2020 yılında PS4 alınır mı?

Rockstar GTA 5'i bilinçli olarak önce PS3'e, PS4 satışa sunulunca da PS4'e özel geliştirilmiş grafiklerle çıkarmıştı, böylelikle iki konsolun sahiplerinden de ayrı ayrı para kazanmıştı, 7 yıl geçti hala da kazanıyor. Aynı taktiği bu geçişte de uygulayacaklardır, PS5 alacak parası olmayana da satabilmek için PS4 uyumlu olarak satışa çıkar, grafikleri biraz kırpılır.

GTA 6 ve Far Cry mı :D Oyunlar bi' duyurulsun, sonra konsol alırsın :D En az 2-3 senesi var o oyunların tanıtımları :D
Rockstar GTA 5'i bilinçli olarak önce PS3'e, PS4 satışa sunulunca da PS4'e özel geliştirilmiş grafiklerle çıkarmıştı, böylelikle iki konsolun sahiplerinden de ayrı ayrı para kazanmıştı, 7 yıl geçti hala da kazanıyor. Aynı taktiği bu geçişte de uygulayacaklardır, PS5 alacak parası olmayana da satabilmek için PS4 uyumlu olarak satışa çıkar, grafikleri biraz kırpılır.
PS4'e özel geliştirilmiş değil, PS3'ün içindeki donanım ile PS4'ün donanımı arasında dağlar dağlar var. En basit olarak PS3'te 512MB RAM var iken PS4'te 8 GB GDDR5. APU'dan bahsetmiyorum bile.

Aradaki farkın temeli bu. Yani PS4'e özel bi' grafik yapalım diye düşünmemişlerdir. Zaten PS4'ün grafiğini PC'de de alabilirsin :)

Bence alınır. Birkaç yılı var. Ben kendim daha geçenlerde PS3 istiyordum. Arkadaşlarımda var bende çok imrenmiştim ama alamadım ne yazık ki. Ayrıca yine benzer bir konuda bir cevap görmüştüm ama kimin yazdığını hatırlamıyorum. "Hep bir üstü bir üstü diye beklerseniz teknolojiye ayak uyduramazsınız." diye bir sözdü. @Berkay İçöz yazmış sözü şimdi buldum. :D

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı