2024 yılında hâlâ Galaxy S20+ alınır mı?

amaterasu4

Hectopat
Daha fazla  
Sömestr'da İstanbul'daydım ve S20+'ı deneyimleme şansı buldum. Beni en çok şaşırtan video performansıydı. S23 FE'yi de denedim ve aralarında uçurum bir farkla S20+ daha iyiydi. Neden böyle? S20+ hâlâ alınır mı? Alınırsa kaç yıl götürür? Veya aynı fiyat düzeyinde öneri de alabilirim. Batarya performansı çok kötü olmasın kamerası çok iyi olsun. Çok pahalı olmazsa güzel olur 20-25 bin civarı idealdir.

Türkiye garantili olması şartınız yoksa 25bine kayıtsız S23 Ultra, kayıtlılarını 27bin civarına bulabilirsiniz.. benden söylemesi.

Türkiye garantili olması şartınız yoksa 25bine kayıtsız S23 Ultra, kayıtlılarını 27bin civarına bulabilirsiniz.. benden söylemesi.
Evet onları biliyorum. Ama onların da güncelleme olmayacağından korkuyorum. Server kaydı yaptırabilecek durumum olur mu ondan da pek emin değilim. Yurt dışı kullanılabilir mi peki S23 Ultra?

Güncellemeden yana sorun olmuyor, kendim 2023 Mart ayından beri kayıtsız kullanıyorum. 2023'ü sadece Aralık ayını eski Note 8 Pro telefonuma hattımı takıp modem olarak paylaşarak geçirdim, bu sene de daha 8. ayın sonuna kadar vakit var, kayıt yaptırmayı düşünmüyorum. Server kaydının tek problemi Samsung Pass ve Güvenli Klasör uygulamaları çalışmıyor. Ayrıca şuan elinizde S23FE mi var? Tecrübelerinizi aktarabilir misiniz, babama almayı düşünüyorum çünkü.

Güncellemeden yana sorun olmuyor, kendim 2023 Mart ayından beri kayıtsız kullanıyorum. 2023'ü sadece Aralık ayını eski Note 8 Pro telefonuma hattımı takıp modem olarak paylaşarak geçirdim, bu sene de daha 8. ayın sonuna kadar vakit var, kayıt yaptırmayı düşünmüyorum. Server kaydının tek problemi Samsung Pass ve Güvenli Klasör uygulamaları çalışmıyor. Ayrıca şuan elinizde S23FE mi var? Tecrübelerinizi aktarabilir misiniz, babama almayı düşünüyorum çünkü.
Anladım teşekkür ederim. Samsung Pass'e ihtiyacım olacağını düşünmüyorum. Kamera için lazım sadece. Şu anda yok ama dediğim gibi deneme fırsatım oldu artı eksilerini yazayım:
-Artıları-
Küçük telefon seven biri rahatlıkla kullanabilir.
İçinde exynos 2200 gibi bir canavar var.
Bataryası 4500 mAh.
Stabil.
Isınma sorunu yok denecek kadar az. (o kadar ısınma her telefonda olur)

-Eksileri-
Telefon benim gibi orta-büyük arası boyutlarda telefon kullanan kişiler için çok çok küçük resmen iPhone 7'ye yakın kasa büyüklüğü.
Fotoğraf performansı bir Samsung'a göre çok kötü bir s22, s22+'ın fotoğraf kalitesi daha iyi. Hatta s20+ plus bile daha iyi.
Zoom kalitesi çok yetersiz. (Ultra, plus versiyonundaki 30x gibi değil. Aynı 30x; daha kötü performans.)
Video kalitesini az önce yazmıştım berbat ötesi. (8K'sı başka androidlerin 4K'sıyla anca yarışır belki arkasında bile kalabilir.)
Cihazın ön kamerası 4K 60 FPS kayıtta sürekli droplanıyordu ve FPS 45-50 civarından yukarı çıkmıyordu. (30'u bile görmüştüm)
22-23 bin gibi uçuk bir fiyatı bir kuruş haketmiyor.
Selfie fotoğraf kalitesi beni memnun etmemişti.

Artı eksileri bunlar seçim size kalmış sormak istediğiniz varsa yazabilirsiniz. Bazı eksileri belki benim kullandığım cihaz kaynaklı olabilir onları bilmiyorum.

Geri
Yukarı