2024 YKS için tavsiye

Hocam öyle de hayata 1 sene geç başlamış olmam mı?
1 sene fazladan sınava hazırlanacağıma üniversiteye gittiğimde kendimi geliştirmeye çalışırım istediğim alanda.
1 sene fazladan çalışmış olurum. Paramı kazanırım, harcarım.
Ot gibi yaşıyorum zaten. O koyuyor.
Yoksa dediğiniz mantıklı. Bu seneye göre hazırlanayım ama olmazsa seneye daha iyisini yaparım.
Zaten illa bilgisayar mühendisliği olsun demiyorum. Ona yakın bölümleri de seçebilirim.
Bir de her sene sıralamalar yükseliyor ya. Ondan endişeliyim.

Siz hangi bölümü okudunuz?
1 sene geç başla ama ayağın yere sağlam basarak başla demek istiyorum.
Matematik falan düşünüyordum.
Matematik okumanın sana faydası da olmaz ki? Matematik okuduktan sonra işsiz kalıp yeniden okuma olasılığın çok çok çok yüksek. Önü açık bölümleri seçmelisin.

Oldu da düşük sıralama geldi, gider hemşire olursun. Avrupa'da önü çok açık.

Ben 4 yılda 3 farklı bölüm okudum. :D Yani beni geç, benim okuduğum şeylerin bir önemi yok. Ben bunca diplomadan anladığımı sana anlatıyorum. :)

1 sene geç başla ama ayağın yere sağlam basarak başla demek istiyorum.

Matematik okumanın sana faydası da olmaz ki? Matematik okuduktan sonra işsiz kalıp yeniden okuma olasılığın çok çok çok yüksek. Önü açık bölümleri seçmelisin.

Oldu da düşük sıralama geldi, gider hemşire olursun. Avrupa'da önü çok açık.

Ben 4 yılda 3 farklı bölüm okudum. :D Yani beni geç, benim okuduğum şeylerin bir önemi yok. Ben bunca diplomadan anladığımı sana anlatıyorum. :)
Hocam neden faydası olmasın? Temel bilim.
Veri bilimci falan olunabiliyor.

Hocam nasıl 4 senede 3 bölüm okudunuz?
Zaten meraktan sordum. Hedefim belli zaten.

Hocam neden faydası olmasın? Temel bilim.
Veri bilimci falan olunabiliyor.

Hocam nasıl 4 senede 3 bölüm okudunuz?
Zaten meraktan sordum. Hedefim belli zaten.
Veri bilimci olmak istiyorsan oradan önü açık mı bilmiyorum. Yoksa matematik öğretmeni vs. olmak istiyorsan gerek yok diye söyledim.

Örgün bir üniversite okurken yanında AÖF olarak başka üniversiteler de okunabiliyor. Aynı anda yani.

Veri bilimci olmak istiyorsan oradan önü açık mı bilmiyorum. Yoksa matematik öğretmeni vs. olmak istiyorsan gerek yok diye söyledim.

Örgün bir üniversite okurken yanında AÖF olarak başka üniversiteler de okunabiliyor. Aynı anda yani.
Fizik ve matematikte olunabiliyor ama diğerlerini bilmiyorum.
Muhtemelen olunabiliyordur çünkü bilimde veri önemli bir şey ya. Alakalı yani.

Gizli bir bölüm sanırım.

Gençler ben şimdi 18 yaşındayım. 11'e geçiyorum. 18 yaş ve üstünde açık öğretimde 5 dönem okuyup mezun olabilme var.
Yani 11'in ikinci döneminde açığa geçsem bu seneki YKS'ye girebiliyorum.
Öyle bir şey yapmayı düşünüyorum. 12'ye geçmiş birine tavsiye verir gibi verir misiniz?
Dereceye oynayabilir miyim? Sayısaldan girmeyi düşünüyorum. 9 ve 10'um sıkıntılı biraz. Yaz bitene kadar 9 ve 10'u halletsem. Sınava 8 ay kalmış oluyor. O zaman süresince 11 ve 12'yi yetiştirmek çok mu zor olur?
En azından 5000-10000 arası hedefliyorum.
Çünkü bilgisayar mühendisliği sıralamaları çok yüksek.

Bence 12.sınıfı bitirip yap 11.sınıftan YKS'ye girmek bana gereksiz kasmak gibi geldi. Ha yazın TYT biter mi biter ama bence bu yaz TYT çalış sonra 11.sınıfta devam et TYT'ye ama AYT'ye ağırlık ver. Ben olsam 2025 YKS'ye girerim ama bu konunun üzerine çok düşün.

Gençler ben şimdi 18 yaşındayım. 11'e geçiyorum. 18 yaş ve üstünde açık öğretimde 5 dönem okuyup mezun olabilme var.
Yani 11'in ikinci döneminde açığa geçsem bu seneki YKS'ye girebiliyorum.
Öyle bir şey yapmayı düşünüyorum. 12'ye geçmiş birine tavsiye verir gibi verir misiniz?
Dereceye oynayabilir miyim? Sayısaldan girmeyi düşünüyorum. 9 ve 10'um sıkıntılı biraz. Yaz bitene kadar 9 ve 10'u halletsem. Sınava 8 ay kalmış oluyor. O zaman süresince 11 ve 12'yi yetiştirmek çok mu zor olur?
En azından 5000-10000 arası hedefliyorum.
Çünkü bilgisayar mühendisliği sıralamaları çok yüksek.
Ben bu sene yks de 20k yaptım.
12. Sınıfa geçtiğim yaz ful tyt çalışarak tyt bitirdim .
12. Sınıfa başladığımda 12. Sınıf konularını hocalarla beraber götürdüm 11. Sınıf konularını da aralık sonunda bitmişti.
Tyt 94 net ayt 70 net 20007 sıralama yaptım
tyt başka hiç çalışmadım ama okulda haftada ortalama 2 tane tyt denemesi yapıyorduk.
(Zaten tyt çalışsam da türkçeden dolayı daha fazla yükseltemezdim) bu arada arkadaşım
102 tyt 70.75 ayt ile 10,2k sıralama yaptı.

Yeni konular

Geri
Yukarı