2060 PC Windows 11 anlık takılma

hsnglc

Hectopat
Daha fazla  
Oyun oynarken ya da YT de video izlerken PC de anlık takılma oluyor. Sizce sebebi nedir nasıl çözebilirim?
Sistemim;
RAM G.Skill 8 GB Ripjaws V siyah 3200 MHz CL16 DDR4 Single kit RAM (2X)
SSD Kioxia Exceria 500GB NVMe M.2 SSD.
Ekran kartı ASUS ROG STRIX 2060 o6g EVO Gaming.
Anakart ASUS Prime B450 m k II.
İşlemci Ryzen 5 3500

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows 11'in ilk çıktığı zamanlarda yaşıyordum aynı sorunu. Windows 11 sürümün nedir ve ekran kartı sürücün güncel durumda mı?

Bazı arkadaşlar windowsun kurduğu programları yeterli görüyor ve eksik program olduğu için bazı problemlere neden olabiliyor buna benzer birşey olabilir knk

Driver ile ilgili bende sorun yaşamıştım. Acaba NVDIA driver sürücünüz hangi sürümde?
526.98

Bazı arkadaşlar Windows'un kurduğu programları yeterli görüyor ve eksik program olduğu için bazı problemlere neden olabiliyor buna benzer bir şey olabilir kanka.

Son 1 haftadır başladı bu problem FPS oyunları oynarken sinir bozuyor.

Windows 11'in ilk çıktığı zamanlarda yaşıyordum aynı sorunu. Windows 11 sürümün nedir ve ekran kartı sürücün güncel durumda mı?

22H2 ekran kartı sürücüm güncel.

526.98

Son 1 haftadır başladı bu problem FPS oyunları oynarken sinir bozuyor.

PC boşta GPU 100% kullanıyorsa driver ile alaklı bir sorundur. Ayarlardan Ayarlar Grafik ayarları-Donanım hızlandırmalı GPU zamanlaması ayarını kapatınca normale dönmüştü. Olmaz ise driverı bir eski sürüme geçirin. Bu konu ile ilgili konu açmıştım bakabilirsiniz.

Son düzenleme:
Reis 1 hafta önce güncellenen programları kontrol et bence büyük bir ihtimalle en son güncelleme ile ilgili olabilir bu problem diye düşünüyorum, çünkü genelde driver hatasından kaynaklanıyor.

Geri
Yukarı