 FPS ise 70-75 FPS'e düşüyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı