2024 yılında PS özel oyunları için PS4 alınır mı?

matailtiala

Hectopat
Elimde halihazırda kullandığım bol oyunlu ve 1 yıllık GamePass'li Series S cihazım, 1080p monitörüm ve televizyonum var. Ps One'dan beri PS almadım, PC'den oyun oynamayı da sevmiyorum. GoW, TLOU gibi oyunları hiç oynamadım ve hikayeli oyun seviyorum genelde. Sene olmuş 2024, 10 yıl önce çıkmış bir cihaz ama yeni nesle de genel görüşe göre tam anlamıyla yeni nesil dedirten bir özel oyun hala çıkmadı, sizce sadece bu oyunlar için PS4 alıp oynasam beni tatmin eder mi PS4'ün oyun deneyimi?

Elimde halihazırda kullandığım bol oyunlu ve 1 yıllık Game Pass'li Series S cihazım, 1080p monitörüm ve televizyonum var. PS One'dan beri PS almadım, PC'den oyun oynamayı da sevmiyorum. GoW, TLOU gibi oyunları hiç oynamadım ve hikayeli oyun seviyorum genelde. Sene olmuş 2024, 10 yıl önce çıkmış bir cihaz ama yeni nesle de genel görüşe göre tam anlamıyla yeni nesil dedirten bir özel oyun hala çıkmadı, sizce sadece bu oyunlar için PS4 alıp oynasam beni tatmin eder mi PS4'ün oyun deneyi mi?

Yeterli gelecektir. Bu oyunlar için alınır PS Plus ile özel oyunların neredeyse hepsinin tadına bakabilirsiniz. Oyun deneyimi olarak özellikle 2018 sonrası oyunlarda 1080p Low-medium grafikler ve 30FPS ile oyun oynatıyor. 30FPS olayı her özel oyunda var. Bunun yanında bonusu fan sesi de var. En sorunsuzu PS4 Slim alıp yolunuza bakmaktır zaten sonra satacağınızı düşünüyorum Series S varken ana makineniz bu konsol olmamalı.
PS4 Pro önerilerine aldanmayın Pro olayı lafta Pro. Sadece 4K çıkışı destekliyor. 4K oyun oynatamıyor. Arayüz 4K ve medya içerikleri 4K onun dışında yine PS4'te olduğu gibi 1080p çözünürlüğü hedefliyor. 60FPS verdiği özel oyunlar azınlıkta bir de PS4'ün Low grafikte oynattığını o medium grafikte oynatıyor. Buradaki Low medium olayı örnek konuyu açıklamak için sonra başka arkadaşlar "ama X oyunundaki grafikleri high düzeyde" demesin. Süpürge gibi de sesi var 4 Slim modelinden çok daha sesli.

30 FPS size yetiyorsa alınır. Oynayıp satarsınız. 2. el alın bu arada, sıfır almayın.
Hocam sıfırların fiyatı anlamsız yüksek gibi zaten, ikinci el konsol alım satımı yapan dükkanlardan almayı düşünüyorum hem satması da kolay olur diye düşündüm.
Alınır hocam ben aldım Gow ragnarok TLOU serisi vs. Oynadım sonra sattım
Alıp satmak en mantıklısı gibi duruyor hocam, sağolun.
Yeterli gelecektir. Bu oyunlar için alınır PS Plus ile özel oyunların neredeyse hepsinin tadına bakabilirsiniz. Oyun deneyimi olarak özellikle 2018 sonrası oyunlarda 1080p Low-medium grafikler ve 30FPS ile oyun oynatıyor. 30FPS olayı her özel oyunda var. Bunun yanında bonusu fan sesi de var. En sorunsuzu PS4 Slim alıp yolunuza bakmaktır zaten sonra satacağınızı düşünüyorum Series S varken ana makineniz bu konsol olmamalı.
PS4 Pro önerilerine aldanmayın Pro olayı lafta Pro. Sadece 4K çıkışı destekliyor. 4K oyun oynatamıyor. Arayüz 4K ve medya içerikleri 4K onun dışında yine PS4'te olduğu gibi 1080p çözünürlüğü hedefliyor. 60FPS verdiği özel oyunlar azınlıkta bir de PS4'ün Low grafikte oynattığını o medium grafikte oynatıyor. Buradaki Low medium olayı örnek konuyu açıklamak için sonra başka arkadaşlar "ama X oyunundaki grafikleri high düzeyde" demesin. Süpürge gibi de sesi var 4 Slim modelinden çok daha sesli.
Hocam çok güzel açıklamışsınız bana da elimde Series S ve içinde bolca oyun varken aslında bi yandan çok istesem de bu nesilde PS5'e geçmek çok mantıklı gelmedi, Series S'in yanına 4 slim alıcam gibi duruyor teşekkür ederim.
Hem belki özel oyunları bitirince ikisini de satar Series X veya PS5 alabilirim özel oyunlar ilgimi çekerse.

Hocam çok güzel açıklamışsınız bana da elimde Series S ve içinde bolca oyun varken aslında bir yandan çok istesem de bu nesilde PS5'e geçmek çok mantıklı gelmedi, Series S'in yanına 4 Slim alacağım gibi duruyor teşekkür ederim.
Hem belki özel oyunları bitirince ikisini de satar Series X veya PS5 alabilirim özel oyunlar ilgimi çekerse

Rica ederim hocam. Yani bakarsınız PS4'te bir özel oyun zevkiniz oluşur zaten. Bunların devam oyunları artık PS5'e gelecek baktınız bayağı bayağı özel oyunlar olmadan yapamaz hale geldiniz o zaman PS5'i seçmek daha iyi olur. Ama baktınız birkaç oyun dışında özel oyunlar sizlik değilmiş o zaman onların devam oyunları için bir PS5 kiralayıp ileride onları da oradan bitirebilirsiniz. Ana konsolunuzu Series X'e yükseltirsiniz. Yani bunlar sadece öneri tabii ki ben olsam bu yoldan giderdim daha sonrasında:)

Rica ederim hocam. Yani bakarsınız PS4'te bir özel oyun zevkiniz oluşur zaten. Bunların devam oyunları artık PS5'e gelecek baktınız bayağı bayağı özel oyunlar olmadan yapamaz hale geldiniz o zaman PS5'i seçmek daha iyi olur. Ama baktınız birkaç oyun dışında özel oyunlar sizlik değilmiş o zaman onların devam oyunları için bir PS5 kiralayıp ileride onları da oradan bitirebilirsiniz. Ana konsolunuzu Series X'e yükseltirsiniz. Yani bunlar sadece öneri tabii ki ben olsam bu yoldan giderdim daha sonrasında:)
Güzel öneri hocam, özel oyunları cidden merak ediyorum. Oyun zevkimin benzediği herkes genelde PS özel oyunlarına bayılıyor. Bakalım bende nasıl etki bırakacak :)

Yeni konular

Geri
Yukarı