2023'te GTX 1080 Ti alınır mı?

Bütçe
6000-6500

DeDsEc.exe

Zeptopat
Daha fazla  
Hocalarım 2 hafta önce 3 yıldır kullandığım GTX 980 Ti bozuldu karttan gayet memnundum fakat tamir ettirmek yerine değiştirmeye karar verdim öğrenciyim tahmin edeceğiniz gibi yazın çalışıp biriktirdiğim 6500 TL bütçem var aslında gönlüm şu an 1080 Ti istiyor 6400 TL'ye mining yapılmamış tertemiz 1080 Ti buldum ancak bazı arkadaşlarım o kartın çok güçlü olduğunu ancak eski olduğunu bozulursa başımı ağrıtacağını söyledi sizce ne yapmalıyım alınır mı? Yoksa yeni kartları mı takip etmeliyim?

Kart şu arkadaşlar:

Ve bu işlerden anlayan bir arkadaşım bana 6700xt ye yönelmemi söyledi

Bu kartı attı:

Hep nvidia kullanmış biri olarak nvidia'dan vazgeçmemek istiyorum ancak ne karar vermeliyim bilmiyorum

Ne yapmalıyım sizce?

Son düzenleme:
Hocalarım 2 hafta önce 3 yıldır kullandığım GTX 980 Ti bozuldu karttan gayet memnundum fakat tamir ettirmek yerine değiştirmeye karar verdim öğrenciyim tahmin edeceğiniz gibi yazın çalışıp biriktirdiğim 6500 TL bütçem var aslında gönlüm şu an 1080 Ti istiyor 6400 TL'ye mining yapılmamış tertemiz 1080 Ti buldum ancak bazı arkadaşlarım o kartın çok güçlü olduğunu ancak eski olduğunu bozulursa başımı ağrıtacağını söyledi sizce ne yapmalıyım alınır mı? Yoksa yeni kartları mı takip etmeliyim?

Kart şu arkadaşlar:

Ve bu işlerden anlayan bir arkadaşım bana 6700XT'ye yönelmemi söyledi.

Bu kartı attı:

Hep NVIDIA kullanmış biri olarak NVIDIA'dan vazgeçmemek istiyorum ancak ne karar vermeliyim bilmiyorum.

Ne yapmalıyım sizce?

Hocam daha çok oyun oynyacaksanız benim önerim 6700XT olur çünkü teknoloji bakımından yeni nesile daha yakın.

Kart şu arkadaşlar:

Ve bu işlerden anlayan bir arkadaşım bana 6700xt ye yönelmemi söyledi

Bu kartı attı:

Hep nvidia kullanmış biri olarak nvidia'dan vazgeçmemek istiyorum ancak ne karar vermeliyim bilmiyorum

Ne yapmalıyım sizce?
Arkadaşınız daha mantıklı bir öneride bulunmuş, şahsen 6.4k'ya 1080Tİ almazdım.

Sakın ama sakın almayın.

Dediğiniz paraya 3070 alınabiliyor.

Hadi garantili istediniz hala 1 sene garantisi olan 3060 Ti falan bulunabilir. Paranızı çöpe atmayın boşuna.

AMD istersen RX 6800 falan bulunabiliyor.

Ben olsam DLSS-RTX performansı ek olarak kullanacağın programları ve edit işlemcileri için NVIDIA tercih ederdim.

6400 liraya 1080 Ti mı :ROFL: Satıcı arkadaş 2020 yılında galiba. 1080 Ti'ın 2023'te ederi maksimum 4000 TL.

6700 XT daha mantıklı bir kart.

Kart şu arkadaşlar:

Ve bu işlerden anlayan bir arkadaşım bana 6700XT'ye yönelmemi söyledi.

Bu kartı attı:

Hep NVIDIA kullanmış biri olarak NVIDIA'dan vazgeçmemek istiyorum ancak ne karar vermeliyim bilmiyorum.

Ne yapmalıyım sizce?

1080 Ti güncel bir kart olmamasına rağmen fiyatı çok fazla aklım almıyor şahsen. Ben ekran kartı arayışında iken de diğer kartlara göre çok pahalıydı. Güncel kart her zaman daha iyi olacaktır sizin için.

Sakın ama sakın almayın.

Dediğiniz paraya 3070 alınabiliyor.

Hadi garantili istediniz hala 1 sene garantisi olan 3060 Ti falan bulunabilir. Paranızı çöpe atmayın boşuna.

AMD istersen RX 6800 falan bulunabiliyor.

Ben olsam DLSS-RTX performansı ek olarak kullanacağın programları ve edit işlemcileri için NVIDIA tercih ederdim.

2. el.

6k ya 1080ti alınmaz.

Ille nvidia istiyorsan o paralara en azindan 2000 serisi bakmak daha mantıklı olur, bari rtx dlss falan kullanirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı