2024 yılında RTX 2060 6 GB alınır mı?

Şu anki sistemim.

İşlemci: AMD Ryzen 5 3600.

Anakart: MSI A320M Pro.

Ekran kartı: GTX1650 tek fanlı.

RAM: 8x8 çift kanal RAM.

PSU: 700W 80Plus Bronze.

Şu an sistemim bu ekran kartı çok eskidi ve hikayeli oyunlarda çok iyi performans vermiyor. NVIDIA RTX 2060 6 GB almak istiyorum 4K bütçem var. AMD ekran kartları istemiyorum bu ekran kartını alsam Days Gone tarzı DY2 tarzı oyunları yüksek-orta düzey kalitede oynayabilir miyim?

Ekran karti piyasasini uzun zamandir takip etmiyorum ama o paraya bulabilirsen al üzmez.

4 bine temiz zor bence bütçe artırılıp bakılmalı RX6600 alınacaksa. Ayrıca o işlemci o kartı kaldırmayacaksa AMD boşuna yapmış derim. Gayet de iyi ikili.

Param Güvende ile alabilirsiniz alıcıyı koruyan bir sistem.

Bilmiyorum hiç Param Güvende ile alışveriş yapmadım daha önce.

Ha ikinci el olarak. E tabi öyle bulunur. Pek elektronikte 2.el sevmediğim için aklıma getirmedim. Gerçi öyle olduktan sonra 3060'da bakabilir ama güncel oyunlar için CPU ve bellek miktarı zaman zaman sorun çıkarabilir.

O ekran kartı alınır fakat 1650'den 2060'a geçmek seni pek tatmin etmeyebilir. Bütçeni arttırıp daha iyi ekran kartlarını yönelmelisin.

Ohoo dolu var.

Amacım arada sırada Days Gone'ya da Dying Light 2 gibi oyunları oynamak sorunsuz şekilde genel olarak da CS2, Valorant, Rainbow Six: Siege gibi oyunlarda FPS kaybı çok olmadan kayıt almak.

Ha ikinci el olarak. E tabi öyle bulunur. Pek elektronikte 2.el sevmediğim için aklıma getirmedim. Gerçi öyle olduktan sonra 3060'da bakabilir ama güncel oyunlar için CPU ve bellek miktarı zaman zaman sorun çıkarabilir.
0 olarak bu fiyata nasıl bulmayı planlıyorsunuz ki zaten o kartı? 3060 fiyatlarından haberiniz var mı hocam 2. elde? :D

Yeni konular

Geri
Yukarı