2023'te iPhone 8 Plus kullanılır mı?

AIroe

Decapat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD Ryzen RX 580 - 8 gb
MSI Z390 A PRO
İntel i7 9. Nesil
16 GB Ram
1.5 TB HDD
500 GB SSD
Meslek
Öğrenci
Geçenlerde kullandığım Huawei P Smart 2019 telefonumu ekranı çıktığı ve katlanılamaz derecede kastığı için iPhone 8 Plus'a geçtim fakat ilk defa iOS işletim sistemini kullandığım için burada işler nasıl dönüyor çok bilmiyorum, bunun gibi açılan diğer konularda “alınmaz, çöp olur” gibi cümleleri çok gördüm, P Smart telefonu çıktığı sene almıştım ve beni 4-5 yıl iyi götürmüştü, 8 Plus içinde aynı şeyi düşünüyorum, siz ne düşünüyorsunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Geçenlerde kullandığım Huawei P Smart 2019 telefonumu ekranı çıktığı ve katlanılamaz derecede kastığı için iPhone 8 Plus'a geçtim fakat ilk defa iOS işletim sistemini kullandığım için burada işler nasıl dönüyor çok bilmiyorum, bunun gibi açılan diğer konularda “alınmaz, çöp olur” gibi cümleleri çok gördüm, P Smart telefonu çıktığı sene almıştım ve beni 4-5 yıl iyi götürmüştü, 8 Plus içinde aynı şeyi düşünüyorum, siz ne düşünüyorsunuz?

iOS 15'te kalındığı taktirde ve depolama alanı iyiyse 3 yıl civarı gider gibi geliyor bana.

Gündelik telefon işlevlerini zorlanmadan yerine getirir. Hala 6S kullananlar var. Ama öyle oyunlarda falan performans beklemeyin. Bir de güncellenen uygulamalar nedeni ile cihaz ısınacaktır. 2 yıl kullanılır diye düşünüyorum.

Ben iPhone 5S kullanıyordum eskiden. 2018 yılında iOS 12 ile son majör güncellemesini aldı. 2018-2022 arası da desteklemediği uygulama yoktu. Yani 4 sene boyunca uygulama güncellemeleri almıştı majör güncelleme almasa da. Haliyle şu an iPhone 8 Plus için bir daha majör sürüm çıkmazsa 4-5 sene daha uygulama desteği devam edecektir. Model numarası yükseldikçe kullanım ömrü de artıyor iPhone'ların.

2-3 yıl götürür ama 4-5 yılllık performans bekleme derim.

2-3 yıl daha rahat götürür, zorlarsanız 4 yıl daha götürür, ama 5 yılı beklemeyin hocam.

Yeni konular

Geri
Yukarı