2024'te oyun amaçlı HDD hala alınır mı?

puzzlemuzzle

Attopat
Daha fazla  
Hard disk alınır mı? Oyun icin?

M.2 SSD.
SATA SSD.
Hard dısk.

Bu 3 secenekten hangisi daha guvenilir ve daha uzun omurlu? Hepsinin kendi icinde farkli ozelliklere sahip oldugunu biliyorum. Hangisini onerirsiniz?

Hard disk alınır mı? Oyun icin?

M.2 SSD.
SATA SSD.
Hard dısk.

Bu 3 secenekten hangisi daha guvenilir ve daha uzun omurlu? Hepsinin kendi icinde farkli ozelliklere sahip oldugunu biliyorum. Hangisini onerirsiniz?
HDD alabilirsin kapasite/fiyat açısından, hızı düşüktür ama problem değil, elindeki telefon hızlanınca insan da zekileşmedi hala - hatta tersine gidiyor. Ayrıca depolama açısından güzeldir.

Sata SSD yazma okuma, M2 yazma okuma açısından hızlıdır, kapasite/fiyat dengesi HDD'ye göre düşüktür.

Bir bilgisayara bir sürü SATA takabilirsin ama bir sürü M2 takmak için vakit geçmesi gerek, hem ucuzlaması hem veri yolları açısından.

Bütçeniz varsa M.2 SSD tabii ki HDD alınmaz. Anakartınızda M.2 slotu yoksa kaliteli bir SATA SSD alabilirsiniz.

Eski oyunları SSD yerine HDD'de saklamak mantıklı olur ama modern oyunlarda SSD şart.

Yeni oyunlarda SSD gerekli HDD bekleme süresi delirtiyor.

HDD alabilirsin kapasite/fiyat açısından, hızı düşüktür ama problem değil, elindeki telefon hızlanınca insan da zekileşmedi hala - hatta tersine gidiyor. Ayrıca depolama açısından güzeldir.

SATA SSD yazma okuma, M.2 yazma okuma açısından hızlıdır, kapasite/fiyat dengesi HDD'ye göre düşüktür.

Bir bilgisayara bir sürü SATA takabilirsin ama bir sürü M.2 takmak için vakit geçmesi gerek, hem ucuzlaması hem veri yolları açısından.

Hocam kesinlikle alınmaz, yan depolama olarak HDD kullanan biri olarak söylüyorum, oyunlar çok yavas açılıyor kaplamalar gec yükleniyor, dosya aktarımı yapıyorsun uzun sürüyor alabiliyorsanız SSD alın. Aralarında en hızlısı m2.

Harici olarak oyun icin kullanilabilecek SATA SSD veya M.2 SSD almayi dusunuyorum. DDR3 sistem var. Bundaki HDD 15 senelik ve saglik durumu %97 su anda. Fakat epey bir yavas. 120GB SATA SSD alsak, harici olarak da 512 GB veya 1TB SSD alsak iyi olur mu?

Harici olarak oyun icin kullanilabilecek SATA SSD veya M.2 SSD almayi dusunuyorum. DDR3 sistem var. Bundaki HDD 15 senelik ve saglik durumu %97 su anda. Fakat epey bir yavas. 120GB SATA SSD alsak, harici olarak da 512 GB veya 1TB SSD alsak iyi olur mu?
SATA SSD al, mümkünse 120'den düşük olmasın sadece işletim sistemi için, ama sürekli oynadığın oyunlar varsa ondan büyük al, kenarada at bir 4-8TB HDD, hem dosya yedeklemesi hem sistem yedeği artık canın ne istiyorsa. Harici alırsan USB arabirim hızına kilitleneceksin, hdd 15 yıllıksa USB'n 3.0'dır muhtemelen ama gene de önermem ısı açısından sürekli kullanılma durumunu.

DDR3 kısmı o kadar önemli değil.

15 yıllık HDD'nin sağlığı 2 yıllık SSD'lerden iyi olur tabiki, Seagate mi Western mi? Benim şansım Western'den yana çok gitmedi, ondan sordum.

Geri
Yukarı