2024 Kia Sorento nasıldır?

LegatusO

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba cümleten,

Merak ettiğim bir araç var Türkiye'ye yakın zamanda gelmesi beklenen Kia sorento ile alakalı bir iki sorum olacak;

1: 2024 modeli henüz ülkemize gelmiş bir model değil fakat 2020-2023 kasasına bakarak bu araçların sanayiye ne sıklıkla girdiğini sormak istiyorum, sık sık arıza veren bir araba mı? Yoksa Toyota gibi uzun süre başımızı ağrıtmayacak cinsten bir araba mı merak ediyorum.

2: Yeni gelecek olan sorento yüksek ihtimalle 4 çeker Turbo beslemeli 1.6 benzinli- hybrid motor kombinasyonuyla gelecek. Bu motor kombinasyonu hakkında fikirlerinizi merak ediyorum yakıt tasarrufu, performansı ve kronik arızaları var ise neler vs.

Dosya Ekleri

• 2024-kia-sorento-103-6554e5ef0b819.jpg
    2024-kia-sorento-103-6554e5ef0b819.jpg
    93,5 KB · Görüntüleme: 51
  • kia_sorento-ice_2024_asset-carousel-2.jpg
    kia_sorento-ice_2024_asset-carousel-2.jpg
    394 KB · Görüntüleme: 45
  • kia_sorento-ice_2024_asset-carousel-9.jpg
    kia_sorento-ice_2024_asset-carousel-9.jpg
    261,4 KB · Görüntüleme: 40
  • kia-sorento-pe-my24-highres-interior1 014.jpg
    kia-sorento-pe-my24-highres-interior1 014.jpg
    261,6 KB · Görüntüleme: 46
Yakışıklı bir araç,dışardan duruşu hoş.Motor 1.6 T-GDI ise güzel yorumlar var hakkında,bu motor Sportage'de de vardı 177 beygir ve en güçlü motoru oydu.Fiyatı D-Suv için uygun gözüküyor.
0-100 videosu da şöyle,performansı gayet iyi 0-100'de.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu 0-100 2020-2023 kasa Sorentonun, yeni çıkacak olanda muhtemelen aynı motor kullanacak lakin belki bir tık güçlendirirler diye tahmin ediyorum. Yurt dışı video incelemelerinde 0-100 ü 8.5 saniye falandı sanırım. Bu motor dediğiniz gibiyse tadından yenmez bence de.

Sıfır baktığınızı bilmiyordum, 2.ellerden bahsettim, etmizleri bulunabiliyor da eğer sıfır ise dediğiniz gibi seçenek çok çok az.
En başta belirtmeyi unutmuşum kusura bakmayın, evet sıfır araçlar için konuşuyordum.

Son düzenleme:
Bu araçların sanayiye ne sıklıkla girdiğini sormak istiyorum, sık sık arıza veren bir araba mı?
Sadece Toyota'ya özgü değil,genelde Asya araçları sorunsuz olur.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı