2024 yılında 3060 Ti alınır mı?

Hangi ayarda götürecek onuda söyleseydin.5 sene 1660S de götürür misal. Bende 3060ti kullanıyorum hiç dediğin gibi goturcek gibi durmuyor son çıkan oyunlara bakilirsa 😊
Hocam 16 serisi yaklaşık 4-5 yıl götürdü, ben RDR 2 gibi dev yapımları 1660 ile çokta güzel grafik ayarları ile oynadım. Son zamanda ani bir yükseliş var ama bu sürekli böyle devam edecek gibi değil. 5 yıl öncede böyle olmuştu.

Hocam 8 k ya nasıl 3080 bulunur gözünüzü seveyim? En az 12K'den başlıyor. 6800 de 8kdan başlıyor onda da ya miningli olma ihtimali var ya da yorulmuş olma ihtimali yüksek ya ikinci el olarak 3060 alıp kalan paraya sisteminin diğer parçalarını yükseltebilir ya da sıfır olarak 3060 alıp kafasının rahat olması daha iyi bir durumdur.

Yorulsun ne olacak. Sanki sen alıp oynarken yorulmayacak mı bu kartlar.

Ayrıca nasıl bulunmuyor Facebook alım satım gruplarında rahatlıkla bulunabiliyor, ikinci el sitelerinde de pazarlık yaparak 8000₺'ye rahat rahat alabiliyorsun. Sen gidip ille de ROG olacak suprimx olacak model olacak dersen bulamazsın zaten. 3080 olsun benim olsun diyerek araştıracaksın. Turbo modeliyse turbodur.

Keza bundan 1,5 ay önce kart değiştireceğim zaman 8000₺'ye INNO3D olur, tek fanlı Turbo modelleri olur 8000₺'ye fazlasıyla vardı. Geçenlerde de arkadaşım için bakmıştım aynı şekilde 8000₺ bandında rahat rahat bulunabiliyordu. Hatta ben aldıktan sonra 3080FE ve 9cm fanlarla modlanmış XLR8 3080 7000-7250₺ gibi paralara gitti.

8000 olmaz 8500 olur, 8500 olmaz 9000 olur ama var mı var.

Yorulsun ne olacak. Sanki sen alıp oynarken yorulmayacak mı bu kartlar.

Ayrıca nasıl bulunmuyor Facebook alım satım gruplarında rahatlıkla bulunabiliyor, ikinci el sitelerinde de pazarlık yaparak 8000₺'ye rahat rahat alabiliyorsun. Sen gidip ille de ROG olacak suprimx olacak model olacak dersen bulamazsın zaten. 3080 olsun benim olsun diyerek araştıracaksın. Turbo modeliyse turbodur.

Keza bundan 1,5 ay önce kart değiştireceğim zaman 8000₺'ye INNO3D olur, tek fanlı Turbo modelleri olur 8000₺'ye fazlasıyla vardı. Geçenlerde de arkadaşım için bakmıştım aynı şekilde 8000₺ bandında rahat rahat bulunabiliyordu. Hatta ben aldıktan sonra 3080FE ve 9cm fanlarla modlanmış XLR8 3080 7000-7250₺ gibi paralara gitti.

8000 olmaz 8500 olur, 8500 olmaz 9000 olur ama var mı var.

Hocam yorulmadan bahsettiğim hırpalanmış kartlardan bahsediyorum. Alındıgı günden beri overclock lu şekilde kullanılan kartı ben asla almam testlerde belli olur az cok zaten. Hocam kusura bakmayında Facebook'daki alım ilanlarının çoğu (bu tarz ucuz ilanlar) ya dolandırıcı oluyor ya da dediğim gibi çok çok fazla yorulmuş 1 sene dayanıp dayanmayacagı meçhul kartlar oluyor. Baksam bende 5 bine 4060 bulurum illaki bir sorunu vardır adamın yazmadıgı ha acil ilan olur paraya ihtiyacı vardır satıcının satar ama böyle birçok ilanın olması şüpheli zaten bu fiyata 3080 gibi bir kartın olması zor. İnanmıyorum ben maalesef. Bu konu sahibinde kalmış bir durum.

Alınmaz. Daha güçlü kartlar alırsın 2.elde. 8K paraya 6800 var.

Teşekkür ederim buldum bir tane.

Bende 3050 Ti var ve hala yeterli olduğunu düşünüyorum, ama iyi bir bütçeye sahipseniz elbette çok daha iyi bir model alın ama zorlanacaksanız emin olun 3060 Ti yeterli olacaktır.

Bütçem sınırlı ama bir sonraki ayı beklersem dediğinizi yaparım büyük ihtimallede öyle yaparım teşekkür ederim.

3060 Ti 4-5 yıl daha rahatça götürecektir ancak bu fiyata alınıp alınmayacağı muamma.

Siz olasaydınız en son vereceğiniz fiyat ne olurdu?

Hocam yorulmadan bahsettiğim hırpalanmış kartlardan bahsediyorum. Alındıgı günden beri overclock lu şekilde kullanılan kartı ben asla almam testlerde belli olur az cok zaten.

Üstünde tepinmiyorlar bu kartların ki OC'li bir şekilde kullanan kişi sayısı belli. Hadi diyelim mining yapan birinden bahsediyoruz. Çoğu kartlara senin benim baktığımdan daha iyi bakıyor. Voltaj düşürüyorlar, düzenli bakımını temizliğini yapıyorlar hani emin ol bizden daha iyi kullanıyorlar.

Elimde Mining'in dibini gören bir 3070 bulunmakta, ben superposition 1080p Extreme testinde 1600 AF ile 8400 puan alırken 10700K ile biri 8600 puan almış. Hadi bakalım anla yorulmuş mu yorulmamış mı?

Hocam kusura bakmayında Facebook'daki alım ilanlarının çoğu (bu tarz ucuz ilanlar) ya dolandırıcı oluyor ya da dediğim gibi çok çok fazla yorulmuş 1 sene dayanıp dayanmayacagı meçhul kartlar oluyor. Baksam bende 5 bine 4060 bulurum illaki bir sorunu vardır adamın yazmadıgı ha acil ilan olur paraya ihtiyacı vardır satıcının satar ama böyle birçok ilanın olması şüpheli zaten bu fiyata 3080 gibi bir kartın olması zor. İnanmıyorum ben maalesef. Bu konu sahibinde kalmış bir durum.

Ben 5K'ya 4060 alın demiyorum zaten. Ki Facebook gruplarında daha önce referansı olanlardan alacaksın gidip kilimcinin kör oğlundan değil. Turbo kartları 100 kişiden 1 veya 2 kişinin isteyeceği türde kartlar doğal olarak fiyatları daha düşük olur. Milletimiz aman 70 derece görmesin diye 3 fanlı model arıyor, elinde 3 fanlı olan adam da iyi fiyatlardan yapıştırıyor.

1070'ler 1080'ler 6 seneden beri çatır çatır her gün oyun oynatıyorlar yorulmuyor ve bozulmuyor da, 1,5 sene çalışınca mı yorulup 1 seneye bozulacak oluyor bu kartlar. Oldukça saçma değil mi?

Absürt paralar olsa ben de derim dolandırıcıdır ama ortada absürt bir fiyat yok. Basit mantık talep varsa fiyat yüksek, talep yoksa fiyat düşük.

2.el kartlar sıkıntılı bir de mining dönemi bittiği için millet elindeki Mining'li kartları satmaya ugrasıyor. Evet 8K ya daha güclü kart alabilir ama adam sıfır soruyor ve bence oynayacagı oyunlara baglı olacak şekilde ve sisteminin geri kalan parçalarınıda göze alırsak 3060 Ti hala az da olsa alınabilir bir kart ben geçen sene 1660S aldım 2.el aldım ama alana kadar ne ceremeler çektim bilseniz 1 ay sadece kart aradım miningsiz diye aldıgım kart miningli çıktı ısınma yapıyor (sonradan anlaşıldı) ama hem zamanı geçtiğinden hem de ögrenci oldugumdan değiştiremiyorum ama çoğu yeni nesil oyunu en az orta ayarlarda oynuyorum 3060 Ti ile hayli hayli oynar. Hocam diğer PC parçalarınız nedir?

Evet minning olayı var diye ağırlıklı olarak sıfıra odaklandım oyun kültürüm pek yok GT5, RDR2 ve Witcher gibi eski oyunlara yeni başladım.

Sistemim
İşlemci R53600 3.6 Turbo 4.20
RAM 32 GB RAM 3200MHz
Ekran kartı RX550 4 GB 192 bit
Anakart A520.

Alınmaz. O paralara temiz 3080'ler 6800'ler rahat rahat bulunur.

Tavsiye için teşekkür ederim.

8 GB VRAM ve yeni nesil teknolojilerden mahrum kalması sebebiyle 4000 serisi varken ve 5000 serisinin de gelmesi yakınken 3060 Ti alınmaz. 8000TL bütçeyle biraz daha beklersen 4000 serisi kart bulabilirsin. Ha 2. el problem olmaz dersen çok daha iyi kartlar şu anda da var.

Teşekkürler evet 2 el uyguna bir tane buldum fatura ve garanti hala mevcut ona yöneldim.

Son düzenleme:
Üstünde tepinmiyorlar bu kartların ki OC'li bir şekilde kullanan kişi sayısı belli. Hadi diyelim mining yapan birinden bahsediyoruz. Çoğu kartlara senin benim baktığımdan daha iyi bakıyor. Voltaj düşürüyorlar, düzenli bakımını temizliğini yapıyorlar hani emin ol bizden daha iyi kullanıyorlar.

Elimde Mining'in dibini gören bir 3070 bulunmakta, ben superposition 1080p Extreme testinde 1600 AF ile 8400 puan alırken 10700K ile biri 8600 puan almış. Hadi bakalım anla yorulmuş mu yorulmamış mı?

Ben 5K'ya 4060 alın demiyorum zaten. Ki Facebook gruplarında daha önce referansı olanlardan alacaksın gidip kilimcinin kör oğlundan değil. Turbo kartları 100 kişiden 1 veya 2 kişinin isteyeceği türde kartlar doğal olarak fiyatları daha düşük olur. Milletimiz aman 70 derece görmesin diye 3 fanlı model arıyor, elinde 3 fanlı olan adam da iyi fiyatlardan yapıştırıyor.

1070'ler 1080'ler 6 seneden beri çatır çatır her gün oyun oynatıyorlar yorulmuyor ve bozulmuyor da, 1,5 sene çalışınca mı yorulup 1 seneye bozulacak oluyor bu kartlar. Oldukça saçma değil mi?

Absürt paralar olsa ben de derim dolandırıcıdır ama ortada absürt bir fiyat yok. Basit mantık talep varsa fiyat yüksek, talep yoksa fiyat düşük.

Haklısınız mining olan kartlar bile temiz olabilir lakin şöyle düşünün mining dönemi başladıgında millet AA bunda fena para varmış deyip birikimdeki paralarını basıyorlar bilgisayardan anlamayıp mining yapmaya çalışan o kadar fazla kişi varki bizzar şahit oldum yoksa senin gibi düşünüyordum aynı şekil. Bir de son sıcaklıklarda deli gibi çalışıyor bazılarının çipi yanıyor tabii dayanamıyor çipi yanmaya yakın olanları çıkarıp satıyor adam. O yüzden güvenim yok ucuza satılan kartlara. Overclock da aynı şekil Overclock'u bana göre kimler yapabilir? Darboğaz yapan parçasını eşitlemek için ya da render hızını arttırmak için kullananlar. Onun haricinde oyun için overclock yapanda bir hayli fazla daha geçen gün arkadaşım 40k ya PC topladı overclock yapacaktı sordu bana asla yapma dedim ne gerek var 4070-4080 mi hatırlamıyorum güclü bir kartın var dedim aptal mısın? Dedim anlattım neler olabileceğini vs. bir de akım korumalı priz aldırttım bilgisayarı korumada ne alakası var diceksin haklısın biraz kaptırdım ama bilgisi olmayanın bilgisi olsun. Demem oki overclock yapmayı bilenden çok yapmayı bilmeyip kartına büyük zarar verenler var. Ben sahip oldugum ve hatırladıgım bilgileri yazdım geri kalanı konu sahibine kalmış ister ikinci el 4000 serisine ya da 3070'lere 3080'lere bakar ister sıfır 3060 Ti alır tavsiyemde odur.

Evet minning olayı var diye ağırlıklı olarak sıfıra odaklandım oyun kültürüm pek yok GT5, RDR2 ve Witcher gibi eski oyunlara yeni başladım.

Sistemim.
İşlemci R53600 3.6 Turbo 4.20
RAM 32 GB RAM 3200MHz.
Ekran kartı RX550 4 GB 192 bit.
Anakart a520.

Tavsiye için teşekkür ederim.

Teşekkürler evet 2 el uyguna bir tane buldum fatura ve garanti hala mevcut ona yöneldim.

Hocam eger ilerdede yeni bir oyunu çıktıgı gibi oynama düşünceniz yoksa kafa patlatmadan 3060 Ti alabilirsiniz sıfır veya ikinci elden 3060 Ti alıp kalan paraya dediğim üzere diğer parçalarını yükseltebilirsin yazmamışsın ama belki SSD düşük kapasiteli olabilir onu yükseltebilirsin ya da alan yetmiyorsa HDD alabilirsin. Daha başka seceneklerde harici HDD alıp yedeklerini kaydedebilirsin. Ekipmanlarını yenileyebilirsin vs vs. bu size kalmış herkes ve bende dahil düşüncelerimizi tavsiyelerimizi belirttik sonuç size kalmış :) iyi sosyaller.

Öncelikle teşekkür ederim evet yeni çıkan oyunları havada kapıp oynama düşüncesinde değilim evet SSD ve HDD az kapasitesi var dediğiniz gibi de 2 el ürünlere odaklandım bu sayede de diğer ekipmanları yükseltmeyi düşünüyorum sizede iyi sosyeller hocam.

Geri
Yukarı