2024 yılında 2011 model MacBook alınır mı?

owenjaw

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Intel i3 9100-f, ASUS TUF GAMING GTX 1650 SUPER, MSI H310M PRO-VDH PLUS, 8x2 3400 mhz ram, Apacer Panther AS340 240GB SSD.
Selam, sorum üstteki gibi. 2024 yılında 2011 model MacBook almak istiyorum. Yapacağım tek şey internette takılmak, video ve dizi izlemek. Başka yapacağım bir şey yok. 5K'ya donanım olarak düşük ve kasma olasılığı yüksek Windows laptoplar yerine macOS işletim sistemli bir MacBook almak daha mantıklı geliyor. Daha stabil çalışıyorlar çünkü. Size göre bu görüş doğru mu? Siz olsanız ne yapardınız? Bütçem 5K maksimum. Fazla para harcamak istemiyorum. Önerilerinizi bekliyorum.

Konudan bağımsız yorum yapmayın lütfen. Arkadaş öneri istemiş, bize de bir şeyler önermek düşer. Caydırmak değil. Kendisi de farkındadır herhalde aldığı cihazın ve harcadığı paranın.
Ayıptır sorması Apple'da mı çalışıyorsunuz hocam? Siz ne yapardınız diye sormuş ben de cevapladım. Sadece yatarken dizi izlenip internette takılmak için hiçbir alete 5k ödenmez.

Bir de üzerine ekstra çıkabilecek masrafları düşün. HDD son demlerini yaşıyor olacaktır. Onu değiştirmen gerekebilir ki gerekmiyorsa bile bence değiştirmelisin.
SSD takabilirsem SSD takarım, ram takabilirsem ram upgradesi yaparım. Güzel bir kıvama getiririm o çok büyük bir masraf değil. Canımı sıkmadan internete bakabileyim yeter hocam.

Değmez be hocam sırf telefon küçük diye bir laptopa 5K vermek. Anca zengin lüksüdür, zengin adamda 2011 model MacBook kullanmaz zaten ☹️
Benim bu sene staj yaptığım ajansta grafiker bir ağabey vardı. Kendisi MacBook Pro 2011 kullanıyordu. İşini gayet iyi görüyordu. Adam grafiker, MacBook Pro 2011 kullanıyordu. Bense daha stajyerim ama çok daha yeni modelini kullanıyordum :) Yani demek istediğim bence her türlü değer. Modeli eski de olsa Macbooklar cidden çok sağlam. Ben o parayı windows işletim sistemli bir laptoba vereceğime MacBook a veririm daha iyi. Tabii herkesin görüşüne de saygı duymak lazım.

Benim bu sene staj yaptığım ajansta grafiker bir ağabey vardı. Kendisi MacBook Pro 2011 kullanıyordu. İşini gayet iyi görüyordu. Adam grafiker, MacBook Pro 2011 kullanıyordu. Bense daha stajyerim ama çok daha yeni modelini kullanıyordum :) Yani demek istediğim bence her türlü değer. Modeli eski de olsa Macbooklar cidden çok sağlam. Ben o parayı windows işletim sistemli bir laptoba vereceğime MacBook a veririm daha iyi. Tabii herkesin görüşüne de saygı duymak lazım.
Ben de aynı şeyi düşünüyorum hocam, teşekkürler yorumlarınız için.

Evet hocam haklısınız ama anlatmak istediğimi tam anlatamadım galiba. Ben sadece yatarak dizi izleme vesaire için kullanacaksa gereksiz diye bahsettim sonuçta lükse kaçmaktan fazlası olmaz ama eğer macbook'u bu amaçlardan fazlası için de kullanırsa değer.

Ayıptır sorması Apple'da mı çalışıyorsunuz hocam? Siz ne yapardınız diye sormuş ben de cevapladım. Sadece yatarken dizi izlenip internette takılmak için hiçbir alete 5k ödenmez.

Windows yerine Mac alma fikri size göre doğru mu diye sormuş. Neyse, önemli değil. Apple'a çalışma konusuna gelince Apple cihazlar birer yatırım aracı gibidir. Şu an sen onu 5K'ya al, ileride aynı paraya çok rahat satarsın. Windows bakış açısıyla düşününce 5K evet fazla geliyor ama bir Mac için değil.

Windows yerine Mac alma fikri size göre doğru mu diye sormuş. Neyse, önemli değil. Apple'a çalışma konusuna gelince Apple cihazlar birer yatırım aracı gibidir. Şu an sen onu 5K'ya al, ileride aynı paraya çok rahat satarsın. Windows bakış açısıyla düşününce 5K evet fazla geliyor ama bir Mac için değil.
Ben bundan bahsedecektim ama çok bilindiği için bahsetmedim sadece şunu diyeyim; 2022 de 8 bin tl ye aldığım Mac i şu anda çok rahat şekilde 17-20 bin bandında satabiliyorum. Arkadaşımızın dediği şey çok doğru.

Yeni konular

Geri
Yukarı